(عکس) مرتفع ترین آسانسور فضای باز جهان

بعدی- بلندترین آسانسور در فضای باز جهان ممکن است دو دهه عمر داشته باشد، اما مانند همیشه محبوب است و مناظری سریع و آسان از پارک ملی را ارائه می دهد که بسیاری معتقدند الهام بخش صحنه خیره کننده فیلم آواتار در سال 2009 بوده است.

بر اساس گزارش CNN، پارک ملی جنگ Zhangjiajie در هونان چین به خاطر شکل ستون مانند و سر به فلک کشیده اش معروف است و شباهت زیادی به منظره شناور دنیای بیگانه پاندورا دارد که در فیلم دیده می شود.

آسانسور 326 متری بایلانگ شیشه ای در کنار صخره ای در پارک ملی ساخته شده است و مناظر خیره کننده ای را ارائه می دهد. این آسانسور از سه آسانسور دو طبقه تشکیل شده است که هر کدام می توانند 46 بازدیدکننده را در کمتر از دو دقیقه در هر پرواز به بالای کوه منتقل کنند.
(عکس) مرتفع ترین آسانسور فضای باز جهان
این آسانسور به عنوان دروازه ای برای برخی از جاذبه های اصلی پارک، از جمله مسیر گلدن ویپ، کوه تیانزی، و ستون جنوبی بهشت، که بعداً به نام کوه های شناور کارگردان فیلم جیمز کامرون، به «کوه هاللویا» تغییر نام داد، عمل می کند.

(عکس) مرتفع ترین آسانسور فضای باز جهان

از سوی دیگر، بازدیدکنندگان می توانند از کوه بالا بروند که حدود 2.5 ساعت طول می کشد. این آسانسور که در سال 2002 با هزینه 180 میلیون یوان (26 میلیون دلار) تکمیل شد، همیشه مورد ستایش قرار نگرفته است. کارشناسان و محققان محلی در ابتدا از این پروژه انتقاد کردند و گفتند که ساخت آسانسور بلنگ که در سال 1999 آغاز شد، به چشم انداز آسیب رساند. به دلیل بحث‌ها و نگرانی‌های ایمنی، آسانسور سه ماه پس از شروع ساخت آن از رده خارج شد. در آن زمان صحبت از تخریب آسانسور بود، اما آسانسور پس از 10 ماه بازگشایی شد، حماسه ای که توسط شبکه تلویزیونی دولتی چین CCTV مستند شده است. با گذشت حدود 20 سال از افتتاح آسانسور بایلنگ، این آسانسور ثابت کرده است که یکی از جذاب ترین جاذبه های این پارک است که در دو دهه گذشته میزبان بیش از 60 میلیون گردشگر بوده است.
(عکس) مرتفع ترین آسانسور فضای باز جهان
Zhangjiajie همچنین خانه معروف ترین بانجی جامپینگ جهان (فعالیتی است که در آن فرد با استفاده از کمربند ایمنی و طناب فنر از ارتفاع می پرد) واقع در پل شیشه ای معروف Zhangjiajie Grand Canyon که زمانی طولانی ترین و طولانی ترین پل در جهان بود. جهان در سال 2016 افتتاح شد.

(عکس) مرتفع ترین آسانسور فضای باز جهان

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما