فرنچایز Metal Gear Solid چگونه اظهارات سیاسی کرد؟

Metal Gear Solid همیشه جنگ و سیاست را با قدرت تمام در نظر گرفته است و در برابر این ایده ثابت کرده است که جنگ و بازی با هم ترکیب نمی شوند.

تعداد کمی از عنوان‌ها و سریال‌ها به اندازه Metal Gear Solid اعتبار کسب کرده‌اند. یک فرنچایز اکشن مخفیانه که تاثیر زیادی بر کل صنعت بازی داشته است و بسیاری از بازی‌های این سری به عنوان بهترین عناوین تمام دوران فهرست شده‌اند.

همانطور که Metal Gear Solid برای مدل مخفی کاری خود شناخته شده است، به خاطر داستان های هیجان انگیزش که به مسائل سیاسی دنیای واقعی می پردازد نیز مشهور است. این یک تصور رایج در بین بسیاری است که بازی های ویدیویی نباید سیاسی باشند، اما حقیقت این است که چه بخواهیم چه نخواهیم، ​​بسیاری از بازی های ویدیویی سیاسی هستند.

هیدئو کوجیما، خالق Metal Gear Solid، به طور مداوم حتی در آخرین عنوان خود یعنی. مرگ، بزهکاری از رویدادها و موضوعات سیاسی استفاده می کند. هویت شرکتی Solid Metal Gear پیوند نزدیکی با ایدئولوژی های سیاسی دارد و این بخشی از موفقیت امروز آن است.

متال گیر جامد و سیاست


چه ارجاعات متعدد به چه گوارا در عنوان Peace Walker یا پایان مرموز The Phantom Pain، متال گیر سالید همیشه در سیاست نقش داشته است. عنوان اول این مجموعه با Solid Snake شروع می شود، یک مشکل ساز که برای ارتش ایالات متحده کار می کند، که به نفوذی یک گروه تروریستی به نام FOXHOUND تبدیل می شود. یکی از گروگان های مار که باید نجات یابد در واقع وزارت DARPA (یا آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی است که در سال 1958 تأسیس شد و یک موسسه تحقیقاتی و فناوری وزارت دفاع ایالات متحده است. این سازمان مسئولیت توسعه و ساخت را بر عهده دارد. فن آوری های جدید برای استفاده توسط ارتش و نیروهای مسلح ایالات متحده آمریکا مسئول است. ویکی پدیای فارسیعلاوه بر این، معلوم می شود که دولت ایالات متحده در حال فریب دادن مار بوده است. خاموشی در مورد نیات دولت موضوع ثابت این مجموعه است و عنوان سوم ناامیدی اسنیک از ایالات متحده و مسیری که به Big Boss منتهی می شود را نشان می دهد.

اولین Metal Gear Solid زمانی که برای پلی استیشن 1 منتشر شد موفقیت بزرگی داشت و طبق ویکی فروش بازی های ویدیویی، تا به امروز بیش از 6 میلیون نسخه فروخته است. این فرانچایز را می‌توان در ابتدا یک سریال علمی تخیلی در نظر گرفت، اما بیشتر مضامین آن درباره نحوه تعامل ایده‌های علمی با سیاست صحبت می‌کنند. Solid Snake خودش یک کلون است و شخصیت شرور قسمت دوم، Solidus Snake، کلون دیگری است که به عنوان چهل و سومین رئیس جمهور ایالات متحده انتخاب شده است.

