فدرال رزرو 0.75 واحد افزایش یافت، سیگنال ها کندتر افزایش یافتند اما نرخ ها در نهایت بالاتر بودند

واشنگتن – فدرال رزرو برای مبارزه با تورم نرخ بهره را 0.75 درصد دیگر افزایش داد و برنامه هایی را برای ادامه افزایش آنها، شاید در افزایش های کوچکتر اما به سطوح بالاتر از آنچه قبلاً انتظار می رفت، نشان داد.

افزایشی که روز چهارشنبه تصویب شد، چهارمین افزایش متوالی نرخ 0.75 واحدی توسط فدرال رزرو، وجوه معیار بانک مرکزی فدرال را به محدوده بین 3.75 تا 4 درصد رساند. به دنبال این تصمیم، رئیس جروم پاول گفت که مقامات در نشست بعدی خود در دسامبر افزایش کمتری را در نظر دارند. اما او هشدار داد که آنها ممکن است هزینه های وام را در سال آینده بیش از آنچه انتظار داشتند افزایش دهند.

او روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری گفت: «این سوال که چه زمانی سرعت افزایش‌ها تعدیل می‌شود، اکنون بسیار کمتر از این سؤال است که نرخ بهره چقدر بالا خواهد بود و تا چه زمانی سیاست‌های پولی را محدود نگه داریم.»

آقای پاول همچنین هشدار داد که کاهش اندازه افزایش نرخ ها به این معنا نیست که فدرال رزرو فکر می کند در شرف دور شدن از افزایش نرخ است.

آقای پاول گفت: «برای فکر کردن به توقف خیلی زود است. ما فکر می کنیم راه هایی برای رفتن داریم.»

سهام سقوط کرد و S&P 500 2.5 درصد کاهش یافت. بازده اوراق قرضه اندکی تغییر کرد و بازدهی خزانه داری 10 ساله از 4.052 درصد در روز سه شنبه به 4.059 درصد افزایش یافت.

مایکل دی باس، رئیس جهانی نرخ های خطی برای معاملات در Citadel Securities، گفت: «بازار اوراق قرضه در اینجا مشابه بود. “امید برای چرخش سیاست در این جلسه کاملاً نابجا به نظر می رسید و ثابت شد، اما بازار اوراق قرضه به دنبال هیچ نوع محوری نبود.”

در جلسه سیاست گذاری در سپتامبر، اکثر مقامات فدرال رزرو پیش بینی کردند که در اوایل سال آینده باید نرخ بهره معیار را به حدود 4.6 درصد افزایش دهند. مقامات روز چهارشنبه پیش بینی قیمت جدیدی را منتشر نکردند. آقای پاول گفت که اگر این اتفاق می‌افتاد، با توجه به قدرت اخیر در بازار کار و نرخ تورم بالاتر، آنها بالاتر می‌رفتند. او گفت که مسیر بالاتر نرخ بهره نشان دهنده خطرات بیشتر رکود است.

او گفت: «بدون شک، تصویر تورم در طول سال جاری سخت‌تر شده است. «تا جایی که نرخ ها باید افزایش یابند و برای مدت طولانی تری بالاتر بمانند، دیدن مسیری که از رکود جلوگیری می کند دشوار می شود.

مایکل گابن، اقتصاددان ارشد ایالات متحده در بانک آمریکا گفت: سرمایه گذاران در بازارهای آتی نرخ بهره انتظار دارند که فدرال رزرو تا بهار آینده نرخ وجوه فدرال رزرو را کمی بالاتر از 5 درصد افزایش دهد و نظرات پاول در روز چهارشنبه نشان می دهد که او احتمالاً با این انتظارات موافقت خواهد کرد. .

در حالی که آقای پاول گفت که فکر نمی‌کند فدرال‌رزرو نرخ‌ها را زیاد افزایش داده است، او بار دیگر بر این عقیده خود تاکید کرد که مناسب است بانک مرکزی به جای دست کم‌گرفتن، بیش از حد آن را اشتباه نشان دهد، زیرا هزینه‌های بیشتری برای اقتصاد دارد. در اجازه دادن به تورم.

