فریم های کلیدی در ویرایش ویدیو چیست؟ – زومیت


اگر در زمینه ویرایش ویدیو تازه کار هستید، احتمالاً با اصطلاح فریم های کلیدی آشنا هستید. شاید از خود بپرسید که فریم کلیدی چیست؟ هر نرم افزار یا برنامه جامع ویرایش ویدیویی از فریم های کلیدی پشتیبانی می کند. این یک ابزار ضروری و جهانی است که برای انواع ویرایش ویدیو از جمله حرکت، انیمیشن یا انتقال استفاده می شود.

در این مقاله نگاهی اجمالی به ماهیت فریم های کلیدی و نحوه ارتباط آنها با یکدیگر خواهیم داشت. هنگامی که بدانید فریم های کلیدی چگونه کار می کنند و چگونه آنها را در ویرایش ویدیو مدیریت کنید، گزینه های زیادی برای ویرایش سریع خواهید داشت.

کی فریم چیست؟

طبق وب‌سایت Mikozuo، فریم‌های کلیدی نشانگرها یا نقاط لنگر هستند که به برنامه ویرایش اجازه می‌دهند نقطه شروع و پایان انیمیشن را بدانند. قبل از ویرایش دیجیتال، هر فریم کلیدی باید با دست حذف می‌شد. اکنون رایانه ها به طور خودکار به دو یا چند نقطه از کلید فریم منتقل می شوند. انیمیشن می تواند جلوه های مختلفی داشته باشد. اینها شامل بزرگنمایی و کوچکنمایی، چرخش فیلم، حرکت به چپ، راست، بالا، پایین یا کج، تغییر موقعیت گیره، حرکت اجسام دو بعدی یا سه بعدی، تغییر شفافیت، تغییر شدت فیلتر و تغییر مقادیر سرعت

معمولاً دو یا چند کلیپ فریم کلیدی در جدول زمانی قرار می‌گیرند و ویرایشگر انیمیشن آنها را در هر جایی تنظیم می‌کند. این فرآیند موقعیت کلیپ را بین اولین فریم و فریم کلیدی بعدی تغییر می دهد. برای مثال، اگر می‌خواهید روی یک کلیپ بزرگ‌نمایی کنید تا در کلیپ بعدی یک جریان ایجاد کنید، یک فریم کلیدی را در جایی که می‌خواهید بزرگ‌نمایی را شروع کنید، و یک فریم کلیدی دیگر را در انتهای کلیپ قرار دهید. سپس در دومین کی فریم بزرگنمایی را افزایش دهید. در حین پخش، به مرور زمان در اولین و آخرین فریم کلیدی شاهد افزایش زوم خواهید بود.

اکثر برنامه ها انتقال خودکار بین فریم های کلیدی را ارائه می دهند. اما ویرایشگر ویدیو می تواند نوع انتقال را سفارشی کند و تصمیم بگیرد که چگونه کلیپ از یک فریم کلیدی به فریم دیگر رفتار کند. در ادامه توضیحات بیشتری در مورد فریم های اصلی ارائه خواهیم داد. از آنجایی که فریم‌های کلیدی با نشانه‌های بصری نمایش داده می‌شوند و توسط نمودارها منتقل می‌شوند، ممکن است در برنامه‌های مختلف متفاوت به نظر برسند. اما عملکرد آنها در تمام پلتفرم ها یکسان است.

فاصله فریم اصلی چقدر است؟

فاصله زمانی کی فریم یا فاصله فریم کلیدی زمان بین دو فریم کلیدی است. این زمان می تواند به اندازه یک کلیپ کامل یا به کوتاهی کسری از ثانیه باشد. فاصله فریم کلیدی می تواند بر ماهیت انتقال تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، بزرگنمایی در یک دوره زمانی طولانی، مانند دو ثانیه، می تواند منجر به انتقال کند و طولانی شود. در عین حال، اثر رشد در 0.2 ثانیه سریعتر و نرم تر به نظر می رسد.

معمولاً هرچه فاصله بین قاب ها کمتر باشد، آن قسمت از گیره فشرده تر است. اما این کار نیازی به تغییر کیفیت ندارد و در واقع کیفیت نهایی بستگی به برنامه و تنظیمات شما دارد. با این حال، فواصل طولانی فریم کلید می تواند کیفیت را کاهش دهد. زیرا انیمیشن بخش بزرگی از کلیپ انتقال را تحت تاثیر قرار می دهد. به خصوص اگر قابلیت Motion Blur فعال باشد.

قرار دادن فریم های کلیدی در ویرایش ویدئو

درون یابی فریم کلیدی نحوه حرکت شما از یک فریم کلیدی به فریم دیگر را توصیف می کند. فریم های کلیدی ابزارهای ساده ای هستند که تصمیم می گیرند کدام قسمت از کلیپ را حرکت دهند. اما مهم است که بین فریم های کلیدی جابجا شوید. زیرا تعیین کننده نوع حرکت خواهد بود.

اینجاست که نمودارها وارد عمل می شوند. در واقع، شکل ها نمایشی بصری از درون یابی فریم های کلیدی هستند. سه نوع مختلف رابط اصلی وجود دارد و جامع ترین برنامه های ویرایش ویدیو از همه آنها پشتیبانی می کنند. در ادامه نگاهی به انواع اصلی درون یابی خواهیم داشت.

درون یابی خطی

درونیابی خطی یک حرکت ثابت و یکنواخت است. این به این معنی است که موقعیت کلیپ شما با سرعت ثابتی از اولین فریم کلیدی به فریم دوم می چرخد. به عنوان مثال، اگر یک فریم کلیدی را در ابتدای کلیپ و یک فریم کلیدی دیگر را در پایان با اثر بزرگنمایی 50 درصد تنظیم کنید، ویدیو از ابتدای کلیپ شروع به بزرگنمایی می کند و تا آخرین فریم کلیدی همان سرعت 50 را حفظ می کند. ٪ دسترسی به بزرگنمایی.

درون یابی را نگه دارید

درون یابی دارنده

رابط نگهدارنده مقدار افکت را روی یک فریم کلیدی نگه می دارد و سپس به طور ناگهانی به مقدار فریم کلیدی بعدی تغییر می کند. از آنجایی که کلیپ بیش از دو فریم کلیدی دارد، نمودار این حالت مانند یک موج مربعی و جلوه های بصری فیلم مانند افکت بارق خواهد بود. افکت strobe که افکت نور نیز نامیده می شود، یک تکنیک محبوب ویرایش ویدیو است که درخشش کوچک و شدیدی از نور را به قسمت های خاصی از کلیپ اضافه می کند تا ریتم بصری را افزایش دهد یا باعث اتفاقات غیرمنتظره شود.

در زیر نمونه ای از درون یابی نگهدارنده کلیپ در Adobe After Effects است. در پخش به نظر می رسد که فیلم ناگهان تبدیل به “بزرگ، کوچک، بزرگ” می شود. این به این دلیل است که مقادیر اثر بزرگنمایی ذخیره شده و از یک فریم به فریم دیگر منتقل می شود.

مقالات مرتبط:

نمودارهای سرعت می توانند هر نوع درون یابی داشته باشند. اما درون یابی تعمیر و نگهداری روشی رایج برای دستیابی به نتایج مطلوب است. ویدئوی زیر نمونه ای از نمودار سرعت از برنامه ویرایش ویدئوی ستاره است. در حین پخش، فیلم “Fast Slow Fast Slow” حرکت می کند.

درونیابی ستاره ویدئویی خطی

پهپاد بزیر

درون یابی Bezier ترکیبی از درون یابی خطی و نگهدارنده است که می تواند سفارشی شود. بنابراین با این ابزار می توانید به صورت دستی نوع حرکت در قاب های کلید را تنظیم کنید.

درون یابی بزیر

نمودار زیر یک نمودار بسیار استاندارد از درون یابی Bezier در After Effects است. کلیپ به آرامی شروع به بزرگنمایی می کند و با رسیدن به مقدار فریم کلیدی بعدی شتاب می گیرد. این در مقایسه با حرکت روباتیک افکت های خطی و جلوه های نگهدارنده، جلوه نرم تر و طبیعی تری ایجاد می کند.

به شکل فریم کلیدی زیر در ستاره ویدیو نگاه کنید. می توانید فریم کلیدی را در موقعیت مورد نظر قرار دهید و خطوط نمودار از این موقعیت انتخابی شما پیروی می کنند. در این مثال، اندازه را تعیین کرده ایم. بنابراین در حین پخش، این امر باعث شد که اثر بزرگنمایی بسیار روان باشد. به دلیل خطوط منحنی نمودار، ویدیو در این حالت مانند Holder Interpolation مخابره نمی شود.

Bezier Interpolation در Video Star

هر آلمانی را می توان در نمودار درون یابی Bezier قرار داد. بنابراین، بسیاری از برنامه های ویرایش ویدئو تنظیمات از پیش تعیین شده را در اختیار کاربران قرار می دهند که گاهی رایگان و گاهی با پرداخت هزینه در دسترس هستند.

این ویژگی اجازه می دهد تا تنظیمات فریم کلیدی به عنوان کد برای استفاده مجدد در پروژه های آینده صادر شود. اگر در زمینه ویرایش نمودار تازه کار هستید، استفاده از تنظیمات از پیش تعیین شده و کد می تواند مفید باشد. با استفاده از تنظیمات از پیش تنظیم شده بدون فریم های کلیدی، به شکل دلخواه خود می رسید.

پیش تنظیم از پیش تعیین شده

Keyframe ها ابزار بسیار مفیدی برای ویرایش ویدیو هستند

Keyframes یک ابزار ضروری برای هر ویرایش ویدیویی است که شامل حرکت است و نیاز به ویرایش دستی فریم را از بین می برد. با فریم های کلیدی می توانید هر انیمیشنی را که می خواهید مدیریت کنید. بنابراین، ترانزیشن ها در هنگام ویرایش کلیپ ها به نتایج مطلوب دست خواهند یافت. دامنه کارهایی که با کی فریم می توان انجام داد بی پایان است و با خلاقیت می توان به جلوه های بسیار زیبا و ویژه دست یافت.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم