(عکس) عربستان سعودی “شهر مه”; شمال ایران در جنوب شبه جزیره عربستان!

بعدی- با گسترش گرمای شدید در سراسر عربستان سعودی، برخی به شهر مه‌آلود سفر می‌کنند، یک واحه کوهستانی خنک که در آن لباس‌های گرم حتی در تابستان لازم است.

به گزارش فرارو، عبدالله العانزی که با دوستانش روی تخت نشسته است، در باران ملایم و هوای مه آلود شهر مناس، برای محافظت از سرما، ژاکتی را روی لباس های سفید سنتی خود می پوشد.

در اینجا، در ارتفاع 2800 متری (9200 فوت) از سطح دریا در جنوب ناهموار عربستان سعودی، این نقطه تضاد کاملی با بقیه کشور پهناور و عمدتاً بیابانی دارد، جایی که دمای تابستان سالانه به 50 درجه سانتیگراد (122 درجه فارنهایت) می رسد. یک چالش.

در ناماس، هوای مرطوب موسمی دما را زیر 30 درجه سانتیگراد (86 درجه فارنهایت) نگه می دارد و در شب تا 15 درجه سانتیگراد (59 درجه فارنهایت) کاهش می یابد، زیرا مه مانع از رسیدن نور خورشید به تپه های سبز می شود.

الانزی می گوید: در ریاض 46 درجه است و اینجا فقط 20 درجه، 26 درجه کمتر.

این سعودی 45 ساله که حدود 12 ساعت از ریاض رانندگی کرد تا به مناس برسد، افزود: “ما از گرما فرار می کنیم.” اینجا سرد است و اغلب باران و مه اینجا می بارد.

در اطراف گروه دوستان او، خانواده ها از نسیم لذت می برند و فرزندانشان در هوای تازه به اطراف می دوند. گروه‌هایی از مسافران با لباس‌های گرم و کلاه‌های پشمی قهوه عربی می‌نوشند و زیر چترها جمع می‌شوند و بادبادک‌ها در باد پرواز می‌کنند.

نواف، یکی دیگر از اتباع سعودی، گفت که قبل از آمدن من، همه لوازم زمستانی را تهیه کردیم.

خلف الجهری 33 ساله به همراه همسر و فرزندانش از شهر تبوک در شمال عربستان سعودی به النماس سفر کرد تا ضمن پوشاندن سر از باران از هوای سرد لذت ببرد و دمای هوا در تابستان به بالای 40 درجه می رسد.

در سال 2020، مطالعه ای که توسط مجله Science Advances منتشر شد، نشان داد که منطقه خلیج عربی دارای بالاترین دما و رطوبت در این سیاره است.

کارشناسان می گویند به دلیل گرم شدن زمین، برخی از شهرهای خلیج فارس ممکن است تا پایان قرن جاری غیرقابل سکونت شوند.

در حالی که مقامات سعودی به دنبال راه هایی برای درآمدزایی خارج از نفت و ترویج شدید گردشگری داخلی و بین المللی هستند، این کشور در حال تبدیل شدن به یک مقصد متمایز است. تبلیغ “از عربستان سعودی دیدن کنید” تنها سه سال پس از معرفی ویزای توریستی به بازدیدکنندگان خارجی در سال 2019 انجام می شود.

آمارهای وزارت گردشگری عربستان نشان می دهد که با افزایش قیمت بلیط هواپیما پس از شیوع ویروس کرونا، خانواده های سعودی در سال گذشته 80 میلیارد ریال (حدود 21 میلیارد یورو) برای سفرهای داخلی هزینه کردند که نسبت به سال 2019 30 درصد افزایش نشان می دهد.

عبدالله الشهری، صاحب هتل در منطقه النما که دمای هوای زمستان گاهی به صفر می رسد، می گوید: تابستان اوج فصل گردشگری است و از اردیبهشت تا مهر ادامه دارد.

مشاب العمری در کنار همسرش بر بالای تپه ای مشرف به دره ای سرسبز نشسته است. این بازنشسته می گوید: نزدیک به سه ماه است که اینجا هستم و اگر هوا به همین منوال پیش برود، حاضرم چهار پنج ماه دیگر بمانم.

(عکس)

(عکس)

(عکس)

(عکس)

(عکس)

(عکس)

(عکس)

(عکس)

(عکس)

(عکس)

(عکس)

(عکس)

(عکس)

(عکس)

(عکس)

Claudia Larsen

پیشگام وب. خالق حرفه ای درونگرا. پزشک آبجو. شیطان متعصب تلویزیون.

تماس با ما