(عکس) خشکسالی عجیب در دریاچه های بزرگ آلمان

بعدی- خشکسالی و کمبود باران دومین دریاچه داخلی آلمان از نظر مساحت و سومین دریاچه این کشور از نظر ذخایر آبی را خشک کرده است. این دریاچه که Edersee نام دارد، در ایالت مرکزی هسن آلمان واقع شده است و سواحل آن از محبوب ترین استراحتگاه های تابستانی برای آلمانی ها بوده است.

به گفته فرارو، آدرسته دومین دریاچه بزرگ آلمان است که مساحتی در حدود 12 کیلومتر مربع دارد. این دریاچه تا پایان فروردین ماه امسال نه تنها کم آب نبود، بلکه سرریز هم بود. اما اکنون بسیاری از عکس های هوایی منتشر شده این روزها از این دریاچه نشان می دهد که تنها رودخانه ای باریک از آن باقی مانده که آن هم در حال خشک شدن است.

آدرزه دریاچه ای پشت سد است که تا خشکسالی اخیر حدود 200 میلیون متر مکعب آب را در خود جای داده و به آبیاری مزارع زیر سد کمک کرده است. حالا سد تبدیل به پل شده و دریاچه پشت آن به چمنزار تبدیل شده است.

پس از ایالت کوچک زارلند در غرب آلمان، هسن دومین کمترین میزان بارندگی در سال جاری را به خود اختصاص داده است. اما خشکسالی در آلمان در این مورد به دریاچه آدریزه محدود نمی شود و سطح آب بسیاری از دریاچه ها و رودخانه های آلمان نیز کاهش یافته است. این خشکسالی در سایر کشورهای اروپای مرکزی از جمله فرانسه مشاهده می شود.

بیش از 200 رودخانه بزرگ و کوچک در آلمان شبکه بزرگ و به هم پیوسته ای را برای حمل کالا به ویژه معادن و صنایع متالورژی تشکیل می دهند و اکثر کارخانه های آلمانی ساخته شده اند تا بتوانند از این شبکه بزرگ استفاده کنند. اکنون با پایین بودن سطح آب، استفاده از این شبکه برای خطوط کشتیرانی در برخی رودخانه ها بسیار دشوار و غیرممکن است.

دولت آلمان امکانات لازم برای مقابله با این مشکلات را ندارد. به همین دلیل به پیش بینی های هواشناسان امید بسته است. اما آنها همچنین می گویند که باران های طولانی در یکی دو هفته آینده نخواهد بود.

هفته آخر ماه آگوست در آلمان برای چند ساعت باران بارید اما گرمای شدید و خشکی از تاثیر آن بر طبیعت جلوگیری کرد. اکنون علاوه بر رودخانه ها و دریاچه ها، جنگل ها و فضای سبز شهرها و علفزارهای سراسر آلمان به دلیل بارندگی کمتر زرد شده و طبیعت آلمان چهره ای پاییزی به خود خواهد گرفت.

Noe Gilbert

علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. طرفدار الکل علاقه مند به فرهنگ پاپ مادام العمر. یک آدم فداکار قهوه

تماس با ما