فرمول 60 سرعت شماره یک مردان (عکس)

کد خبر: 1845660
07 مهر 1401 ساعت 00:21 |
1.3 هزار بازدید |

0
نقطه نظر

در روز راه فراموش نشدنی آزادی چه گذشت؟

سومین دوره مسابقات سرعت در پیست آزادی با حضور برترین ها به پایان رسید.

فرمول 60 سرعت شماره یک مردان (عکس)

به گزارش “ورزیه سی”، سومین مرحله مسابقات سرعت قهرمانی کشور علاوه بر رقابت حدود 100 راننده در 11 کلاس، گردهمایی ویژه ای با حضور مهمانان ارجمند فراوان و ساعاتی فراموش نشدنی برای علاقه مندان به این رشته بود. که به پیست آزادی آمدند، مشخص شدند.
60 سال از آغاز به کار آن در ایران می گذرد و چندین نسل تلاش کرده اند تا آن را زنده و سرزنده نگه دارند. در همین راستا در اولین جمعه مهرماه، سومین دوره مسابقات (سرعت) سال با فضاهای متفاوت و به مناسبت شصتمین سالگرد این رشته ورزشی در ایران و نمایندگان برگزار شد. از سوی کمیته مسابقه فدراسیون در برنامه های جانبی مفرحی که تدارک دیده بودند می خواستند به این رکورد تاریخی بی نظیر در منطقه احترام خاصی قائل شوند.


دو دور مقدماتی این تور چهارشنبه گذشته با حضور نزدیک به 30 راننده برگزار شد، اما از ساعات اولیه صبح جمعه با حضور حدود 70 راننده به همراه تیم فنی خود در پیست آزادی و سرویس پارکینگ آن، تحت نظر بودند. با نگاه های پرشور و هیجان زمان، جوانی خود را در مبارزه می جویند. در اولین گام به مناسبت شصتمین سالگرد مسابقات اتومبیل رانی در ایران، تعدادی از رانندگان نسل اول این مسابقات که از سال 1341 با خودروهای تندرو خود در باند فرودگاه کلیمرگی رانندگی می کردند و هیاهو ایجاد می کردند دعوت شدند. برای شرکت دوباره بعد از این همه سال، به میدان مسابقه بیایید و نسل رانندگان جدید را تماشا کنید.

* تحقق یک رویای قدیمی
این رویداد فوق العاده به قدری طعم یک مسابقه قوی و شگفت انگیز شد که در اولین روز پاییز با تلاش یک تیم منظم و مسئولیت پذیر یک مسابقه زنده شکل گرفت. دور سوم مسابقات دوی سرعت قهرمانی کشور با تیم مدیریتی فشرده متشکل از علی غفوری آشتیانی (رئیس کمیته مسابقه و مدیر مسابقه)، حسین نبوی، افشین کلانتری، شروین بوشین، شهرام غنی (گروه کنترل مسابقه)، تعدادی مارشال و مسئول نمایندگان شروع و با یک سفارش نادر به پایان رسید. برای اولین بار از تعدادی دوربین در مسیر مسابقه استفاده شد تا رهبر مسابقه با نظارت بر تصاویر و در صورت بروز حادثه در مسابقه کنترل دقیق تری بر رویداد داشته باشد.
علاوه بر این، حضور چند چهره سرشناس در این مسابقه و همچنین تماشاگران وفادار، حریم سکوی برندگان و برگزاری مراسم تاج گذاری در پایان هر فصل، آن را به روزی فراموش نشدنی برای علاقه مندان به اتومبیلرانی تبدیل کرد. اگرچه کمیته مسابقه سعی کرد برخی از خودروهای مسابقه ای معروف و عنوانی را که در دهه های گذشته طرفداران زیادی داشتند را به این رویداد بیاورد، اما این ایده قانع کننده عملی نشد زیرا تجهیز برخی از این خودروهای قهرمان برای حرکت ساده نیز مستلزم صرف هزینه و زمان بود. کارهای زیادی برای مالکان وجود داشت.


* قدیمی “شماره یک”.
با این توصیف حضور تعدادی از سوارکاران پیشکسوت و رانندگان قدیمی در قسمت میهمان ویژه رنگ و بوی خاصی به مسابقات و به خصوص جشن سکو می بخشید. نام های قدیمی موتوراسپورت مانند حسین خداپرست، کریم نصیری، خسرو مخنی، ایرج جهانبانی، نصیر وهاب زاده، محمدحسین و اسدالله حاجیان، حمید کوشانفر، شهرام هراتی، ابراهیم عباسپور، صبیحار خدیار، دارا غزنوی، سحر و هژان عباس، با قرار گرفتن در وضعیت ویژه و تماشای مسابقه، قطعا یاد روزهای هیجان انگیزی افتادم که آنها در مسابقه شرکت کردند. جالب اینجاست که آلن پطروسیان، پسر ادیک پطروسیان، اولین قهرمان اتومبیلرانی ایران در اوایل دهه 40، نیز با ارائه قاب عکس لحظه عبور پدرش از خط پایان همان مسابقه، لحظه احساسی شگفت انگیزی را برای مازیار نظمی، رئیس فدراسیون خلق کرد. ، ارزش این را به تاریخ جوانان امروز نشان می دهد، تاریخ را به خاطر بسپارید. همچنین تمامی مهمانان از دست مازیار نظمی رئیس فدراسیون سپر ویژه دریافت کردند.
در جریان این مسابقات همچنین اعلام شد که ایده جذاب دیگری نیز به اجرا درآمده است که کمیته مسابقه دو گوشه مهم پیست را به نام قهرمانان فقید و اخلاقی این رشته، سعید عربیان و امید شرکتی نامگذاری کرد تا احترامی برای احترام قائل شود. تیم مسابقه. انجمن مسابقه و معرفی موتورسیکلت های ایرانی به این دو قهرمان معروف. در همین حال تعداد مشخصی مدال برای نشان بزرگداشت شصتمین سالگرد این مسابقات توسط کمیته مسابقه تدارک دیده شد که نشان از خوش ذوقی و فکر شرکت کنندگان داشت و لبخند رضایت را بر لبان برندگان نشان می داد. و جانبازان این مسابقه همچنین با اسپانسر مرتبط با موتوراسپرت برگزار شد تا نشان دهد که شرکت ها نیز با این ورزش در صلح هستند.


