(فیلم +16) سوراخ کردن گونه ها و لب ها برای پاکسازی روح!

بزرگترین نمایشگاه گیاه شناسی جهان در پوکت تایلند آغاز شد و شرکت کنندگان در جشنواره “تطهیر روح” گونه ها و لب های خود را با چاقو و سوزن سوراخ کردند.

به گزارش فرارو، در حالی که پیروان یک فرقه مذهبی با گونه ها و لب های سوراخ شده راه می روند، بوی ضد عفونی کننده و بخور در خیابان های پوکت پر می شود.

قدمت این جشنواره به قرن نوزدهم برمی گردد، پس از آن که یک گروه نمایشی چینی که در آن منطقه اجرا می کرد در سال 1825 بر اثر خوردن گوشت مسموم شد.

طبق روایت غالب، پس از این واقعه، جماعت برای پاکسازی اعضای خود که گونه های خود را با چوب سوراخ می کردند، رژیم گیاهخواری را در مراسمی تائوئیستی اتخاذ کردند.

این فستیوال بزرگترین رژه گیاهخواری در جهان است و شرکت کنندگان به مدت 9 روز با پرهیز از خوردن گوشت و وارد کردن شمشیر، چاقو یا سایر اشیا به بدن خود احترام خود را به خدایان و حیوانات نشان می دهند.

تائوئیست ها بر این باورند که در نه روز عید با روی آوردن به گیاهخواری و تجدید عهد با خدایان نه گانه، با پوشیدن جامه های سفید و رنج کشیدن برای بدن خود، روح و روان خود را پاک می کنند و معتقدند که با انجام این شانس و اقبال ثروت به آنها کمک خواهد کرد.

در میان تایلندی ها شایع شده است که شرکت کنندگان دارای قدرت های معنوی هستند که آنها را قادر می سازد تا درد را تحمل کنند، گویی در حالت خلسه.

یکی از شرکت کنندگان 18 ساله در این مراسم می گوید: افرادی که نذر می کنند برای قدردانی از خدایان و رهایی از بدبختی بدن خود را سوراخ کنند.

تیباکورن کرداکلا، 62 ساله، در حالی که منتظر شروع پیاده روی بود، گفت که من توانستم ذهنم را پاک کنم و روی کارم تمرکز کنم.

با طلوع خورشید در جزیره توریستی، جشن با صدای طبل و زنگ و بوی عود آغاز شد.
پرستاران از ابزار انتخابی شرکت کنندگان که می تواند سیخ، شمشیر بلند، چاقو و … باشد برای سوراخ کردن لب و گونه استفاده می کنند.

انتظار می رود این جشنواره هزاران بازدید کننده را به منطقه جذب کند و فرصتی را برای بخش گردشگری تایلند ایجاد کند که از سال 2020 به شدت تحت تأثیر همه گیری ویروس کرونا قرار گرفته است.

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)

(ویدئو)


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم