(عکس) هیوندای آیونیک 6 سدان برقی، جدیدترین رقیب تسلا مدل 3!

بعدی-بیش از یک سال پس از اینکه هیوندای از کراس اوور Ioniq 5 رونمایی کرد، این شرکت سرانجام سدان تمام الکتریکی خود را با نام Ioniq 6 رونمایی کرد. Ioniq 6 از خودروهای ساده دهه 20 و 30 مانند Stout Scarab الهام گرفته شده است و شبیه به خودروی مفهومی Prophecy هیوندای در سال 2020 معرفی شد.

به گزارش فردا؛ SUV تمام الکتریکی Ioniq 5 سال پیش نیز از خودروهای دهه 1970 الهام گرفته شده بود. این خودروساز کره جنوبی جزئیاتی از مشخصات فنی این خودروی تمام برقی منتشر نکرده است.

هیوندای

مانند Ioniq 5، از همان سیستم جهانی مدولار الکتریکی (E-GMP) استفاده می کند که می تواند تا 315 مایل را با یک بار شارژ طی کند. Ioniq 6 صفحه نمایش های لمسی مختلفی را ارائه می دهد. صفحه نمایش اطلاعات سرگرمی 12 اینچی و صفحه نمایش دیجیتال 12 اینچی. هیوندای برای کنترل از دکمه های فیزیکی مانند کنترل سیستم صوتی یا تهویه مطبوع که اغلب در هنگام رانندگی استفاده می شود، استفاده کرده است.

هیوندای

Sangyup Lee، مدیر طراحی هیوندای گفت: “وقتی یک خودرو در حال حرکت است، صفحه نمایش لمسی آن می تواند برای کاربران خطرناک باشد.”

چند چراغ روی فرمان این خودرو برای نشان دادن شارژ شدن خودرو یا گوش دادن به دستورات صوتی طراحی شده است. کاربران می توانند 64 رنگ مختلف را برای طراحی داخلی انتخاب کنند. همچنین در مکان های مجاز کاربران می توانند به جای آینه های بغل معمولی از آینه دوربین استفاده کنند.

هیوندای آیونیک 6 رقیب جدیدی برای تسلا مدل 3 خواهد بود. جزئیات قیمت دقیقی از این خودرو منتشر نشده است. اما بر اساس برخی گزارش ها، Ioniq 6 احتمالا ارزان تر از Ioniq 5 با 46650 دلار است. انتظار می رود این خودرو ماه آینده تولید شود و در سال 2023 در ایالات متحده به فروش برسد.

هیوندای

هیوندای

هیوندای

هیوندای

هیوندای

هیوندای

منبع: theverge

Charlie Owens

تحلیلگر هاردکور طرفدار عمومی فرهنگ پاپ. خالق مادام العمر تنظیم کننده. اهل سفر. متخصص وب متعهد

تماس با ما