(عکس) درگیری شدید بین مربیان فوتبال

پس از درگیری کونته و توخل، دیلی میل به بررسی دیگر درگیری های تاریخی بین مربیان پرداخت که در اینجا می خوانیم.

(عکس) درگیری شدید بین مربیان فوتبال

روز یکشنبه، توماس توخل و آنتونیو کونته پس از درگیری فیزیکی در جریان تساوی دراماتیک 2-2 تاتنهام مقابل چلسی در استمفوردبریج از بازی اخراج شدند. این اولین بار نیست که مدیران لیگ برتری در سال های اخیر در کنار زمین با هم درگیر می شوند. سابقه عجیبی از حضور مربیان در باشگاه های بزرگ وجود دارد. از توخل، کونته و ژوزه مورینیو گرفته تا سر الکس فرگوسن، آرسن ونگر و سایر مربیان.

ونگر و مورینیو (2014)
آرسن ونگر و ژوزه مورینیو یک رقابت طولانی مدت و سابقه ای داشته اند که از سال 2004 با ورود مربی پرتغالی به استمفوردبریج آغاز شد. ونگر آبی ها را متهم کرد که مبالغ هنگفتی را که به دست نیاورده اند خرج کرده اند و همه چیز از آنجا شروع شد.

مورینیو ونگر را به عنوان یک “متخصص شکست” مورد تمسخر قرار داد و در اواخر همان سال آنها در واقع در زمین با هم درگیر شدند. چلسی در اکتبر 2014 در استمفوردبریج 2-0 آرسنال را شکست داد، بازی ای که توسط ونگر و مورینیو به یاد نمی ماند. مورینیو با زدن گل تساوی ونگر پاسخ داد.

(عکس) درگیری شدید بین مربیان فوتبال

سر الکس فرگوسن و مانچینی (2012)
گرما و فشار مسابقات دربی منچستر در سال 2012 در ورزشگاه اتحاد دامن این دو مربی را گرفت. این دو رقیب برای قهرمانی در لیگ برتر رقابت می کردند و مربیان در نیمه دوم پس از اینکه نایجل دی یونگ از منچسترسیتی از دست دادن دنی ولبک را از دست داد، هیجان زده بودند. اعضای کادر فنی و داور چهارم مایک جونز تلاش کردند تا این دو را از هم جدا کنند.

فرگوسن درباره این مسابقه گفت: او در تمام مدت داور، داور چهارم و داور را آزار می دهد، او در تمام هفته از داوران شاکی است، اما امشب نمی تواند از چیزی شکایت کند.

ویکتور مانچینی سعی کرد این حادثه را کم اهمیت جلوه دهد و افزود: دلیل این جنجال را به خاطر ندارم. به داور چهارم گفتم تقصیر ماست نه ما. در آن لحظه تنش بالا گرفت اما همه چیز را فراموش کردم.»

(عکس) درگیری شدید بین مربیان فوتبال

لمپارد و کلوپ (2020)
فرانک لمپارد که در آن زمان سرمربی چلسی بود، اعصاب خود را از دست داد و شروع به حمله به یورگن کلوپ و خارج از نیمکت لیورپول کرد. او فشار را احساس می کرد زیرا تیمش در آنفیلد به گل نابی کیتا سقوط کرد و با یک خطای ساده در لبه محوطه چلسی کنترل خود را از دست داد.

سرمربی آبی ها بلافاصله پس از تصمیم داور و واکنش او با شنیدن زمزمه های نیمکت های لیورپول به نقطه انفجار رسید. “چه اشکالی دارد؟ اشتباه این حرکت کجاست؟ و فریادهای خانم ها به سمت باشگاه رفت و داور چهارم وارد عمل شد.”

کلوپ مدام تکرار می کرد: «آرام باش»، لمپارد فریاد زد و در جهت مخالف حرکت کرد، فقط برگشت و مبارزه را از سر گرفت و بارها و بارها فریاد زد که اشتباه نبوده است. در اینجا کلوپ هم تنش کرد و فریاد زد: «سلام!»، صحبت هایی بین مربیان رد و بدل شد و داوران به سرعت وارد عمل شدند.

(عکس) درگیری شدید بین مربیان فوتبال

مورینیو و کونته (2016)
مورینیو از جشن های پس از گل کونته در جریان پیروزی 4-0 چلسی مقابل منچستریونایتد در استمفوردبریج در سال 2016 ناراضی بود. ناراحتی مورینیو در پایان بازی قابل لمس بود و او از رفتارش در زمین به کونته شکایت کرد و مربی ایتالیایی را احساس کرد. با جشن های هیستریک خود به او و تیمش توهین کرده بود.

او پس از سوت پایان بازی با عصبانیت خطاب به حریفش گفت: برای برد 4-0 اینطور جشن نمی گیرند، شما با نتیجه 1-0 می توانید آنطور جشن بگیرید وگرنه برای ما تحقیرآمیز است.

این دشمنی به پایان نرسیده است و هر دو مربی به آزار و اذیت یکدیگر در هنگام رویارویی با یکدیگر یا در رسانه ها ادامه می دهند.

(عکس) درگیری شدید بین مربیان فوتبال

کلوپ و آرتتا (2021)
هم کلوپ و هم آرتتا در سال 2021 در آنفیلد کارت زرد دریافت کردند که لیورپول 4-0 آرسنال را شکست داد. این دو مربی در دقیقه 32 پس از درگیری هوایی بین سادیو مانه و تاکهیرو تومیاسو با هم درگیر شدند. آرتتا ناگهان کنترل خود را از دست داد به طوری که دستیارش مجبور شد او را از صحنه بیرون کند. در نهایت هر دو مربی از داور کارت زرد گرفتند.

وقتی از آرتتا درباره اتفاقی که بعد از بازی پرسیده شد، پاسخ داد: “فکر می کنم او از تیمش دفاع می کرد و من از من دفاع می کنم. این.” علت این واکنش را از او پرسیدند. گفت هیچی، بازی رو بهش تبریک گفتم. برای من همه این اتفاقات همانجا ماند و تمام شد. این بخشی از بازی است و ما عاشق رقابت هستیم.”

(عکس) درگیری شدید بین مربیان فوتبال

مانچینی و مویس (2010)
در جریان باخت 2-0 منچسترسیتی مقابل اورتون در اتحاد در سال 2010، مانچینی با محوطه فنی مویس روبرو شد و با مربی اسکاتلندی که تلاش می کرد توپ را پس بگیرد، برخورد کرد. این درگیری پس از تصاحب توپ توسط مویس رخ داد که مانچینی آن را اتلاف وقت دانست.

فدراسیون فوتبال اعلام کرد که مانچینی ایتالیایی به دلیل بدرفتاری 20 هزار پوند جریمه و تا پایان فصل 2011-2012 محروم خواهد شد.

سرمربی سیتی گفت: من با داوید صحبت کرده ام و اگر اشتباه کردم از او و داور عذرخواهی می کنم. فقط می خواستم توپ را بگیرم چون فقط 5 دقیقه وقت داشتیم. داور مرا اخراج کرد، اما هیچ چیز دیگری. همین بود و تمام شد.»

(عکس) درگیری شدید بین مربیان فوتبال

منبع: خبر

Chad Powers

افراطی متعصب تلویزیون بشارتگر الکل دوستانه. مدافع توییتر متعصب آبجو کل نویسنده

تماس با ما