فراپارت فرانسوی در بین سه داور زن در جام جهانی قطر

صادر شده در:

استفانی فراپارت، داور برجسته فرانسوی، یکی از سه داوری که برای مسابقات قطر انتخاب شده است، روز پنجشنبه گفت که حضور داوران زن در جام جهانی 2022 “یک سیگنال قوی” را ارسال می کند.

فراپارت گفت: “این یک سیگنال قوی از سوی فیفا و مقامات است که داوران زن در آن کشور وجود دارد. من سخنگوی فمینیسم نیستم، اما اگر این بتواند اتفاقات را رقم بزند…”

این بازیکن 38 ساله یکی از 36 داور انتخاب شده برای این مسابقات است که از 20 نوامبر تا 18 دسامبر در این کشور محافظه کار خلیج فارس برگزار می شود.

سالیما موکانسانگا از رواندا و یوشیمی یاماشیتا از ژاپن دو مقام دیگری هستند که انتخاب خواهند شد.

فراپارت نقاط عطف بسیاری را در حرفه خود رقم زد – او اولین زنی بود که سوپرکاپ مردان اروپا (آگوست 2019)، لیگ قهرمانان اروپا (دسامبر 2020) و فینال جام حذفی فرانسه (مه 2022) را قضاوت کرد.

فراپارت در پاسخ به سوالی در مورد انتخاب قطر غنی از انرژی برای میزبانی جام جهانی علیرغم انتقادهای مداوم از حقوق بشر و جایگاه زنان در جامعه، اذعان کرد که “ورزش اغلب نقش دارد”.

او در یک کنفرانس مطبوعاتی در مرکز ملی فوتبال فرانسه گفت: “من تصمیم گیرنده در کشور میزبان جام جهانی نیستم. مقامات تصمیم خود را گرفته اند.”

او افزود: “همیشه وقتی یک زن در کشور هستید آگاه هستید. من سه تا چهار هفته پیش آنجا بودم و بسیار مورد استقبال قرار گرفتم.”

جمعیت قطر 80 درصد مهاجران هستند، اما سیاست “قطری سازی” شامل اجازه دادن به زنان برای دسترسی گسترده به آموزش عالی و بازار کار است.

با این حال، تحت سیستم سرپرستی مشترک منطقه، یک زن همچنان با یک قیم مرد، معمولاً پدر، برادر، پدربزرگ، عمو یا شوهرش مرتبط است.

آنها برای تصمیم گیری های متعددی مانند ازدواج، تحصیل یا سفر به خارج از کشور و انجام برخی مشاغل به اجازه او نیاز دارند.

(فرانسه 24 با خبرگزاری فرانسه)

Kelvin Ashley

حل کننده مشکل متعصب سفر مادام العمر. بت نوجوان آینده. علاقه مندان به اینترنت آماتور.

تماس با ما