فوری: علی فتح الله زاده مدیرعامل شرکت استقلال شد.

کد خبر: 1848400
23 مهر 1401 ساعت 22:32
8.7 هزار بازدید |

6
نقطه نظر

پایان مدیریت مصطفی آغورلو

دوران مدیریت مصطفی آگورلو در استقلال به پایان رسید و قرار است علی فتح الله زاده بار دیگر روی صندلی ریاست باشگاه بنشیند.

فوری: علی فتح الله زاده مدیرعامل شرکت استقلال شد.

به گزارش ورزش سه، با شنیده شدن شایعات چند روز پیش بالاخره خبری که در فضای مجازی دست به دست می شد به واقعیت پیوست. مصطفی آجورلو پس از یک سال و نیم حضور در دفتر ریاست باشگاه استقلال از سمت خود استعفا داد تا بار دیگر صندلی مدیریتی آبی ها در پایتخت دستخوش تغییراتی شود.

آجورلو که به دلیل سال ها حضور در سطح بالای ورزش کشور، تجربه زیادی داشت، از همان روزهای ابتدایی با وعده های بزرگ و رنگارنگ وارد کارزار سخت مدیریتی استقلال شد. جذب اسپانسرهای درجه یک که در طول فصل نزدیک به 500 میلیارد تومان برای آبی ها درآمد داشتند یکی از بزرگترین اهداف او بود.

تضاد خورنده با مقررات لیگ بر سر تبلیغات محیطی و همچنین اختلاف نظر با رادیو و تلویزیون بر سر دریافت حق پخش از جمله مشکلاتی بود که در دوران مدیریت آجورلو وجود داشت که باعث شد هواداران استقلال از مدیرعامل آن حمایت کنند و عنوان قهرمانی را کسب کنند. محبوبیت فصل اول ریاست جمهوری نیز افزایش یافت.

اما تابستان امسال مطابق میل این مدیر پیشکسوت و قدیمی پیش نرفت. جدایی فرهاد مجیدی، رویارویی با توده مردم به دلیل عدم تمدید قرارداد رایا غفوری، طولانی شدن مراحل انتخاب سرمربی جدید استقلال و از دست دادن چند ماه وقت طلایی، محقق نشدن وعده های اسپانسری مبلغ به 500 میلیارد، و شکست. وی در خصوص دریافت حق پخش تلویزیونی، پرداخت های بی رویه به بازیکنان و شایعات اخیر درباره عارف غلامی و سیاواس یزدانی، از مشکلات ریز و درشت آجورلو در مسیر پیشبرد اهدافش افزود.

او که از افتتاح کانال استقلال و ایجاد استادیوم اختصاصی در گالا مقدماتی ساپینتو خبر داده بود، حالا پس از گذشت یک سال و نیم از حضور در این باشگاه، باید ریاست هیات مدیره را به باشگاه جدیدی بسپارد. فردی با سابقه چندین ساله به عنوان مدیر عامل باشگاه.

آبی ها برخلاف سال های گذشته در شرایط فعلی وضعیت خوبی در لیگ برتر دارند و باید شاهد تغییرات مدیریتی باشند. علی فتح الله زاده که در آبان ماه 1375 برای اولین بار به عنوان مدیرعامل شرکت استقلال انتخاب شد، فردی است که در لحظه حساس و مهمی به عنوان جانشین مصطفی آجورلو معرفی و هدایت آبی های پایتخت را بر عهده می گیرد.

آنها در دوران ریاست فتح الله زاده در استقلال دو قهرمانی لیگ آزادگان و لیگ برتر را به دست آوردند و چهار بار قهرمان جام حذفی شدند. آبی ها با مدیریت او یک نایب قهرمانی در آسیا هم دارند.

وی که سابقه طولانی در مدیریت این باشگاه دارد، در تاریخ 16 اسفند 1396 با موافقت هیات مدیره این باشگاه به عنوان سرپرست مدیرعاملی استقلال انتخاب شد اما کمتر از یک ماه پیش از این سمت استعفا داد. بعد. پیش از آن او به عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره انتخاب شده بود و در زمان جدایی آندره آ استراماچونی نقش رنگی داشت.

حالا در شرایطی که استقلال هم امتیاز پرسپولیس در جدول رده بندی است، باید دید بازیکنان و کادرفنی استقلالی ها چه واکنشی به این تغییرات مدیریتی خواهند داشت. حالا ریکاردو ساپینتو، مدیرعاملی که او را به تهران آورده است، او را در کنار خود نمی بیند و برای دیدن نتایج این انتقال باید مدتی صبر کرد.

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها

تماس با ما