(فیلم) جزئیات کتک خوردن یک پناهجوی ایرانی توسط صاحب خانه اش در قبرس

هشدار: این ویدیو حاوی تصاویر ناراحت کننده است

بعدی- روز جمعه 20 شهریور، ویدئویی از حمله به یک پناهجوی ایرانی در شبکه های اجتماعی منتشر شد که نشان می دهد مردی که گفته می شود صاحب خانه است او را به شدت کتک می زند.

هویت این پناهنده و زمان و علت حادثه مشخص نیست. اما خبرگزاری قبرس آلفا نیوز اعلام کرد که نام کوچک او «تارا» است و به نظر می رسد به دلیل پرداخت نکردن اجاره بها مورد حمله این مرد مسن قرار گرفته است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط وب سایت قبرسی، کیسا، این اتفاق در روز چهارشنبه 9 سپتامبر / 31 اوت رخ داد.

در این ویدئو، مردی مسن به پناهجوی ایرانی حمله می کند و زن دیگری سعی می کند جلوی مرد را بگیرد.

خبرگزاری الفنوز قبرس پس از این حادثه در گفتگو با «تارا» اعلام کرد که این اولین بار نیست که این مرد 76 ساله مورد تعرض و حمله قرار می گیرد. تارا گفت این مرد کودک سه ساله اش را زده است.

به گفته تارا، او چندین بار تلاش کرد تا این پرونده را از راه های قانونی پیگیری کند اما هیچ گاه کمکی به او نکرد.

در ویدئوی دیگری از تارا، پناهجوی ایرانی روی تخت بیمارستان دراز کشیده و بریدگی ها و جراحات روی صورت و پاهای او دیده می شود. او در ابتدای این ویدئو به زبان فارسی می گوید: انشالله مرده به سراغت می آید…

در ادامه خود ویدیو، فردی که ویدیو را به زبان انگلیسی گرفته است از او می پرسد که “چه اتفاقی برای تو افتاده است و چه کسی این کار را کرده است؟” و این پناهنده در پاسخ می گوید: صاحب خانه به در آمد و به من حمله کرد و به فرزندم حمله کرد… فرزندم بسیار بیمار و در وضعیت بدی است…

تارا به خبرگزاری قبرس آلفانیوز گفت که 4 ماه پیش از طریق دوستش این خانه را اجاره کرده و طبق معمول کرایه را پرداخت کرده است، اما به دلیل مشکل مالیات به او رسید نداده اند: «من ماهی 500 یورو اجازه دادم. رسید به من بده و گفت نه، چون به ایالت پول می دهم و نمی توانم به تو کوپن بدهم…»

تارا قبل از اجاره این خانه با فرزند خردسالش در ماشین زندگی می کرد و اداره امور اجتماعی به او گفت که اگر خانه ای پیدا نکرد، نوزاد را از او می گیرند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده در مورد این پناهنده، فرزندش از بیماری قلبی و آسم رنج می برد و مدت هاست که با مادرش در شرایط قطعی آب و برق خانه زندگی می کند.

به گزارش الفانوس، وزارت رفاه اجتماعی قبرس اعلام کرد که از این حادثه مطلع بوده و از این پناهنده ایرانی خواسته است محل سکونت خود را تغییر دهد.

پلیس قبرس وارد این پرونده شد و تحقیقاتی را در مورد ضرب و جرح، صدمات شدید بدنی، داشتن سلاح تهاجمی و توهین آغاز کرد. این پرونده در دادگاه ناحیه لیماسول ثبت شد و برای متهم وثیقه 10 هزار یورویی تعیین شد.

روز جمعه ۲۰ شهریور، کانال «کنسول ایران در قبرس» با تایید این اتفاق نوشت که «کنسول این آژانس» در اولین ساعت پخش فیلم ضرب و شتم این زن ایرانی به بیمارستان رفته و از وی عیادت کرده است.

کانال کنسولی ایران در قبرس نیز نوشت که «روند قانونی برخورد با متجاوز ایرانی و عاملان موضوع از سوی سفارت جمهوری اسلامی ایران با مراجع ذیصلاح قبرس در حال پیگیری است».

Reece Bryant

ایجاد کننده. شیطون عاشق تلویزیون حل کننده مشکلات مادام العمر نویسنده. تحلیلگر. نینجا فرهنگ پاپ. عاشق اینترنت معتبر. کاوشگر کل کارآفرین لاعلاج

تماس با ما