فایزر در مقابل مدرن: دانشگاه هاروارد دو واکسن را با هم مقایسه می کند

[ad_1]

نتایج اولیه یک مطالعه جدید منتشر شده در مجله پزشکی نیوانگلند، اولین مطالعه ای که واکسن های مدرن را با mRNA Pfizer مقایسه می کند و سوابق نزدیک به نیم میلیون کهنه سرباز آمریکایی را بررسی می کند، می گوید که هر دو واکسن بسیار موثر، اما مدرن برای پیشگیری از عروق کرونر هستند. بیماری قلبی خفیف یا شدید – بسیار بهتر عمل می کند.

در اواخر سال 2020، زمانی که داده‌های مرحله سوم آزمایش فایزر منتشر شد، مشخص شد که واکسن‌های mRNA مدرن و فایزر به‌طور شگفت‌آوری مؤثر هستند. در کارآزمایی‌های بالینی و داده‌های واقعی، واکسن‌ها به طور مداوم تا 90 درصد از علائم کرونری پیشگیری کردند.

در غیاب آزمایشات بالینی، مشخص نیست که کدام واکسن به طور کلی مؤثرتر است. در طول تحقیقات خود، محققان دو گروه 219842 نفری داشتند. هر فرد بر اساس ویژگی هایی مانند سن، نژاد و جنس مطابقت داده شد. تنها تفاوت این دو نفر در واکسن تزریق شده به آنها بود.

به طور کلی، نتایج نشان می دهد که هر دو واکسن در پیشگیری از بیماری عروق کرونر قلب، بستری شدن در بیمارستان و مرگ بسیار موثر هستند. اما معلوم می شود که واکسن مدرن از هر نظر به خوبی کار می کند.

دوره اولیه مطالعه 27 هفته – قبل از فوران دلتا – به طول انجامید و تعداد افرادی که پس از واکسن مدرن به کرونا مبتلا شدند، تنها 4 نفر از 1000 نفر بود. این تعداد 27 نفر به ازای هر 1000 نفری بود که با واکسن فایزر واکسینه شده بودند. پس از شیوع دلتا – تجزیه و تحلیل ثانویه بر روی گروه کوچکی از افراد انجام شد – و در این مورد، واکسن مدرن موثرتر از واکسن فایزر بود.

باربارا دیکرمن، نویسنده اصلی این مطالعه گفت: با توجه به اثربخشی بالای هر دو واکسن، به مردم توصیه می‌شود هر آنچه در دسترس است تزریق کنند. وی افزود: با توجه به جمعیت زیاد، این مطالعه بسیار معنادار است و مردم نباید فرصت دریافت یک واکسن را برای دیگری از دست بدهند.

اینکه چرا واکسن مدرن کمی قدرتمندتر از فایزر است، یک سوال بی پاسخ باقی مانده است. هر دو واکسن مبتنی بر mRNA هستند، یا به عبارت دیگر، پروتئین های SARS-CoV-2 را در بدن کد می کنند. تفاوت های دیگر بین این دو واکسن از جزئیات نحوه عملکرد آنها در بدن ناشی می شود.

[ad_2]

Braylon Mccoy

محقق حرفه ای وب. پیشگام الکل متعصب تلویزیون دوست حیوانات در همه جا.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین مشاور کنکورdigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهانGuide to buying household appliancesدانشگاهdigital currency channel