(عکس) 157 سال پیش; اولین عکس های ثبت شده از ژاپن است

مجموعه عکس ها توسط یک پزشک هلندی که در سال 1865 به ژاپن سفر کرد، گرفته شده است.

به گفته فرارو، هلند در آن زمان تنها شریک تجاری غربی ژاپن بود. آنتون بادوین، پزشک هلندی که توسط ژاپنی ها برای اداره بیمارستانی در ناکازاکی و تدریس در آن استخدام شده بود، تصاویر شگفت انگیزی از خود به جای گذاشته است.

در این مجموعه هم کلیشه ها و هم تصاویر واقعی را می بینیم، از سامورایی های زره ​​پوش گرفته تا مردان ژاپنی که عکاس و برادرش آلبرت شخصاً می شناختند. بودون با بیشتر موضوعات پرتره‌های خود آشنا بود، بنابراین نام، تاریخ یا مکان به ندرت ثبت می‌شود.

غربی ها مجذوب همه چیزهای ژاپنی از جمله درام و موسیقی بودند. آلبرت گاهی مقالاتی در تحقیر ژاپنی ها می نوشت. با این حال، مانند آنتون، او انواع چیزهای ژاپنی را جمع آوری کرد و علاقه او به فرهنگ ژاپنی واقعی به نظر می رسید. بخشی از این مجموعه در غرق شدن کشتی در سال 1867 گم شد.

در آثار بودون به مردم عادی توجه زیادی می شد. در قرن نوزدهم، گرفتن عکس گران، دست و پا گیر و وقت گیر بود. به عنوان یک عکاس آماتور، آنتون بودوین نیازی به فروش عکس های خود نداشت. از این رو در حجم زیاد چاپ نشد و هرگز فروخته نشد و تصاویر پزشک هلندی نزد فرزندان دکتر هلندی نگهداری می شد.

اگر بخواهیم نامه نگاری آلبرت را باور کنیم، یکی از دلایل اصلی رفتن آنتون به ژاپن، کسب درآمد بود. دولت ژاپن حقوق زیادی به او پرداخت کرد. پس از چهار سال کار در ناکازاکی، به اوزاکا و سپس توکیو نقل مکان کرد.

در سال 2016، وارثان این پزشک هلندی حدود 750 عکس را به کتابخانه دانشگاه ناکازاکی منتقل کردند و مجموعه دیگری از 121 عکس را به موزه ملی آمستردام هلند اهدا کردند. 46 عکس از این مجموعه در گالری نمایش داده شده است.

نامه های آلبرت به خانه از ژاپن منبع اصلی اطلاعات درباره زندگی برادران هلندی در ژاپن است. ایزابلا تاواتر از معدود افرادی است که می‌توانیم با نامشان در تصاویر بادوین شناسایی کنیم. او برای تدریس در یک مدرسه دخترانه در ژاپن بود. ژاکلین دو رویتر، پسر عموی بادیه نشین نیز در آنجا کار می کرد.

(عکس)

پرتره یک سامورایی، در حدود 1865

(عکس)

بودوئن، یک پزشک هلندی با همکار ژاپنی در سال 1865

(عکس)

نمایی از یک ساختمان و چند مرد ژاپنی

(عکس)

نمایی از اوزاکا در سال 1865

(عکس)

خلیج ناکازاکی

(عکس)

تصویری از مردم ژاپن به جا مانده از حادثه آتش سوزی

(عکس)

اجرای تئاتر در سال 1865

(عکس)

دو سامورایی

(عکس)

سه کشاورز ژاپنی

(عکس)

جشن خداحافظی در بیمارستان ناکازاکی در سال 1867

(عکس)

نمایی از دره ساکورابابا از تپه ایراپایاشی خارج از ناکازاکی، در حدود سال 1865

(عکس)

عکس آلبر بادوین

(عکس)

ایزابلا تاواتر و همسرش تجاکارکو بیوکما

(عکس)

گورستان هلندی در ناکازاکی

(عکس)

سامورایی زرهی

Erica Ferrell

نینجا موسیقی غرور آفرین. حل کننده مشکل متخصص حرفه ای سفر. دردسر ساز. ارتباط گر مشتاق

تماس با ما