(عکس) مرتفع ترین استادیوم های اروپا

هواداران جذابیت مسابقات فوتبال را با جوی که در استادیوم ایجاد می کنند چند برابر می کنند. در اینجا به بررسی 15 باشگاه برتر اروپا از نظر جو و روحیه هوادارانشان می پردازیم.

لیگ برتر انگلیس غنی ترین و مجلل ترین لیگ فوتبال است. با ثروتمندترین باشگاه های روی زمین، برای یکی از معتبرترین مکان های فوتبال می جنگد. با این حال، برخی معتقدند که از نظر آب و هوا از بقیه قاره عقب تر است.

در لیست تهیه شده توسط 1Sports1، لیدز و نیوکاسل تنها دو تیم انگلیسی بودند که از نظر سر و صدای هواداران به 10 تیم برتر راه یافتند … و البته لیورپول در رده یازدهم قرار گرفت.

الاندرود به خاطر فضای افسانه ای خود شناخته شده است و طرفداران لیدز از بزرگترین طرفداران این کشور هستند. ریو فردیناند در اوایل سال جاری در مورد جو آلنرود در کانال یوتیوب خود گفت: “لیدز، بله، زمین هر دقیقه در حال انفجار است و بازی در آن واقعاً سخت است، من در آنجا به عنوان بازیکن داخلی و خارجی بازی کردم.” او همیشه شوکه بود. اگر به عنوان یک بازیکن خارج از خانه به آنجا بروید و یک گل عقب باشید، واقعا سخت است که شرایط را تغییر دهید.

در همین حال، پارک سنت جیمز مورد ستایش قرار گرفته است. پپ گواردیولا، سرمربی منچسترسیتی گفت: “غیبت نیوکاسل از خانه همیشه یک محیط عالی است. هواداران… این یکی از بهترین استادیوم های انگلیس است. من می دانم چگونه از تیم حمایت کنم.”

چه استادیوم های دیگری در این لیست قرار دارند و لیدز و نیوکاسل در کجای داستان قرار می گیرند؟

15- دی کوپ (فینورد – هلند)
ظرفیت: 51117
هواداران فاینورد بدون شک پرشورترین هواداران هلند هستند. هواداران رابطه خاصی با باشگاه دارند و ورزشگاه برای آنها مانند خانه دوم است.

14- آیبروکس (رنجرز – اسکاتلند)
ظرفیت: 50817
سومین استادیوم بزرگ اسکاتلند. زمین های قدیمی در ضلع جنوبی گلاسکو در دهه 1970 به یک استادیوم تمام صندلی بازسازی شد. ایبروکس در تمام بازی های خانگی بسیار هیجان انگیز است و جو آنجا نقش مهمی در صعود آنها به فینال لیگ اروپا در فصل گذشته داشت.

(عکس) مرتفع ترین استادیوم های اروپا

13- شوکرو ساراگوغلو (فنرباغچه – ترکیه)
ظرفیت: 50530
ترکیه میزبان پرشورترین هواداران جهان است و سه استادیوم آنها در این لیست قرار دارند. فنرباغچه از سال 1908 در این ورزشگاه بازی می کند.

12- جفری گیچارد (سن اتین – فرانسه)
ظرفیت: 41965
آنها از سال 1930 در ورزشگاه جفری گیچارد بازی می کنند. با وجود سقوط به لیگ 2 در سال 2022، هواداران سرسخت سنت اتین همچنان وحشتناک ترین جو را در فرانسه ایجاد می کنند.

11- آنفیلد (لیورپول – انگلیس)
ظرفیت: 53394
این مکان کاملاً وحشتناک و کشنده است، به خصوص در یک شب بزرگ از بازی های اروپایی. هیچ چیز در فوتبال سراسر جهان هیجان انگیزتر از شنیدن شنیدن این جمله از طرفداران مشتاق لیورپول نیست که می گویند “شما هرگز تنها راه نخواهید رفت”.

(عکس) مرتفع ترین استادیوم های اروپا

10. آلندرود (لیدز یونایتد – انگلیس)
ظرفیت: 37792
پس از سال‌ها حضور در لیگ‌های پایین‌تر، لیدز یونایتد به جایی که به آن تعلق دارد بازگشته است: لیگ برتر، و هواداران پرشور آن تیم را دوست دارند. الاندرود از زمان تأسیس این باشگاه در سال 1919، خانه لیدز یونایتد بوده است.