و در مورد مسابقه …
سومین دوره مسابقات سرعت قهرمانی کشور با حضور جمع کثیری از متسابقان و نام های مردمی برگزار شد و رانندگانی از استان های مختلف در این مسابقات حضور داشتند. حدود 70 راننده در 9 کلاس با هم رقابت کردند، در حالی که شیروین یگانه با حضور در 3 کلاس سعی در کسب 3 عنوان داشت، محسن افتخاری به دلیل تصادف در گرماگرم مسابقه کلاس 405 ناگهان پیست را ترک کرد.رضا محمودزاده با بی ام و 800 اسب بخاری خود در 6. -کلاس توربو سیلندر استارت خود را از دست داد در مقابل نادر جعفری در همان لحظه بازگشت محمد باقرزاده (مشهور محمد 27) به رده اورال نیز تاکنون با اتفاقات جالبی همراه بوده است و مسابقات نباید خسته کننده باشد. روز
با مدیریت دقیق گروه کنترل و اجرای پاک برگزارکنندگان، 9 کلاس مسابقه با کمترین انحراف زمانی و بر اساس برنامه زمانبندی اعلام شده برگزار شد و کمترین اعتراض ثبت شد ضمن اینکه نسل اول جانبازان با خانواده به نام مرحوم ایرج قدیدی و ادیک پطروسیان به ثبت رسیده و در شصتمین سالگرد تأسیس مراسم اهدای جوایز و مدال های ویژه ایفای نقش کردند.
در کلاس پراید سپهر آگودانی رقابت خوبی با احسان شهسواری داشت و تا پایان مسابقه در صدر قرار گرفت. شیرون یگانه کلاس 206 را از رده آخر شروع کرد و برنده شد. کلاس 1600 GT با رقابت شیروین یگانه و پرهام زرباوی و پیگیری همیشگی آنها توسط آرش خامن داغ بود. کلاس BP نیز بسیار نزدیک به سر و صدا و تعداد زیادی شرکت کننده بود. کلاس 405 بالاخره به پیشنهاد رضا بزند دبیر فدراسیون و تایید علی غفوری آشتیانی رئیس کمیته مسابقه برگزار شد و طنز ماجرا این بود که با رقابت شدید ادامه پیدا کرد و تنها اتفاق آن روز انحراف محسن افتخاری بود که در نهایت مسابقه را متوقف کرد و خودروی ایمنی را روی مدار قرار داد و در نهایت مسابقه با راند نهم به پایان رسید.
کلاس 2000 GT با سقوط شیروین یگانه آغاز شد و در نهایت با قهرمانی مهدی بوحسن به پایان رسید. رده شش سیلندر توربو با رقابت غول ها و غرش هزاران اسب روی آسفالت آغاز شد و نادر جعفری در رده دوم قرار گرفت و در لحظه شروع کار توانست رضا محمودزاده را که به نظر می رسید از خود پشت سر بگذارد. تکنسین. مشکلی ایجاد کرد و تا آخر با تمام توان در صدر قرار گرفت. سعید آیدین برنده کلاس معتبر BP GT شد و مجید کخایی راننده و مکانیک کهنه کار دوم شد.


و اما کلاس ORAL که همزمان با گروه BP GT با حضور غلام جنیدی و محمد باقرزاده که از رقبا، دوستان قدیمی و صاحب عنوان هستند برگزار شد، با هیجان شروع شد و وقتی اتفاقی افتاد واندل. فورد جوندی و محمد باقرزاده با BMW خود مقام اول را کسب کردند.
رده بندی کلی مرحله سوم به شرح زیر است:

کلاس مقدماتی 206
1- تولد فتحی
2- عبدالعزیز الرشیدی
3- امین چیرالپور

کلاس پراید مقدماتی
1- خدای ابراهیمی
۲- محمدرضا کریمی
3- علی اصغر عبدی

کلاس سفارشی 206
1- شروین یگانه
2- صادق
3- سهند قندان

کلاس انحصاری پراید
1- سپهر آججانی
2- احسان شاهسواری
3- محمدمهدی مرتضوی

405. کلاس
1- مهرداد صفری
2- مهرداد کاظمی
3- حسین معینی

GT کلاس 1600
1- شروین یگانه
2- برهم الزربافی
3- آرش خامنه ای

کلاس BP
1- علی شیرزاد
2- سعید صادقی
3- درب شما آکروباتیک است

کلاس 2000- برد
1- مهدی برحسن
2- اکبر محمدی
3- سهند قندان

کلاس 6 سیلندر توربو
1- نادر جعفری
2- محمد جواد نجات
3- بیگمن پاکزاد

دسته بندی BPJT فئة
1- سعیدین
2- مجید کیخایی
3- لینک پویا

کلاس اورال
1- محمد باقرزاده
2- غلامرضا الجنیدی
3- محمد رضا طالبانیا

Emerson Brooks

گورو تلویزیون. حل کننده مشکل علاقه مندان به وب. ماون مسافرتی بی عذرخواهی تنظیم کننده.

تماس با ما