فنلاند: نقض حقوق کودکان فنلاندی که در اردوگاه های سوریه نگهداری می شوند

کمیته حقوق کودک تصمیم خود را پس از بررسی پرونده ای از طرف شش کودک فنلاندی که در سوریه به دنیا آمده بودند از والدینی که گفته می شود با شبکه تروریستی داعش همکاری می کردند منتشر کرد.

آنها همچنان در اردوگاه بدنام الهول نگهداری می شوند که تحت کنترل نیروهای سوریه دموکراتیک متحد غربی است که برای ایجاد یک کشور فدرال و دموکراتیک علیه دولت دمشق می جنگند.

وضعیت کودکان در کمپ ها به طور گسترده ای غیرانسانی گزارش شده استآن اسکلتون، عضو پانل، توضیح داد که فاقد نیازهای اولیه از جمله آب، غذا و مراقبت های بهداشتی است و در خطر مرگ قریب الوقوع است.

فراخوانی برای اقدام

بر اساس بیانیه مطبوعاتی درباره این حکم، از زمانی که اعضای خانواده پرونده را در سال 2019 به کمیته سازمان ملل بردند، سه نفر از کودکانی که به ابتکار خود با مادرانشان اجازه خروج از اردوگاه الهول را داشتند، در نهایت توانستند به فنلاند برسند. .

سه کودک باقیمانده که در حال حاضر بین 5 تا 6 سال سن دارند، هنوز در اردوگاه های بسته نگهداری می شوند، در منطقه جنگی که هنوز به قوت خود باقی است.

ما از فنلاند می خواهیم که برای حفظ جان این کودکان اقدام فوری و قاطع انجام دهدخانم اسکلتون تایید کرد.

نتایج کمیته

این کمیسیون دریافت که فنلاند مسئولیت و اختیار دارد تا از شهروندان خود در اردوگاه‌های سوریه در برابر خطرات قریب‌الوقوع جان‌شان محافظت کند و اقدامی برای بازگرداندن آنها به کشورشان انجام دهد.

همچنین در نظر گرفت که بازداشت طولانی مدت آنها در شرایط تهدید کننده زندگی به منزله رفتار یا مجازات غیرانسانی و تحقیرآمیز است.

در نهایت، کمیته حقوق کودک فنلاند را تشویق کرد تا برای بازگرداندن سه کودک باقی مانده در الهول اقدامی فوری انجام دهد.

در همین حال، در حالی که آنها در شمال شرقی سوریه هستند، من از فنلاند خواسته ام تا اقدامات بیشتری را برای کاهش خطرات زندگی، بقا و توسعه آنها انجام دهد.

سرزنش قبلی

این دومین بار است که کمیته شرایط کودکان در کمپ های پناهندگان در شمال سوریه را بررسی می کند.

پیش از این در سه پرونده که توسط گروهی از اتباع فرانسوی که نوه‌ها، برادرزاده‌ها و نبیره‌هایشان تحت کنترل نیروهای کرد در اردوگاه‌های روژ، عین عیسی نگهداری می‌شدند، علیه فرانسه، نقض کنوانسیون حقوق کودک مشاهده شد. و الهل. .

این پرونده ها مربوط به 49 کودک است که گفته می شود والدین آنها با گروه تروریستی داعش همکاری می کردند.

برخی از آنها در سوریه به دنیا آمدند و برخی دیگر با والدین فرانسوی خود در سن بسیار پایین به آنجا سفر کردند.

Nylah Rasmussen

قادر به تایپ با دستکش بوکس نیست. گیک الکل. دانشجوی بی عذرخواهی ایجاد کننده. کاوشگر بسیار جذاب تلویزیون نینجا. علاقه مند به وب معمولی معتاد آبجو

تماس با ما