(فیلم) پرواز پهپادهای ایرانی در رژه نظامی ونزوئلا

بعدازظهر چهارشنبه به وقت تهران، منابع خبری اعلام کردند که پهپادهای ایرانی مونتاژ شده در ونزوئلا در جریان رژه نظامی این کشور به پرواز درآمدند.

به گزارش خبرگزاری فارس، ارتش ونزوئلا برای اولین بار در رژه نظامی خود در 5 ژوئن (سه شنبه، 14 ژوئیه) پهپادهای رزمی ایرانی مونتاژ شده در ونزوئلا را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، پهپادهایی که در ابتدا با نام ایرانی «ماهاجر-2» شناخته می شدند، اکنون با نام «آنتونیو خوزه سوکره» شناخته می شوند. نظارت، شناسایی و حمله با قابلیت های ضد تانک و ضد نفر از جمله ویژگی های تجهیزاتی این پهپاد اعلام شده در این دمو است.

ونزوئلا در سال 2012 اعلام کرد که ایران به این کشور در ساخت هواپیماهای بدون سرنشین کمک می کند. این دو کشور که عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت هستند و مدت‌هاست با واشنگتن اختلاف دارند، در زمینه صادرات نفت نیز همکاری دارند.

و در رویدادی دیگر، منابع خبری از برگزاری مانور سه جانبه بین ایران، روسیه و چین در آمریکای لاتین بعدازظهر چهارشنبه به وقت تهران خبر دادند.

به گزارش وب سایت «واشنگتن فری بیکن»، ایران، روسیه و چین قصد دارند رزمایشی سه جانبه را در آمریکای لاتین تحت عنوان «تک تیرانداز مرزی» به عنوان نمایش قدرت برای آمریکا برگزار کنند.

بر اساس این گزارش، ونزوئلا میزبان این رزمایش است که قرار است در اوایل مرداد ماه برگزار شود و ارتش ایران، روسیه و چین برای انجام این رزمایش ها قصد دارند عازم آمریکای لاتین و کارائیب شوند.

به گفته این منبع خبری، این رزمایش یکی از بارزترین نشانه های تشکیل ائتلاف در آمریکای لاتین علیه ایالات متحده است.

جوزف هومر، تحلیلگر امنیت ملی، به واشنگتن فری بیکن گفت که روسیه و متحدانش ایران و چین با شرکت در این رزمایش در ونزوئلا در آستانه نشان دادن قدرت بزرگ هستند. با عادی سازی تحرکات نظامی دشمنان ایالات متحده در دریای کارائیب، ما در آمریکای لاتین در معرض خطر هستیم.

چندی پیش سومین رزمایش مشترک در منطقه شمالی اقیانوس هند به میزبانی ایران و با حضور نیروی دریایی چین و روسیه تحت عنوان کمربند امنیتی دریایی 2022 برگزار شد. در این رزمایش تمرینات تاکتیکی مختلف از جمله نجات کشتی در حال سوختن، آزادسازی کشتی ربوده شده، تیراندازی به اهداف مشخص، تیراندازی شبانه به اهداف هوایی و سایر تمرینات تاکتیکی و عملیاتی انجام شد.

Morgan Bullock

هاردکور الکل ماون. علاقه مند شدید به اینترنت دوست داشتنی توییتر متعصب. دردسر ساز.

تماس با ما