9- سن مامس (اتلتیک بیلبائو – اسپانیا)
ظرفیت: 53289
ورزشگاه اتلتیک بیلبائو هفتمین ورزشگاه بزرگ اسپانیا و بزرگترین ورزشگاه کشور باسک است و بدون شک تعدادی از سرسخت ترین هواداران فوتبال در اروپا را دارد.

8- سنت جیمز پارک (نیوکاسل یونایتد – انگلیس)
ظرفیت: 52405
Geordies می دانند چگونه سر و صدا ایجاد کنند. سنت جیمز پارک از سال 1892 زمین خانگی نیوکاسل یونایتد بوده است. جو روز بازی در این ورزشگاه بدون شک یکی از بهترین های لیگ برتر است.

7- دیگو آرماندو مارادونا (ناپل – ایتالیا)
ظرفیت: 54726
ورزشگاه سن پائولو رسما رهبران سری آ از سال 1959 در این زمین بازی می کنند. به دلیل فاصله بین تماشاگران و ورزشگاه، هواداران ناپولی ورزشگاه را به مکانی بسیار ترسناک برای بازدید تبدیل کرده اند. رنجرز در جریان شکست 3-0 خود در لیگ قهرمانان اروپا صدای فوق العاده بلند این ورزشگاه را تجربه کرد.

(عکس) مرتفع ترین استادیوم های اروپا

6- پارک وودافون (بشیکتاش – ترکیه)
ظرفیت: 42590
پارک وودافون در محل ورزشگاه BJK Inonu، خانه سابق بشیکتاش ساخته شده است. این ورزشگاه که در سال 2016 افتتاح شد، ظرفیت 42590 تماشاگر را دارد. استادیوم جدید به گونه ای طراحی شده است که با چشم انداز طبیعی و تاریخی “بسفروس” از دریا به آن نگاه کنید و یکی از بهترین استادیوم های ترکیه است.

5- کارایسکاکیس (المپیاکوس – یونان)
ظرفیت: 32115
ممکن است المپیاکوس مثل سابق نباشد، اما حمایت آنها همچنان چشمگیر است. شراره‌ها و گردبادها صحنه‌های شگفت‌انگیزی ایجاد می‌کنند و سر و صدای آن در طول مسابقات بزرگ کر کننده است.

(عکس) مرتفع ترین استادیوم های اروپا

4- رایکو میتیچ (ستاره سرخ بلگراد – صربستان)
ظرفیت: 53000
استادیوم راجکو میتیچ از سال 1963 استادیوم ستاره سرخ بلگراد بوده است. هواداران ستاره سرخ جو عالی را برای باشگاه ایجاد می کنند و به خاطر طراحی رقص خود مشهور هستند. دلیا، هواداران سرسخت سکوی شمالی و بقیه هواداران ستاره سرخ به طور مرتب ورزشگاه را با مشعل پر می کنند و محیطی بسیار خصمانه ایجاد می کنند.

3- ورزشگاه نف (گالاتاسرای – ترکیه)
ظرفیت: 52280
گالاتاسرای نزدیک به نیمی از طرفداران فوتبال ترکیه را به خود اختصاص داده است و استادیوم آنها به عنوان یکی از سخت ترین مکان ها برای بازدید تیم ها در اروپا شناخته می شود. استادیوم ترسناک، فوق العاده و پر سر و صدا.

2- سلتیک پارک (سلتیک – اسکاتلند)
ظرفیت: 60411
در یک شب بزرگ در رقابت های اروپایی، هیچ مکانی مانند سلتیک پارک نیست، فقط از بازیکنان و مربیانی که برای مسابقه به زمین آمده اند بپرسید.

(عکس) مرتفع ترین استادیوم های اروپا

1- زینال ایدونا پارک (بوروسیا دورتموند – آلمان)
ظرفیت: 81,365
بهترین جو اروپا متعلق به بوروسیا دورتموند است. Zignal Iduna Park می تواند بیش از 80000 هوادار را در طول مسابقات بوندسلیگا در خود جای دهد. “دیوار زرد” پشت دروازه ظرفیت 25000 هوادار را دارد و بزرگترین سکوی مستقل اروپا است.

(عکس) مرتفع ترین استادیوم های اروپا

منبع: اخبار ورزشی

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

تماس با ما