فناوری جدید امکان سفر با سرعت نور را فراهم کرده است

[ad_1]

دانشمندان می گویند روزی فرا می رسد که انسان می تواند در یک چشم به هم زدن از این سوی جهان به آن سوی جهان سفر کند و با کمک فضاپیماهای فوق مدرن بتواند از شهری به شهر دیگر سفر کند. در کمتر از یک ثانیه

رویای سفر با چنین سرعتی ممکن است کمی دور از ذهن به نظر برسد، اما فناوری جدید می تواند به تحقق این رویا و برای یک سفر یک ثانیه ای کمک کند.

اگرچه این رویا هنوز محقق نشده و دانشمندان موفق به ساخت سفینه ای با سرعت یک درصد نور نشده اند، اما این رویا محقق شده است. در سال 2018، ناسا کاوشگر خورشیدی پارکر را با 0.5 درصد سرعت نور از زمین پرتاب کرد.

برخی از دانشمندان بر این باورند که روزی انسان ها می توانند با سرعت 10 درصد سرعت نور در فضا سفر کنند. سفر با سرعت بالا نیاز به انرژی جنبشی بالایی دارد. چهار برابر انرژی لازم است تا یک فضاپیما با سرعت دو برابر بیشتر حرکت کند. به همین ترتیب برای افزایش سرعت 3 برابر 9 برابر انرژی مصرف می شود.

سریع ترین سرعت شناخته شده سرعت نور است و اگر فضاپیما بتواند با این سرعت حرکت کند، امید می رود که انسان ها بتوانند در کمتر از یک ثانیه از زمین به ماه برسند. عوامل زیادی در کسب چنین دانش و مهارتی دخیل هستند، اما دانشمندان نه تنها چنین پدیده هایی را نادیده نمی گیرند بلکه به آن ها نیز توجه می کنند.

اگرچه دانشمندان توانسته‌اند فضاپیماهایی را طراحی کنند که با سرعت یک درصد نور حرکت می‌کنند، اما این سرعت هنوز پایین نیست و می‌تواند تحولی در حمل‌ونقل ایجاد کند. در این حالت، جت های تجاری می توانند تقریبا ده هزار برابر سریعتر از سفرهای فعلی حرکت کنند.

دانشمندان در تلاشند تا با طراحی درایورهای چرخان سرعت های بالا را کنترل کنند تا بتوان از چنین فناوری استفاده کرد. در سال 2010، انرژی خورشیدی بر روی برخی فضاپیماها آزمایش شد. ایده اصلی استفاده از بادبان های خورشیدی استفاده از انرژی غیر سوختی برای حرکت فضاپیما است. اما از طرف دیگر، چنین بادبان هایی به شما امکان می دهند سریعتر سفر کنید.

باید دید این رویا چه زمانی محقق می شود که انسان بتواند چشمانش را باز کند تا خود را در نقطه ای دیگر از جهان ببیند.

[ad_2]

Emerson Brooks

گورو تلویزیون. حل کننده مشکل علاقه مندان به وب. ماون مسافرتی بی عذرخواهی تنظیم کننده.

تماس با ما