مقامات برای کاهش تورم که نزدیک به بالاترین حد در 40 سال گذشته است، نرخ بهره را با سریع ترین سرعت از اوایل دهه 1980 افزایش می دهند. آنها در چهار جلسه متوالی نرخ بهره را 0.75 واحد افزایش دادند.

افزایش نرخ بهره اخیر، نرخ وجوه فدرال را به سطحی که آخرین بار در سه هفته اول سال 2008 مشاهده شده بود، افزایش می دهد، زیرا اقتصاد به سمت رکود عمیق فرو می رفت و قبل از اینکه بانک مرکزی کاهش نرخ بهره را با آشکار شدن بحران مالی جهانی تسریع بخشد.

فدرال رزرو با کاهش دادن اقتصاد از طریق سخت‌تر کردن شرایط مالی – مانند هزینه‌های استقراض بالاتر، قیمت سهام پایین‌تر و دلار قوی‌تر – که تقاضا را مهار می‌کند، با تورم مبارزه می‌کند. نرخ وجوه فدرال بر سایر هزینه های استقراض در سراسر اقتصاد تأثیر می گذارد، از جمله نرخ کارت های اعتباری، وام مسکن، و وام های خودرو. تغییرات در مسیر مورد انتظار قیمت‌ها، نه فقط کاری که فدرال رزرو در هر جلسه انجام می‌دهد، می‌تواند بر شرایط مالی گسترده‌تر تأثیر بگذارد.

افکار خود را به اشتراک بگذارید

آیا فکر می کنید فدرال رزرو باید افزایش نرخ بهره را کاهش دهد؟ چرا و چرا نه؟ به گفتگوی زیر بپیوندید.

افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در سال جاری بر قیمت دارایی ها تأثیر گذاشته و باعث کندی قابل توجهی در بخش های حساس به نرخ بهره اقتصاد مانند مسکن شده است. افزایش بازدهی 10 ساله خزانه داری – که در ژانویه تنها 1.6٪ بود – شاخص کل اوراق قرضه بلومبرگ ایالات متحده را بیش از 15٪ در طول سال کاهش داد. بازده 10 ساله بیش از 1.4 واحد درصد از اوت افزایش یافته است که بزرگترین افزایش در سه ماه گذشته از سال 1984 است. متوسط ​​نرخ وام مسکن 30 ساله با نرخ ثابت در اکتبر برای اولین بار در 20 سال گذشته بیش از 7 درصد افزایش یافت.

پیش از نشست این هفته، برخی از مقامات شروع به سیگنال می‌کنند که می‌خواهند به زودی سرعت افزایش نرخ بهره را کاهش دهند و از اوایل سال آینده افزایش نرخ بهره را متوقف کنند – تا ببینند که چگونه حرکت‌های امسال آنها باعث کندی اقتصاد می‌شود.

بیانیه سیاست فدرال رزرو که در روز چهارشنبه منتشر شد نشان داد که چگونه افزایش نرخ بهره باعث کاهش فعالیت اقتصادی و کاهش تورم شده است. خطر ادامه افزایش 0.75 واحد پایه یا 75 واحد پایه این است که “تا زمانی که این تاخیرها خود را نشان دهند، اگر به افزایش 75 واحد پایه ادامه دهید، به بسیاری از آنچه واقعاً می خواستید رسیده اید. آقای گابن گفت.

فدرال رزرو معمولاً از ترازنامه خود سود می برد، اما با نرخ بهره بالاتر اکنون در قرمز است. وال استریت ژورنال توضیح می دهد که فدرال رزرو چگونه پول در می آورد، با آن چه می کند و در حال حاضر چه اتفاقی می افتد.

در حالی که بانک مرکزی به شواهدی مبنی بر کاهش قاطع تورم نیاز دارد، پاول گفت که او هرگز فکر نمی‌کرد که داده‌های چند ماهه کند تورم «آزمون مناسبی برای کاهش سرعت افزایش» باشد.