لوگوهای استعاری در متال گیر جامد


گاردین در سال 2014، مصاحبه ای در مورد درد فانتوم با کوجیما، جایی که او برخی از ایده های سیاسی پشت سریال را توضیح می دهد. آن را توضیح دهید بسیاری از صفرها تمثیلی از زندان گوانتانامو که توضیح می دهد چگونه هالیوود ارتش ایالات متحده را به عنوان “مرد خوب” نشان می دهد. کوجیما با Ground Zeros و درد فانتوم هدف آن مخالفت با آن نبود، فقط برای ارائه دیدگاهی جایگزین در دنیای سرگرمی که ارتش ایالات متحده را به عنوان قهرمانان غیرقابل توجیه نشان می دهد. او می گوید: «در گذشته، آمریکا مرکز جهان بود، جایی که همه چیز در آن اتفاق می افتاد. به نظر من داستان های من این چالش را دنبال می کنند یا حتی به دنبال نقد آن هستند. اما وضعیت تغییر کرده است. آمریکا دیگر به عنوان مرکز جهان دیده نمی شود. در نتیجه، تکیه بر داستان های من با تغییراتی که در دنیای واقعی اتفاق می افتد همزمان شده است.» اگر این منطق را بپذیریم، جایگاه آمریکا در جهان از متال گیر 1 تغییر کرده است.

کوجیما در سال 1963 با بسیاری از هنرمندان خلاق آن زمان در ژاپن متولد شد. جنگ هسته‌ای همیشه محور داستان‌های او بوده است. بزرگ شدن در کشوری که هنوز از اثرات بمب های هسته ای رنج می برد، این داستان را در داستان سرایی او قابل مشاهده می کند زیرا گودزیلا استعاره ای از هیروشیما در ژاپن است. او ابتدا در رشته اقتصاد تحصیل کرد، اما علاقه اش به نوشتن رمان، او را به سمت صنعت سوق داد. نام تجاری محبوب داستان سرایی کوجیما بخش بزرگی از موفقیت سری متال گیر سالید بوده است. داستان های جذابی را با طرح های پیچیده و طرح محوری روایت می کند. اما با درج سیاست، واقعیتی در گیم پلی آن وجود دارد که آن را در سطح عمیقی با سری Metal Gear Solid مرتبط می کند. حتی با وجود عناصر علمی تخیلی، بخش سیاسی بازی مانند یک فانتزی به نظر می رسد. امروزه بازی های زیادی درگیر سیاست هستند اما در گذشته این سریال وارد مسائل سیاسی دنیای ما شد که تقریباً هیچ عنوان دیگری به این شکل به آن پرداخته نشده است و به همین دلیل امروز بیش از هر زمان دیگری خاص به نظر می رسد. . این فرنچایز برای خود صحبت می کند، اما این نوع ادغام علمی تخیلی و واقع گرایی بخشی از این ادعاست که کوجیما یکی از الهام بخش ترین شرکت ها در صنعت بازی امروز محسوب می شود.

پیش بینی های سیاسی متال گیر


Metal Gear Solid 2 بیشتر به خاطر رویکرد وارونه‌اش شناخته می‌شود، که بازیکنان را به جای اسنیک جای یک قهرمان جدید، Raiden می‌کند. با وجود گذشت بیست سال، پیش بینی آینده سیاسی و فناوری در این عنوان همچنان ترسناک است. در MG2، بازیکنان به سازمانی به نام The Patriots معرفی می شوند که مسئول کنترل و پردازش اطلاعات جامعه جهانی با استفاده از میم های هدفمند و رتبه بندی حساب های کاربری هستند. همانطور که Games Radar اشاره می کند، این موضوع داستانی شباهت عجیبی به تحقیقات دارد کمبریج آنالیتیکا (یا به اختصار CA) یک شرکت سهام خصوصی است که خدمات ارتباطات استراتژیک را با ترکیب داده کاوی و تجزیه و تحلیل داده در فرآیندهای انتخاباتی و سیاسی ارائه می دهد. ویکی پدیای فارسی) او آن را دریافت کرد. مطالعات آنها نشان داد که بیش از 57 میلیون پروفایل فیس بوک به تبلیغات و هدف گذاری برای هدایت ذهنیت رأی دهندگان اختصاص داده شده است. انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016 با انبوهی از اطلاعات نادرست و یادداشت ها از سوی شهروندان روسی مواجه شد که در تلاش برای افشای مشارکت دو حزبی در نظام سیاسی آمریکا بودند.

