غنا برای اولین شیوع احتمالی ویروس ماربورگ آماده می شود

تجزیه و تحلیل اولیه نمونه‌های گرفته شده از دو بیمار توسط مؤسسه تحقیقات پزشکی یادبود نوگوچی کشور نشان داد که آزمایش ماربورگ مثبت بوده و نمونه‌ها برای تأیید به انستیتو پاستور در سنگال، مرکز همکار WHO، ارسال شدند.

این دو بیمار، غیر مرتبط، از منطقه اشانتی جنوبی علائمی از جمله اسهال، تب، تهوع و استفراغ داشتند. هر دو مردند.

WHO متخصصان بهداشت را بسیج می کند

با بررسی‌های بیشتر، آماده‌سازی برای پاسخ احتمالی شیوع بیماری به سرعت در حال انجام است، و WHO کارشناسانی را برای حمایت از مقامات بهداشتی غنا با تقویت نظارت بر بیماری، آزمایش، ردیابی تماس، آماده‌سازی برای درمان بیماران و همکاری با جوامع برای هشدار و آموزش به آنها اعزام می‌کند. در مورد خطرات و خطرات بیماری و همکاری با تیم های واکنش اورژانس.

دکتر فرانسیس کاسولو، نماینده سازمان بهداشت جهانی در غنا گفت: «مقامات بهداشتی در محل در حال بررسی وضعیت هستند و برای پاسخ احتمالی به شیوع این بیماری آماده می‌شوند. ما در حال همکاری نزدیک با دولت برای افزایش تشخیص، ردیابی تماس و آماده سازی برای کنترل شیوع ویروس هستیم.»

اگر موارد ابتلا در غنا تایید شود، این دومین بار است که ماربورگ در غرب آفریقا شناسایی می شود. گینه یک مورد را در شیوعی که در 16 سپتامبر 2021 اعلام شد، پنج هفته پس از کشف مورد اولیه تایید کرد.

نرخ بالای مرگ و میر

شیوع و موارد پراکنده ماربورگ در آفریقا در آنگولا، جمهوری دموکراتیک کنگو، کنیا، آفریقای جنوبی و اوگاندا گزارش شده است.

ماربورگ از خفاش های میوه به انسان منتقل می شود و از طریق تماس مستقیم با مایعات بدن افراد آلوده، سطوح و مواد آلوده بین انسان ها پخش می شود. این بیماری به طور ناگهانی، با تب بالا، سردرد شدید و بی حالی شروع می شود.

بسیاری از بیماران در عرض هفت روز علائم خونریزی شدید را نشان می دهند. میزان مرگ و میر موردی از 24٪ تا 88٪ در شیوع های قبلی بسته به نوع ویروس و مدیریت مورد متفاوت بوده است.

اگرچه هیچ واکسن یا درمان ضد ویروسی تایید شده ای برای درمان ویروس وجود ندارد، اما مراقبت های حمایتی – آبرسانی مجدد با مایعات خوراکی یا داخل وریدی – و درمان علائم خاص، بقا را بهبود می بخشد. طیف وسیعی از درمان‌های بالقوه، از جمله فرآورده‌های خونی، درمان‌های ایمنی، و درمان‌های دارویی.

Cornelius Mcgrath

درونگرا. قهوه خور. کاوشگر. متخصص تلویزیون بشارت بیکن لاعلاج. طرفدار فرهنگ پاپ

تماس با ما