(عکس) رسانه های خارجی از جوان ترین راننده ایرانی صحبت می کنند

و خبرگزاری آناتولی ترکیه در گزارشی درباره جوانترین راننده ایرانی نوشت: رها قربانی دختر 7 ساله و جوانترین راننده ایرانی که در مسابقات اتومبیلرانی تهران به عنوان افتخار شرکت کرده است.

به گزارش فرارو، مقتول دختری 7 ساله است که عنوان جوان ترین راننده ایران یعنی مایکل شوماخر را به خود اختصاص داده است. پرافتخارترین و بهترین راننده فرمول 1 جهان و تاریخ این ورزش مدل اوست.

او به عنوان افتخار در مسابقات اتومبیلرانی در تهران شرکت می کند زیرا رده سنی او در مسابقات کشوری وجود ندارد و هنوز توانایی شرکت در مسابقات را ندارد.

وارد یکی از پیست های تهران می شویم، پژو 405 نقره ای رنگ را در حال دریفت می بینیم. راننده این خودرو بی اختیار به روی فرمان می رود و زیر کلاه سفید چهره دختری 7 ساله با شور و نشاط و رویاهای فراوان دیده می شود.

او یک قربانی آزاد است و می گوید: دوست دارم مایکل شوماخر باشم. ب ام و بخر و به آلمان برو.

محسن قربانی، پدرش نیز درباره شیوه تمرینی خود می گوید: از یکی دو سالگی دوست داشت هنگام رانندگی روی پای من بنشیند. بعد از مدتی حدود 4 سال و نیم بود که از من خواست فرمان را بگیرم و پدال ها را کنترل کنم. البته قبلاً این کار را در مسیر درست انجام می دادیم.

او ادامه داد: «یک روز می‌خواست تنها پشت فرمان بنشیند و من از او عکس می‌گرفتم. ماشین دیگری در پیست نبود اما من خیلی می ترسیدم. وقتی با ماشینش رفت و برای دیدن فیلم آمد خیلی خوشحال شد. متوجه شدم فرزندم استعداد بالایی در رهبری دارد و از 6 سالگی برای او مربی داشتم و در حال حاضر با مربی کار می کند. وی خاطرنشان کرد که رها هرگز از مسیر خارج نمی شود.

علی لام مربی مهارت های رانندگی در مرکز ایرانگردی و اتومبیلرانی و مربی راحتی است.

درباره استعداد این بچه توضیح می دهد: در این مدت، در طول یک سالی که من مربی بودم، او خیلی پیشرفت کرده است. روز اول او می توانست ماشین را خاموش و روشن کند، اما حالا حرکات اتومبیل رانی حرفه ای انجام می دهد. مهمترین ویژگی او شجاعت اوست.

او گفت کار ما تشویق به رهبری برای کودکان در این سن نیست، اما بالاخره استعداد و توانایی ها را نباید نادیده گرفت. به همین دلیل از خانواده رها خواستم تا او را به کارتینگ بروند تا بهتر شاهد پیشرفت او و حتی حضور در مسابقات جهانی باشیم.

Sam Mcknight

دانشجوی آماتور. مجموع ماون سفر. کارشناس مواد غذایی بیکن نرد. کارآفرین. فن آبجو. عاشق فرهنگ پاپ

تماس با ما