در چند سال گذشته، استفاده از اطلاعات شخصی به یک بحث مهم در آمریکا تبدیل شده است. شرکت های بزرگی مانند گوگل به فروش اطلاعات کاربران خود به شرکت های تبلیغاتی متهم شده اند. Metal Gear Solid 2 در مورد قدرت نمایندگی آزاد به طور گسترده صحبت می کند و صلاحدید افرادی را که در واقع بیشتر وجود خود را به کنترل اطلاعات خود وابسته هستند به چالش می کشد. در سال 2001، کلمه میم به معنای امروزی آن استفاده نشد، اما MG2 نسبت به شیوع و تأثیر میم ها و اهمیت سکوت آنها در ایجاد سیل جهانی از اطلاعات نادرست هشدار داد. سال ها طول کشید تا ارزش واقعی Metal Gear Solid 2 در صنعت بازی تحقق یابد و از آن زمان به قطعات بی شماری تقسیم شده است. عناوین بعدی این مجموعه به همان اندازه به مسائل دنیای واقعی پرداخته اند و استفاده از این رسانه برای پیش بینی و بیان حقایق می تواند بسیار مهم باشد.

سواری

Metal Gear Rising: Recovery این بازی توسط پلاتینیوم گیمز توسعه داده شد و اگرچه کوجیما یک مشاور بود، اما مستقیماً در این پروژه مشارکت نداشت. بالا آمدن واضح است که او قصد نداشت به اندازه دیگر عناوین سری سیاسی شود، اما نشان می دهد که فرنچایز نمی تواند به راحتی آن را پنهان کند. این بازی به طور غیرمستقیم با سیاست در تمام جنبه های آن مرتبط است. مقاله از Medium Pedro بالا آمدن او در ادامه به بررسی نظریه ها و سیاست های جهان مدرن می پردازد. عدم تطابق بین فقر و ثروت، موضوع اصلی عنوان بود و شخصیت شرور بازی، سناتور آرمسترانگ، از طرفداران تلاش برای زنده ماندن است. در نبرد نهایی، رایدن مخالفت خود را با ایدئولوژی آرمسترانگ ابراز کرد.

یکی از جنبه‌های متال گیر سالید که بیشتر مورد بحث قرار گرفت، نبرد رئیس‌های سیاسی بود. هر رئیس انسان یا سایبورگ ایدئولوژی هایی دارد که به کار آنها شخصیت و غنای خاصی می بخشد.

متال گیر سالید ممکن است بیانیه سیاسی ساده ای صادر نکند، اما به وضوح در مورد سیاست و مسائل روز صحبت می کند. بازی به طور مستقیم به رویدادهایی مانند 11 سپتامبر، جنگ با مواد مخدر و جنگ خلیج فارس اشاره دارد. همچنین رویدادهای غیر علنی مانند استفاده نظامی از کودکان (در قالب استفاده از کودکان به عنوان کودک سرباز در جنگ، استفاده از آنها در فعالیت های حمایتی جنگ مانند اسکورت، جاسوسی، بردگی جنسی و در نهایت استفاده از کودکان برای تبلیغات در جنگ ویکی پدیای فارسی)، مسائل مربوط به اداره عمومی سلامت سربازان بازنشسته (نام شبکه بهداشت و درمان دولت ایالات متحده که خدمات پزشکی را به سربازان بازنشسته نیروهای مسلح ایالات متحده ارائه می دهد. ویکی پدیای فارسی) پوشش می دهد. تجهیزات بالابر فلزی اگرچه به خوبی عناوین اصلی نیست، اما فروش خوبی داشت. قبل از هر چیز شایان ذکر است که سر یک فلز جامد بدون هسته سیاسی آن وجود ندارد و این دو از یکدیگر جدایی ناپذیرند. سازنده سریال می‌خواست بیانیه‌ای بدهد و بازی‌های ویدیویی ماهیت سیاسی دارند – به خصوص اگر در مورد یک رویداد واقعی صحبت کنند.

مطالب پیشنهادی:تریلرهایی که بازی های دیگر را مسخره می کنندآنها به دیگر بازی های تریلر هم رحم نمی کنند
تریلرهایی که بازی های دیگر را مسخره می کنند

Ainsley Murphy

بشارت دهنده آبجو Wannabe. نویسنده فداکار جنرال الکل نینجا. دانشجو. متخصص زامبی خالق مستقل متعصب سفر

تماس با ما