(فیلم) درمان بیماری صعب العلاج سگ های خانگی با طب سنتی

تعداد فزاینده ای از حیوانات برای طب سنتی در چین ثبت شده است. در یکی از این مراکز در پکن، حیوانات خانگی در اشکال و اندازه‌های مختلف برای طب سوزنی وجود دارند.

به گزارش فرارو، یک سگ سگ پشمالو با عصبانیت به دامپزشک نگاه می کند که او به آرامی سوزن های ظریفی را به پشت و پنجه هایش می زند و از هنر باستانی طب سوزنی برای درمان درد حیوان خانگی خود استفاده می کند.

این سگ تنها یکی از حیواناتی است که برای طب سنتی در چین ثبت شده است. روشی که اساتید آنها می گویند عوارض جانبی کمتری نسبت به درمان های سنتی دارد.

ژای چونیو، 38 ساله، به خبرگزاری فرانسه گفت، مزیت TCM این است که جراحی وجود ندارد. بنابراین، رنج حیوان کاهش می یابد.

دونوگو در سه سالگی از بیماری ساق پا به نام کالو، سیاه سرفه رنج می برد که بر استخوان ران اثر می گذارد و می تواند منجر به آرتریت دردناک شود.

چای که در امور مالی کار می کند، گفت آنقدر درد داشت که دیگر نمی توانست کف دستش را روی زمین بگذارد و دیگر اشتها نداشت. دکتری به من توصیه کرد که سر استخوان ران را برداریم. اما من نخواستم، چون سگ دیگری داشتم که آنجا بود و از جراحی و عواقب آن بسیار متحمل شد.

اما بعد یکی از دوستان به او توصیه کرد طب سوزنی را امتحان کند. چای می‌گوید: «پس از پنج تا شش جلسه، نتایجی را مشاهده کردیم. دونیو اکنون می توانست راه برود و حتی کمی بدود.

دامپزشک لی ون، که کلینیک خود را در سال 2016 تأسیس کرد، می گوید که طب سوزنی حیوانات در چین قرن ها قدمت دارد.

وی می گوید: TCM جایگزین طب سنتی نخواهد شد، زیرا هر دو نقاط قوت خود را دارند و مکمل یکدیگر هستند.

قبل از شروع درمان، دامپزشک ابتدا بدن حیوان را معاینه می کند، بینایی، رنگ زبانش را بررسی می کند، نبض آن را اندازه می گیرد و از صاحبش سؤال می پرسد. سپس سوزن خود را در نقاط طب سوزنی سگ و گربه فرو می کند.

لی به من می گوید: «از بین 10 حیوانی که من به طور متوسط ​​هر روز با آنها رفتار می کنم، همیشه یک یا دو حیوان بی انضباط هستند. شما باید به آنها کمک کنید، آنها را دلداری دهید و به آنها اطمینان دهید که اینجا نیستید که به آنها آسیب برسانید.

برای کمک به آرامش حیوانات در کلینیک موسیقی ملایم و آواز پرندگان پخش می شود.

دکتر لی عمدتاً فلج، ضعف اندام، صرع، درد و احتباس ادرار را درمان می کند.

اما از طب سوزنی برای بیماری هایی که هیچ روش درمانی دیگری ندارند نیز می توان استفاده کرد. چنین موردی برای شیائومی، مرد 12 ساله اهل لابرادور که از استرس در قسمت پایین کمر خود رنج می برد، بود.

مالک 41 ساله ما لی به خبرگزاری فرانسه گفت: “سپتامبر گذشته، پس از شنا، او نتوانست روی پاهایش بایستد. سپس یک دامپزشک به ما گفت که درمان او غیرممکن است و او فلج خواهد شد.”

به لطف طب سوزنی، او هنوز هم مشکلاتی دارد، اما می تواند به طور معمول راه برود و حتی بدود.

یانگ لیهوا، یک بازنشسته 65 ساله با سگش که فتق دیسک دارد، گفت: “اولین بار، او ترسیده بود.” حالا او را دوست دارد! بعد از جلسه آنقدر آرام بود که در راه خانه در ماشین خوابید.

لی می گوید در حال حاضر، بازار طب سوزنی حیوانات محدود است. او اضافه می کند که از سال 2016 محبوبیت پیدا کرده است.

با ارتقای سطح تحصیلات، بهبود شرایط زندگی و افزایش درآمد، افراد بیشتری به مزایای این روش درمانی پی می برند.

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

تماس با ما