(فیلم) سفر در صحرا. یک هوادار پیاده در راه جام جهانی 2022

ایده عبور پیاده از شبه جزیره عربستان به دوحه در اوایل سال جاری به ذهن عبدالله السلامی رسید که او در حال تماشای یک برنامه تلویزیونی با حضور یک مقام ارشد قطری بود.

به گزارش فرارو، این بازیکن 33 ساله با هیجان آنچه را که در آن زمان به خود گفته بود به یاد می آورد: “هر اتفاقی بیفتد به دوحه خواهم رفت، حتی اگر پیاده روی کنم.” یک سفر طولانی 1600 کیلومتری از زادگاهش جده در ساحل دریای سرخ تا دریای سرخ.

این شروع یک ماجراجویی جسورانه بود که برخی از نزدیکان عبدالله بر اساس یک سفر انفرادی دو ماهه آن را “دیوانه” توصیف کردند.

عبدالله به خبرگزاری فرانسه گفت که سفر او با هدف برجسته کردن شور و شوق منطقه برای میزبانی جام جهانی است که برای اولین بار در خاورمیانه برگزار می شود. او که در کنار بوته‌های کنار جاده در شهر الخسا، در 340 کیلومتری جنوب غربی ریاض، از آفتاب محافظت می‌کند، گفت: ما می‌خواهیم از جام جهانی حمایت کنیم.

این جوان که کلاهی بر سر داشت و کوله پشتی با پرچم عربستان و قطر در دست داشت، افزود: من خود را قطری می دانم که علاقه زیادی به این جام جهانی و موفقیت آن دارم.

عبدالله السلامی تجربه طولانی در سفرهای پیاده روی در کانادا و استرالیا دارد، اما این سفرها در مقایسه با سختی عبور از شبه جزیره عربستان آسان به نظر می رسند. معمولاً هنگام طلوع آفتاب بیرون می رود و تا ساعت ده یا ده و نیم صبح پیاده روی می کند، اما بعد از آن گرمای شدید او را مجبور می کند چند ساعتی استراحت کند تا بعد از ظهر برسد و تا غروب آفتاب به راه خود ادامه دهد.

او گاهی عصرها پیاده روی می کند تا هدف خود را که 35 کیلومتر در روز است حفظ کند. این شهروند سعودی هنگام دوش گرفتن و شستن لباس های خود در مساجد مواد غذایی سبک حمل می کند.

پست‌های او در رسانه‌های اجتماعی جزئیات زندگی در جاده‌ها، از زندگی معمولی گرفته تا موانعی را که با آن روبرو می‌شود، از جمله جست‌وجوی شبانه برای جایی برای خواب یا حتی دیدن عقرب در چادرش را شرح می‌دهد.

او همچنین مکالمات خود را با سعودی هایی که در طول راه با آنها ملاقات کرده است ضبط می کند و بسیاری از آنها برای ادامه کارش به او تنقلات و آب میوه می دهند.

عبدالله گفت: «وقتی با مردم ملاقات می‌کنم و این کلمات زیبا را می‌شنوم: ما شما را در شبکه‌های شما دنبال می‌کنیم و از شما حمایت می‌کنیم، این مرا تشویق می‌کند که به راه خود ادامه دهم.

وی با بیان اینکه از دیدن مناظر متنوع این پادشاهی شگفت زده شده است، ادامه داد: مسیر پیاده روی از جده تا دوحه هر 100 کیلومتر متفاوت است. 100 کیلومتر اول تپه های شنی، کوه ها، مزارع خالی و سپس مزارع است.

عبدالله امیدوار است که با به اشتراک گذاشتن تجربیات خود در کوهنوردی، بتواند سایر سعودی ها را تشویق کند که به سفر در سراسر کشورشان فکر کنند.

او گفت: من می خواهم به مردم نشان دهم که پیاده روی یک ورزش زیبا است، حتی اگر آب و هوا و زمین در عربستان سعودی باشد. وی ادامه داد: این یک ورزش ساده است، فقط باید یک کیف و چند چیز ساده و جدی به همراه داشته باشید.

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، عبدالله به موقع برای دیدار عربستان با آرژانتین در 22 نوامبر که به گفته او تیم مورد علاقه او در کنار تیم ملی عربستان است، وارد دوحه خواهد شد.

وی گفت: امسال بازیکنان خوبی داریم. انتظار و امیدواریم که تیم ملی عربستان امسال با مربی بزرگ فرانسوی، هروه رنار، عملکردی استثنایی داشته باشد.

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

Marisol Snow

خیلی پایین میاد کارآفرین حرفه ای. پیشگام بیکن. ادم شبکه های اجتماعی متعصب موسیقی هاردکور. پزشک اینترنت.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکورdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliancesدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان