(عکس) دبی، امارات، همانطور که قبلا آن را ندیده اید!

عکاس مقیم دبی، برت اود، جنبه متفاوتی از این موضوع را از طریق عکس های مینیمالیستی و خاطره انگیز خود ارائه می دهد.

به گزارش فرارو، تصاویر پریت اودی در رنگ های نیلی، صورتی، آب نباتی و نارنجی، حس نوستالژی تلخ و شیرینی را القا می کند.

از آسمان‌خراش‌های بلند آن گرفته تا تپه‌های شنی بلند و خطوط ساحلی کشیده، بیشتر عکاسان ترجیح می‌دهند که تجملات و مقیاسی که امروزه دبی به آن معروف است را به نمایش بگذارند، اما طرفداران آئودی می‌گویند تصاویر عجیب و غریب آن آنها را به یاد دوران ملایم‌تری می‌اندازد.

به گفته آئودی، افرادی از سراسر جهان با او تماس گرفته اند که احساسات مشابهی دارند. می گوید: می گویند عکس ها آنها را به زمان دیگری می برد. این به آنها احساس گرمی می دهد … لذت. آن‌ها را به یاد دوران کودکی‌شان می‌اندازد، و این احساسی جهانی دارد، نه فقط در دبی.

برخلاف فولاد و شیشه‌ای که شهر را تشکیل می‌دهند، آئودی لحظات آرام و فروتنانه را ثبت می‌کند. او قصد نداشت سمت دیگری از شهر را نشان دهد.

اودی 46 ساله از سکوندراآباد در جنوب مرکزی هند، در اوایل دهه 2000 به دبی نقل مکان کرد. من در دهه 90 بزرگ شدم، بنابراین ناخودآگاه تحت تأثیر آن دوران هستم.”

آئودی می‌گوید او عاشق کارش بر روی انتزاع سایت است، که تنها بخش کوچکی از یک منظره بزرگ‌تر را نشان می‌دهد، چیزی که در عین حفظ ناملموس بودن جغرافیایی، یک احساس یا اشتیاق جهانی را به تصویر می‌کشد. او می گوید در آن سوررئالیسم وجود دارد، احساس می کند جای دیگری است.

تصاویر او حس وهم‌آوری از شخص، مکان یا زمان دیگری بودن را منتقل می‌کنند. آئودی می‌گوید در حالی که خود را طرفدار خودروهای کلاسیک نمی‌داند، طراحی و زیبایی آن را دوست دارد و معمولاً وقتی به شهر می‌رود و عکس می‌گیرد، حداقل یک خودروی قدیمی پیدا می‌کند.

او که یک عکاس پرتره حرفه‌ای است، می‌گوید این عکس‌های منظره، اشتیاق جدیدی هستند که او در سکوت وهم‌آور محدودیت‌های سنگ کرونا شروع به رشد کرده است.

وی افزود: در دوران کرونا همه چیز تعطیل بود و کاری برای ورود نداشتم. وقت آزاد زیادی داشتم، بنابراین شروع کردم به قدم زدن در خیابان ها، گرفتن عکس و پست کردن آنها در اینترنت. به دلایلی این عکس ها توجه من را به خود جلب کردند.

طی چند سال گذشته، عکس‌های این عکاس هندی طرفداران زیادی را در شبکه‌های اجتماعی به دست آورده است و محبوبیت او همچنان رو به افزایش است.

می گوید: اولین چیزی که من را جذب می کند رنگ است. پالت های رنگی، سادگی و کمی سادگی در یک صحنه. اگرچه عکس‌های او به نظر می‌رسد که روی فیلم گرفته شده‌اند، اما تمام عکس‌های آئودی با دوربین دیجیتال انجام شده‌اند.

قبل از اینکه آئودی از یک منطقه خاص عکس بگیرد، او در اطراف قدم می زند و شخصیت او را درک می کند. او می‌افزاید که این رویکرد کند اجازه می‌دهد تا تصاویر صادقانه‌تر و صمیمی‌تری داشته باشیم.

اودی می گوید: «این بدان معناست که می توانید جزئیات دقیق تری از آن منطقه خاص و نحوه زندگی مردم را ببینید. در مورد پالت رنگ منحصر به فرد آن منطقه خاص بیاموزید.

(عکس)

(عکس)

(عکس)

(عکس)

(عکس)

(عکس)

(عکس)

(عکس)

(عکس)

(عکس)

(عکس)

(عکس)

(عکس)

Damion Young

تحلیلگر. متخصص تلویزیون به طرز خشمگینی فروتن. علاقه مندان به فرهنگ پاپ طرفدار معمولی توییتر

تماس با ما