(فیلم) سربازان فراری طالبان در جست و جوی زمرد در کوه های پنجشیر

[ad_1]

سربازان و افسران پلیس سابق افغان که در پی حمله طالبان شغل خود را از دست داده اند، اکنون در کوه های پنجشیر به دنبال پانا هستند.

به گزارش فرارو، محمد اسرار مرادی در خاک استخوان خرد شده معادن استخوان سوز کوه های افغانستان به دنبال زمرد می گردد. افسر پلیس سابق با ده ها نفر دیگر از طریق غربال برای یافتن تکه هایی از جواهر سبز رقابت می کند.

تکه های زمرد استخراج شده در معدنی در 130 کیلومتری شمال شرق کابل، بزرگتر از بادام زمینی نیست، اما برای مردم کشوری که در یک فاجعه انسانی قرار دارد کافی است.

مرادی گفت: “ما نعناع هندی موجود را به قیمت های 50، 80، 100 یا 150 افغانی (بین 50 سنت تا 1.5 دالر) می فروشیم.

او زمانی رئیس پلیس مبارزه با تروریسم در منطقه پری بود. او با تسلط طالبان بر کابل در اواسط ماه اوت بیکار شد و در ابتدا به عنوان یک فروشنده لباس دست دوم در خیابان های پایتخت افغانستان کار می کرد، اما شغل خود را از دست داد و به معدن زمرد رفت.

مردم محلی از وجود پاچو از هزاران سال پیش در ولایت پنجشیر اطلاع داشتند. جواهرات یافت شده در اینجا با پنجاه کلمبیایی مقایسه می شود.

گلاب الدین محمدی، 27 ساله، که قبلاً در ارتش خدمت کرده بود و ماهانه 35000 افغانی (340 دالر) درآمد داشت، گفت که از شغل جدید خود راضی است.

بسیاری از سربازان و افسران نظامی سابق افغانستان برای محافظت از خود و همچنین امرار معاش از تلافی احتمالی نقش خود در دولت قبلی به اینجا آمده اند.

با وجود اعلام عفو عمومی از سوی طالبان، گروه های حقوق بشر هشدار داده اند که بیش از 100 سرباز افغان به دار آویخته یا ناپدید شده اند.

محمدی می گوید با ما مثل گاو رفتار می شود. ما جایی برای ماندن نداریم، در چادر هستیم. اگر مریض شویم، نه آب داریم، نه آتش، نه بیمارستان.

کوه های پنجشیر در طول تاریخ لانه مقاومت در برابر قدرت های خارجی بوده است. در دهه 1980، مجاهدین ضد شوروی و همچنین نیروهای ضد طالبان، برای اولین بار از سال 1996 تا 2001 در افغانستان مستقر شدند.

پنجشیر آخرین منطقه در افغانستان بود که در ماه سپتامبر سقوط کرد، با مقاومت کمی در هنگام ورود نیروهای طالبان.

[ad_2]

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

تماس با ما