اظهارات او راه را برای کند کردن افزایش قیمت ها در ماه دسامبر باز کرد، اگرچه او گفت که هیچ تصمیمی گرفته نشده است. او همچنین گفت که فدرال رزرو نزدیک به توقف افزایش نرخ بهره و ثابت نگه داشتن نرخ بهره برای مدتی نیست. پاول گفت: «ما فکر می‌کنیم دلایلی وجود دارد که باید قبل از مواجهه با این آزمایش بررسی شود.

برخی از تحلیلگران می گویند مدتی است که مشخص شده است که فدرال رزرو ترجیح می دهد برای جلوگیری از تشدید سیاست های بیش از حد، افزایش نرخ های خود را کاهش دهد. سایر اقتصاددانان بر این باورند که خوانش های داغ تر از تورم یا نشانه های اشتغال و فشارهای شدید دستمزد ممکن است فدرال رزرو را از خنثی کردن افزایش نرخ های دسامبر خود باز دارد.

داده های منتشر شده از زمان نشست ماه سپتامبر فدرال رزرو تصویر متفاوتی را برای اقتصاد ارائه کرد. در حالی که تقاضای داخلی کند شد و بازار مسکن وارد رکود شدید شد، بازار کار همچنان قوی بود و فشارهای تورمی همچنان بالا بود. گزارش های درآمد اخیر نشان دهنده تقاضای قوی مصرف کننده و افزایش قیمت ها است.

با وجود برخی نشانه ها از کاهش احتمالی، فشارهای تورمی افزایش یافت. قیمت کالاها کاهش یافت. رفع تنگناهای زنجیره تامین ممکن است منجر به افزایش آهسته تر یا کاهش مستقیم قیمت کالاها شود. قیمت خانه در حال کاهش است، رشد اجاره بها کند شده است.

اما یک بازار کار قوی، یک بالشتک پس‌انداز سخاوتمندانه که توسط کاهش همه‌گیری تقویت شده است، و افزایش قیمت دارایی‌ها در چند سال گذشته می‌تواند مخارج مصرف‌کننده را قوی نگه دارد و به شرکت‌ها قدرت بیشتری برای ادامه افزایش قیمت‌ها بدهد.

مقامات فدرال رزرو همچنین نگران هستند که بازارهای کار فشرده می تواند باعث رشد پایدار دستمزدها شود که باعث افزایش قیمت ها در بخش خدمات فشرده کار می شود. این می تواند قیمت همه چیز را از کوتاهی مو گرفته تا تعمیرات خودرو گرفته تا اقامتگاه های هتل را افزایش دهد، حتی در حالی که قیمت خودروها، مبلمان و سایر کالاها در سال گذشته کاهش یافته است.

من فکر نمی‌کنم دستمزدها داستان اصلی بالا بودن قیمت‌ها باشد. آقای پاول گفت: «و من فکر نمی‌کنم که شاهد گرداب دستمزد-قیمت باشیم». “اما… وقتی آن را دیدی، دچار مشکل می شوی. بنابراین ما نمی خواهیم آن را ببینیم.”

اصلاحات و تقویت
مقامات فدرال رزرو در پایان نشست دو روزه خود گفتند: «این کمیته تشدید انباشته سیاست های پولی، تاخیری که سیاست پولی بر فعالیت های اقتصادی و تورم، و تحولات اقتصادی و مالی تأثیر می گذارد، در نظر خواهد گرفت». نسخه قبلی این مقاله به اشتباه شبه حرف “Ñ” را با “تاخیر” در نقل قول ها جایگزین کرد. (تصحیح 2 نوامبر)

نوشتن به نیک تیمیراوس در [email protected]

حق چاپ © 2022 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق حفظ شده است 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Claudia Larsen

پیشگام وب. خالق حرفه ای درونگرا. پزشک آبجو. شیطان متعصب تلویزیون.

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما