(فیلم) عکس های تلخ گرفتار شدن کودک نیالا در تله ببر; تغییر وضعیت از فرار به حمله!

بچه نیالا – نوعی بز کوهی – سعی کرد از دست ببر فرار کند و به سر این شکارچی ضربه زد.

به گزارش فرارو، راهنمای سافاری، Andre Faurie، این ویدئوی فوق العاده زیبا و در عین حال دلخراش را منتشر کرده و توضیحاتی در مورد این حادثه ارائه کرده است.

او گفت: وقتی خوان پینتو، مدیر و راهنما با ما تماس گرفت که ردهای ببر نزدیک رویال ملوان در آفریقای جنوبی است، به دنبال ردیابی رفت و ببر را پیدا کرد. او از من خواست که در حین تماشا به او بپیوندم. ببر نر (به نام موندزو) بعد از باران شدیدی که اخیرا داشتیم در حال گشت زنی بود.

ببر حرکت می کرد و گرفتن او سخت بود. از راهنمای دیگری (رودی هولدشوف) خواستم که به منطقه بیاید تا به ما کمک کند تا با ماهیگیر پیش برویم. ما مدتی ببر را از دست دادیم و سپس رودی اعلام کرد که دوباره آن را پیدا کرده است. وقتی به محل ببر رسیدیم دیدیم بچه ای اطراف نیالا را گرفته است. در حالی که تنها غریزه نیالا دویدن بود، اما آنقدر سریع نبود که در واقع فرار کند. ببر طوری به دنبال او رفت که انگار آن را سرگرم کننده می دانست.

به محض اینکه نیالا متوجه شد که قصد فرار ندارد، به سمت ببر برگشت و به آرامی به او نزدیک شد، انگار به دنبال تسکین بود. هر چند این مدت زیادی طول نکشید. نیالا به سرعت به این نتیجه رسید که ببر یک درنده است و در عوض از حالت پرواز به حالت جنگی رفت! در حالی که ببر از خودش مراقبت می کرد تا برای شام آماده شود، نیالا کوچولو به سمت ببر رفت و بارها و بارها به سرش زد!

سپس آن دو مدتی با هم ماندند. این تعامل ساعت ها ما را مشغول کرد و پس از آن مجبور شدیم به کمپ برگردیم. طبق آنچه از دیگر نگهبانان شنیدم، تعامل 40 دقیقه دیگر ادامه داشت تا اینکه ببر به سرعت نیالا را کشت و پیشروی کرد.

به عنوان یک راهنما، ما تمایل داریم از دخالت عاطفی در تعاملات شکارچی و شکار اجتناب کنیم. با این حال، مهمانان من این مشاهده را فوق العاده جالب یافتند. آنها متوجه شدند که این صحنه یک بار در زندگی است که هرگز آن را ندیده و حتی نشنیده بودند. بازدیدکنندگان مسافران مشهوری هستند و هر سال به سافاری می روند. حتی یکی از میهمانان امیدوار بود که وقتی ببر علاقه خود را از دست داد، بچه نیالا فرار کند، اما ما می دانیم که طبیعت و حیات وحش احساساتی مشابه انسان ها ندارند. اگر نیالا به طور معجزه آسایی زنده می‌ماند و زنده می‌ماند و نزد مادرش باز می‌گشت، او را طرد می‌کرد و به هر حال او را بیرون می‌کرد، زیرا او بیش از حد بوی شکارچی را می‌داد. بنابراین، کودک ممکن است اصلا زنده بماند.

من اتفاقات مشابهی را در تلویزیون دیده ام، اما این اولین بار بود که آن را از نزدیک تجربه می کردم. وقتی صحبت از تعاملی مانند این می شود، از نادر بودن رویدادهایی که رخ می دهند لذت ببرید. همچنین به افرادی که مشتاق دیدن چنین چیزی هستند احترام بگذارید.

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

Kendrick Patel

پیشگام مادام العمر الکل. پزشک بیکن. گورو معمولی تلویزیون نرد قهوه. عاشق توییتر. کاوشگر آماتور

تماس با ما