فرار مالیاتی معروف ترین سیگارهای دنیا در ایران

خلخالی معاون وزیر صنعت دیروز اعلام کرد که بزرگترین پرونده تشکیل شده در زمینه فرار مالیاتی و عدم پرداخت منابع تولید مربوط به یک شرکت خارجی است که سیگار تولید می کند که هنوز مالیات پرداخت نکرده و مالیات آن مشمول مالیات است. 100 هزار میلیارد تومان و تاکنون سیگار مارلبرو به صورت قاچاق در کشور به فروش می رسد و مالیات به دولت پرداخت نشده است.

به گزارش هفت صبح، وی افزود: هر نخ سیگاری که در کشور فروخته می شود اگر کد رهگیری نداشته باشد قاچاق است. همچنین سیگارهای تولیدی کشورمان در کردستان عراق به صورت تقلبی و با کیفیت بسیار پایین تولید و عرضه می شود.

معاون وزیر صنعت گفت: امیدواریم کسی سیگار نکشد اما اگر مردم سیگار می کشند از مراکزی که کد رهگیری دارند خرید کنند و دخانیات از تولیدات داخلی تهیه می شود و جهش تولید به شرط خرید است. قیمت از کشاورزان متناسب با هزینه ها. رشد دارند.

برادران افزود: شرکت دخانیات ایران باید 70 درصد تولید را عهده دار باشد و مسئولیت خرید دخانیات مطمئن از کشاورزان را بر عهده دارد. همانطور که در زمینه کشت چغندرقند به عنوان یک توافق برد-برد، در کشت توتون هم باید همینطور باشد.

وی افزود: در حال حاضر برای حمایت از تولید داخلی، تعرفه واردات دخانیات 6.5 برابر شده است و تلاش می کنیم عوارض گمرکی را تا حدی افزایش دهیم که واردات محدود شود و تولید داخلی رونق بگیرد.

منظورت فیلیپ موریس هست؟

مارلبرو یکی از شرکت های تابعه فیلیپ موریس است. فیلیپ موریس یک شرکت دخانیات آمریکایی-سوئیسی است که محصولات خود را در بیش از 200 کشور عرضه می کند و 15 درصد از بازار بین المللی سیگار در خارج از ایالات متحده را در اختیار دارد. اما این شرکت در ایران دفتر رسمی ندارد و تمامی سیگارهای مارلبرو در داخل کشور قاچاق می شود.

بنابراین مشخص نیست معاون وزیر صنعت قصد دارد فیلیپ موریس را به خاطر این قاچاق بزرگ جریمه کند یا اینکه این شرکت آمریکایی واقعا در ایران نماینده رسمی دارد و ما نمی دانیم! لازم به ذکر است که در اوایل دولت دوازدهم در خصوص اعطای مجوز به شرکتی به نام زرین تجارت خاورمیانه (همان شرکت تولید کننده مای بی بی) اختلاف نظر وجود داشت و اصولگرایان با بیان اینکه: شرکت صهیونیستی است.

Howard Gaines

مزاحم عمومی کافه قهوه. موسیقی نینجا. طرفدار فرهنگ پاپ

تماس با ما