(عکس) ماجرای نصب درختان بیوتکنولوژی مایع در اصفهان

بعدی- مسئولان شهری اصفهان از اجرای طرح نصب درختان مایع در این شهر خبر دادند. گفتند نصب سه درخت مایع در شهر اصفهان هم اکنون در حال انجام است. پروژه ای که برای اولین بار در صربستان اجرا شد.

به گزارش فردا؛ پس از انتشار اجرای این طرح، برخی از فعالان رسانه ای مدعی شدند شهرداری اصفهان قصد دارد با جایگزینی درختان مایع، درختکاری را حذف کند. اما رئیس معاونت فنی و اجرایی سازمان پارکها و فضای سبز اصفهان این هدف را نادرست دانسته و اجرای این طرح مربوط به مناطقی است که به دلیل بالا بودن امکان درختکاری یا توسعه فضای سبز وجود ندارد. ترافیک و آلودگی

محققان فضای سبز شهری از دانشگاه بلگراد که این حوضچه درخت مایع را اختراع کردند، معتقدند که درخت مایع راه حلی نوآورانه برای کاهش آلودگی هوا است. آنها می گویند حوضچه های درختان مایع حاوی ریزجلبک هایی هستند که قادر به تولید اکسیژنی معادل دو درخت 10 ساله یا 200 متر مربع علف هستند.

طرح اجرای درخت مایع از کجا و با چه هدفی آغاز شد؟

پروژه درخت مایع “LIQUID3” برای اولین بار در صربستان توسط شهرداری Stari Grad اجرا شد. به طور کامل با تولید اکسیژن و تصفیه هوا طراحی شده است، راه حلی کارآمد و نوآورانه برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و بهبود کیفیت هوا است.

محققان دانشگاه بلگراد می گویند مزیت ریزجلبک ها این است که 10 تا 50 برابر کارآمدتر از درختان است. در واقع هدف ما جایگزینی درختان مایع با جنگل نیست، بلکه استفاده از این سیستم برای پرکردن نقاط بسیار شلوغ شهر است که فضایی برای کاشت درخت وجود ندارد.

علاوه بر این، در شرایط خاصی از آلودگی شدید، درختان نمی توانند زنده بمانند، در حالی که جلبک ها در شرایط آلودگی شدید هوا نمی میرند.

فوتوبیوراکتورها یا درختان مایع یک راه حل بیوتکنولوژیکی کاملاً جدید برای تصفیه هوا و تولید اکسیژن هستند. به این ترتیب در یک آکواریوم حاوی ششصد لیتر آب، جلبک هایی وجود دارند که از طریق فرآیند فتوسنتز، دی اکسید کربن را به اکسیژن خالص تبدیل می کنند.

درخت مایع چگونه کار می کند؟

پروژه LIQUID3 در صربستان به صورت چند منظوره طراحی شده است. این پروژه شامل یک نیمکت با یک شارژر برای تلفن های همراه و همچنین یک پنل خورشیدی است که به لطف آن در شب روشن می شود. پروژه ای که احتمالا با تغییراتی در اصفهان اجرا می شود.

تصاویر نصب درختان مایع در بلگراد صربستان

(عکس) ماجرای نصب درختان بیوتکنولوژی مایع در اصفهان

(عکس) ماجرای نصب درختان بیوتکنولوژی مایع در اصفهان

(عکس) ماجرای نصب درختان بیوتکنولوژی مایع در اصفهان

(عکس) ماجرای نصب درختان بیوتکنولوژی مایع در اصفهان

(عکس) ماجرای نصب درختان بیوتکنولوژی مایع در اصفهان

منبع: UNDP و جایزه جایزه

Gabriel Osborne

شیطان متعصب توییتر. حشره پرشور اینترنت. مبشر وب. ماون آبجو. پیشگام موسیقی.

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما