(عکس) بدترین تصادف فوتبال جهان بیش از 300 کشته برجای گذاشت

درگیری و هرج و مرج که پس از بازی دربی فوتبال در جزیره جاوه اندونزی به وجود آمد، دست کم 129 کشته و 180 زخمی بر جای گذاشت.

به گزارش فرارو، در جریان دیدار آر ما ملنگ و پرسی بایا که در شهر ملنگ برگزار شد، تیم پرسی بایا با نتیجه 3 بر 2 پیروز شد و پس از این نتیجه تماشاگران تیم میزبان به سرعت به زمین هجوم بردند که پلیس این کار را انجام داد. . وارد عمل شد و درگیری هایی به وجود آمد.

رئیس پلیس جاوه اندونزی در تشریح جزئیات این حادثه گفت: بله، هواداران تیم ما آغازگر این شورش بودند و پس از هجوم به زمین با پلیس درگیر شدند و پلیس مجبور شد از گاز اشک آور و تماشاگران در کانجوروهان استفاده کند. ورزشگاه به سرعت به سمت درها رفت تا ورزشگاه را ترک کند و به دلیل شلوغی بیش از حد و کمبود هوا، افراد زیادی کشته شدند.

در این حادثه 129 تماشاگر کشته و بیش از 180 نفر مجروح شدند. علت مرگ بسیاری از تماشاچیان شلوغی بیش از حد و خفگی گفته می شود. در میان کشته شدگان این درگیری، جسد دو پلیس دیده شد.

این یکی از وحشتناک ترین تصادفات در استادیوم های فوتبال به حساب می آید و یکی از مسئولان بیمارستان جاوه اعلام کرد که جسد یک کودک 5 ساله در میان کشته شدگان است. محفوظ محمد، وزیر اطلاعات و امنیت اندونزی، تعداد تماشاگران را بیش از ظرفیت گفت. به گفته این مسئول، ظرفیت ورزشگاه حدود 38 هزار تن است و این در حالی است که حداقل 42 هزار بلیت فروخته شده است.

ویانتو ویگویو، رئیس اداره بهداشت در مالانگ نیز اعلام کرد که تعداد کشته ها و مجروحان هنوز تایید نشده است.

مقامات محلی اعلام کردند که بیش از 3000 تماشاگر به میدان رفتند. پلیس همچنین در تحقیقات تکمیلی اعلام کرد که درگیری در خارج از ورزشگاه گسترش یافت و هواداران خشمگین به 13 خودرو از جمله 10 خودروی پلیس آسیب زیادی وارد کردند.

اتحادیه فوتبال اندونزی تصمیم خود مبنی بر تعلیق لیگ فوتبال اندونزی را به مدت یک هفته اعلام کرد و اعلام کرد که تحقیقات خود را درباره این حادثه آغاز کرده است. دولت اندونزی در بیانیه ای رسما از مردم این کشور بابت این حادثه عذرخواهی کرد.

زین الدین امالی در یک نشست خبری گفت: ما از این حادثه متاسفیم. تصادف ناگواری بود.

چنین حوادثی در ورزشگاه های دیگر دنیا نیز رخ داده است. در سال 1989، 97 هوادار لیورپول در ورزشگاه هیلزبورو انگلیس کشته شدند و در سال 2012، 74 نفر در یک فاجعه ورزشگاه در پورت سعید مصر جان خود را از دست دادند. در سال 1964، 320 نفر در جریان دیدار تیم های المپیک پرو و ​​آرژانتین در لیما جان خود را از دست دادند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم