فناوری هسته ای به مکزیک کمک می کند تا حشرات مهاجم را ریشه کن کند

با همکاری آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و سازمان خواربار و کشاورزی (FAO)، دانشمندان آنجا توانستند از تکنیک حشره عقیم (SIT) ساخته شده توسط سازمان ملل برای ریشه‌کن کردن مگس استفاده کنند که بیشتر به عنوان مگس میوه شناخته می‌شود.

معیشت کشاورزان را تهدید می کند

شیوع کولیما که در آوریل 2021 در Manzanillo، بزرگترین بندر کشور شناسایی شد، یک خطر فوری برای محصولات زراعی از جمله گواوا، انبه، پاپایا و پرتقال بود.

اگر بلافاصله مدیریت نشود، مکزیک – هفتمین تولید کننده و صادرکننده بزرگ میوه و سبزیجات تازه در جهان – ممکن است با محدودیت های قرنطینه ای اعمال شده توسط کشورهای عاری از این آفت مواجه شود..

به طور کلی تجارت در سراسر این بخش که سالانه بیش از 8.8 میلیارد یورو یا بیش از 9.2 میلیارد دلار در صادرات و همچنین میلیون ها شغل محلی ایجاد می کند، ضربه بزرگی بود.

کمک آماده است

پس از دریافت درخواست کمک اضطراری در ماه آوریل، آژانس بین المللی انرژی اتمی و سازمان خواربار و کشاورزی، بلافاصله کارشناسانی را برای کمک به آماده سازی و ارزیابی نحوه استقرار فناوری استریلیزاسیون ده ساله اعزام کردند.

والتر انکرلین هوفلیچ، حشره شناس فائو/ آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره فناوری توسعه یافته آژانس بین المللی انرژی اتمی برای اندام ها گفت: «این نمونه دیگری است که در آن فناوری حشرات استریل به طور موفقیت آمیزی برای پیشگیری، سرکوب و از بین بردن آفات حشرات مهاجم استفاده شده است و به دستیابی به امنیت غذایی و ایمنی غذایی کمک می کند. سراسر دنیا. کشورها از طریق مرکز مشترک فائو و آژانس بین المللی انرژی اتمی برای استفاده از تکنیک های هسته ای در غذا و کشاورزی.


نمای نزدیک از یک مگس متوسط ​​که بیشتر به عنوان مگس میوه شناخته می شود.

Unsplash / ساحل محمد

نمای نزدیک از یک مگس متوسط ​​که بیشتر به عنوان مگس میوه شناخته می شود.

نشستن موفقیت

هنگامی که مگس ماده در میوه رسیده تخم می گذارد، کیفیت محصولات تحت تأثیر قرار می گیرد و آنها را غیرقابل خوردن و برای فروش نامناسب می کند.

برای کنترل شیوع، مکزیک یک برنامه اقدام اضطراری را با کمک کارشناسان FAO/IAEA طراحی و اجرا کرد که از طریق برنامه همکاری فنی آژانس ارائه شد.

دانشمندان بیش از 1450 میلیون مگس عقیم را با استفاده از روش کنترل آفات سازگار با محیط زیست در کولیما رها کرده اند که از اشعه برای عقیم کردن حشرات استفاده می کند.

هنگامی که نرها پس از رها شدن با ماده های وحشی جفت گیری کردند، هیچ فرزندی تولید نشد – در نهایت حشرات را از بین برد.

فرانسیسکو رامیرز و رامیرز، مدیرکل بهداشت گیاهی خدمات ملی بهداشت، ایمنی و کیفیت محصولات کشاورزی مکزیک (سیناسیکا) در این رویداد گفت: مکزیک توانسته جایگاه خود را به عنوان یک کشور مدیترانه ای بدون مگس حفظ کند. مکزیک توانسته است وضعیت خود را به عنوان یک کشور مدیترانه ای بدون مگس حفظ کند تا این آفت را در ایالت کولیما از بین ببرد.

آزمایشگاه استریلیزاسیون

با همکاری سازمان خواربار و کشاورزی، دومین مرکز بزرگ مگس میوه جهان در دریای مدیترانه اوایل امسال با حمایت آژانس بین المللی انرژی اتمی در ایالت چیاپاس مکزیک در مرز جنوب شرقی آن با گواتمالا افتتاح شد.

این کشور دومین کشور بزرگ جهان با ظرفیت تولید یک میلیارد مگس در هفته برای کمک به حفظ کشاورزی عاری از آفات کشور است.

بر تولید انبوه حشرات عقیم تمرکز دارد و همراه با تاسیسات ال پینو در گواتمالا، به حفظ یک مانع مهاری کمک می کند که از ورود و گسترش آفت به شمال گواتمالا، مکزیک و ایالات متحده جلوگیری می کند.

آژانس بین المللی انرژی اتمی به کمک و همکاری با مکزیک از طریق پروژه های همکاری فنی ملی و منطقه ای و از طریق برنامه ملی Fruit Fly خود که مرکز همکاری آژانس بین المللی انرژی اتمی است، ادامه خواهد داد.

Felipe Holmes

گیک تلویزیون متخصص رسانه های اجتماعی ایجاد کننده. نویسنده پرشور. نینجا سفر افراطی. کل کارآفرین معتاد به اینترنت

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما