(عکس) فیل های بیکار!

در روستای بان تا کلانگ در شمال شرقی تایلند، سیریپورن ساپماک روز خود را با پخش زنده ویلای خود در شبکه های اجتماعی شروع می کند تا برای آنها پول جمع کند.

به گزارش فرارو، این دختر 23 ساله که از دوران دانشجویی از فیل ها نگهداری می کند، گوشی خود را به سمت حیوانات نشانه رفته و در حالی که آنها پشت خانه خانواده اش راه می روند به آنها موز می دهد.

سیریپورن می‌گوید که می‌تواند حدود 1000 بات (27.46 دلار) کمک مالی از چندین ساعت پخش زنده در تیک توک و یوتیوب جمع‌آوری کند، اما این برای غذا دادن به فیل‌هایش برای یک روز کافی است.

این یک منبع درآمد جدید برای خانواده او است که قبل از شیوع ویروس کرونا از طریق نمایش فیل ها در پاتایا تایلند درآمد کسب می کردند. حالا با میوه فروشی درآمد کسب می کنند.

مانند هزاران صاحب فیل دیگر در سراسر تایلند، خانواده سیریپوران مجبور شده اند به روستای خود بازگردند زیرا اردوگاه های فیل ها و جاذبه های گردشگری خارجی بسته شده است. تنها 400 هزار گردشگر خارجی در سال گذشته وارد تایلند شدند در حالی که این رقم در سال 2019 حدود 40 میلیون نفر بود.

در برخی روزها سیریپوران هیچ کمکی دریافت نمی کند و فیل هایش دچار سوء تغذیه هستند. خانواده Sabmac امیدوار است که گردشگران برگردند.

ادوین ویک، بنیانگذار بنیاد دوستان حیات وحش تایلند، تخمین می زند که حداقل 1000 فیل در تایلند تا زمانی که گردشگران برنگردند، درآمد مناسبی نخواهند داشت.

طبق آژانس های رسمی، در تایلند حدود 3200 تا 4000 فیل اسیر و حدود 3500 فیل در طبیعت وجود دارد.

ویک گفت که وزارت انکشاف دام باید از این فیل ها حمایت مالی کند. او گفت: «در غیر این صورت، فکر می کنم زنده ماندن برای اکثر خانواده ها دشوار خواهد بود.

نمایش‌ها و فیل‌سواری‌ها مدت‌هاست که در بین گردشگران، به‌ویژه چینی‌ها محبوبیت داشته است، در حالی که گروه‌های حقوق حیوانات به دلیل رفتار با فیل‌ها مورد انتقاد قرار گرفته‌اند.

بانساری سابماک، مادر سیریپوران، 60 ساله، گفت: ما به عنوان اعضای خانواده به هم متصل هستیم. بدون فیل، ما نمی دانیم که آینده ما چگونه خواهد بود. ما به لطف آنها در جایی هستیم که امروز هستیم.

به گفته اداره توسعه دام که بر فیل های اسیر نظارت می کند، از سال 2020، دولت حدود 500000 کیلوگرم علف به چندین شهرستان برای کمک به تغذیه فیل ها ارسال کرده است.

به گفته انجمن حفاظت از حیات وحش، فیل ها، حیوان ملی تایلند، روزانه 150 کیلوگرم تا 200 کیلوگرم غذا می خورند.

اما سیریپوران و مادرش گفتند که هنوز هیچ حمایتی از دولت دریافت نکرده اند.

در حالی که دولت تایلند انتظار 10 میلیون گردشگر خارجی در سال جاری را دارد، برخی می گویند که با توجه به هزینه های موجود، ممکن است برای جذب گله داران فیل به مقاصد برتر گردشگری کافی نباشد.

Elyse Blake

کاوشگر هیپستر پسند. گورو بیکن دوستانه. زامبی متعصب حرفه ای. نویسنده.

تماس با ما