(عکس) تامیل ها از قطع دو پا رنج می برند

یک مرد 44 ساله تامیلی زیر آفتاب سوزان در مزرعه بادام زمینی اجاره ای در سریلانکا کار می کند. او از زمان حمله هوایی در سال 2009 که پاهایش مجروح شد، تنها توانسته روی دستانش راه برود.

سینگارام سوسایاموتو، که هر روز برای غلبه بر تورمی که بسیاری از ملزومات را از دسترس خارج کرده است، می‌گوید: «مشکلات من بیشتر از مشکلات کارگران روزمزد است.

حمله هوایی سال 2009 در آخرین مراحل جنگ داخلی 26 ساله بین دولت سریلانکا و ببرهای آزادی بخش تامیل ایلام بود که برای یک کشور مستقل تامیل می جنگیدند.

جمعیت عمدتا تامیل این منطقه ساحلی شمالی مالایتیو در آخرین حمله جنگ ویران شدند و بحران اقتصادی امروز ضربه دوم را وارد کرد.

سنگرام گفت که بسیاری از ساکنان به عنوان کارگر روزمزد کار می کنند تا امرار معاش کنند، اما او نمی تواند. او افزود: «اگر هر روز سر کار بروم، کسی مرا استخدام نمی‌کند.

قبل از بحران اقتصادی – بدترین بحران سریلانکا در 70 سال گذشته – او یک ماهیگیر بود، اما کمبود سوخت او را مجبور کرد برای گذران زندگی خود به کشاورزی و پرورش بادام زمینی متوسل شود.

گفت: حتی اگر مجبور بودیم گرسنگی مان را کنترل کنیم، نمی توانستیم به بچه هایمان بگوییم: ببین بچه، همین را باید بخوری، حالا برو بخواب! می توانیم

به گفته سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد، خانواده او در میان 6.2 میلیون نفر از سریلانکای ناامن غذایی هستند و تورم قیمت مواد غذایی در ماه گذشته به 93.7 درصد رسید.

بحران مالی سریلانکا نتیجه سوءمدیریت اقتصادی و همه‌گیری ویروس کرونا است که بخش گردشگری آن را که منبع اصلی درآمد است، از بین برده است.

جمعیت 22 میلیونی ماه‌هاست که از قطعی برق، تورم افسارگسیخته، کاهش روپیه و کمبود ذخایر خارجی رنج می‌برد که پرداخت هزینه‌های وارداتی مواد غذایی، سوخت و دارو را دشوار کرده است.

سانتیبان کالاچیلوی که پس از آواره شدن در اثر بمباران در ماه های پایانی جنگ معلول شد، گفت که بزرگسالان خانواده او گاهی گرسنه می شدند تا مطمئن شوند که بچه ها به اندازه کافی غذا می خورند و او فقط می تواند هر دو روز یکبار دوش بگیرد.

این زن خانه دار 38 ساله که با قطع دست راستش پای چپش را تعویض کرده است، گفت: فقرا را به اینجا هل می دهند.

آژانس پناهندگان سازمان ملل در سال 2010 تخمین زد که آخرین مراحل جنگ داخلی حدود 300000 تامیلی مانند کالاچیلوی را از خانه های خود آواره کرد.

Cole Rasmussen

متخصص ترم بیکن عاشق معمولی قهوه. علاقه مند به مسافرت هاردکور ماون اینترنتی جذاب و ظریف. دانشجو.

تماس با ما