عین الله: بیشترین تعداد بستری شدن در بیمارستان مربوط به ویروس کرونا مربوط به کسانی است که واکسن دریافت نکرده اند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در حال حاضر بیشتر بستری‌ها و فوتی‌های ناشی از کرونا، افرادی هستند که واکسن دریافت نکرده‌اند.

به گزارش تسنیم، بهرام عین الله با بیان اینکه استفاده از ماسک بیشترین نقش را در پیشگیری از بیماری ها دارد، تصریح کرد: توصیه می شود عموم مردم در اماکن عمومی، وسایل نقلیه عمومی، مترو، اماکن بسته و تجمعات از ماسک استفاده کنند.

عین الله با بیان اینکه محدودیت های زیادی با توجه به رنگ شهرها اعمال می شود و شهرهای رنگی قرمز و نارنجی خواهند بود، با همکاری موثر مردم، بتوانیم از این مرحله از همه گیری عبور کنیم، ابراز امیدواری کرد. محدودیت های بیشتر، کرونا، اجازه دهید به زودی بگذریم.

وی با اشاره به برگزاری اولین جشن فارغ التحصیلی دانشجویان پزشکی در جوار حرم مطهر رضوی گفت: جامعه پزشکی در دوران انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس در عرصه های مختلف و در عرصه خدمت آزمون خود را پس دادند. تعداد زیادی از آنها در این مسیر به درجه بالایی از گواهینامه دست یافته اند.

وزیر بهداشت گفت: در جریان شیوع ویروس کرونا بیش از 300 نفر از حامیان سلامت در حین خدمت رسانی به مردم بر اثر خودسوزی به شهادت رسیدند و این برنامه تجمع نمادین گروه های مختلف پزشکی از جوار حرم امام رضا(ع) است. (ص) و آموختن، تعهد به خدمت به مردم می دهند.

عین الله گفت: خوشبختانه علوم پزشکی در کشور ما از پیشرفته ترین هاست و در این زمینه جزو کشورهای پیشرو هستیم.

وی با اشاره به اجرای طرح دارفار گفت: به منظور اجرای این طرح به مدت شش ماه، متخصصان و کارشناسان حوزه دارویی در کشور آن را مطالعه و برنامه ریزی کردند و در قالب این طرح بسته ای ارائه شد. تهیه شد. بنابراین می توان پیشرفت هایی انجام داد. کیفیت خدمات ارائه شده به مردم هزینه های برخی داروها را کنترل می کند.

وزیر بهداشت افزود: هدف از افزایش قیمت هیچ نوع دارویی برای مصرف کنندگان بیمه، افزایش پوشش بیمه ای داروها و در برخی موارد کاهش قیمت داروها است.

وی با اشاره به اینکه این امر مستلزم این است که همه تحت پوشش بیمه باشند، گفت: خوشبختانه با مصوبه شورای اسلامی و تخصیص حدود شش هزار میلیارد تومان، نزدیک به شش میلیون نفر تحت پوشش بیمه قرار گرفتند اما همچنان یک و نیم میلیون نفر. . نکردند چون سه ماه به آنها فرصت داده شد تا همه بتوانند رایگان تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

تماس با ما