قانونگذاران آمریکایی می گویند پاکستان در حال سرکوب صداهای منتقد علیه کریدور است

واشنگتن: یک مقام سابق دولت اوباما گفت که مردم و رسانه‌ها در پاکستان می‌ترسند علیه کریدور اقتصادی چند میلیارد دلاری چین و پاکستان (CPEC) صحبت کنند، زیرا صداهای انتقادی سرکوب می‌شوند، به عنوان ضد ملی تلقی می‌شوند یا به عنوان تروریست شناخته می‌شوند. قانونگذاران آمریکایی

شمیلا چودری از این بخش گفت: “شما به ندرت مقاله ای در انتقاد از PECP در رسانه های پاکستانی می خوانید. خیلی به ندرت. عمدتاً رسانه ای شد و فقط روایت راهرو وجود دارد زیرا مردم می ترسند یا مرعوب می شوند یا تهدید می شوند که بخش های خاصی را انجام ندهند.” دانشکده مطالعات بین المللی پیشرفته دانشگاه. جانز هاپکینز.

چودری که در دولت قبلی اوباما خدمت می کرد، هفته گذشته در شهادت در مقابل کمیته کنگره، به قانونگذاران گفت که در سطح داخلی، افرادی که از کریدور اقتصادی پاکستان انتقاد می کنند اغلب به عنوان تروریست طبقه بندی می شوند.

“قوانین ضد تروریسم وجود دارد که می توان علیه آنها استفاده کرد. اتفاقات بدتری ممکن است رخ دهد. بنابراین این یک تهدید بسیار واقعی است و در حال حاضر صدمات زیادی به جامعه مدنی و فرهنگ دموکراتیک نسبتاً پویا وارد کرده است، علیرغم سابقه کشورشان با دموکراسی. ”

چودری در پاسخ به سؤالات قانونگذاران گفت که برخلاف قدرت نرم آمریکا، الگوی توسعه چینی باعث افزایش روابط مردم با مردم نمی شود.

او گفت: “چینی‌ها چنین چیزی ندارند و شهروندان چینی که مثلاً به پاکستان می‌روند، برای اینکه بخشی از فرهنگ باشند یا جوامع را بشناسند یا گفت‌وگوی بین‌فرهنگی داشته باشند، آنجا نیستند.” گفت. .

او مدعی شد که چینی ها برای کسب درآمد در پاکستان هستند. “آنها در جیب و آنچه مردم مستعمره های چینی می نامند زندگی می کنند و به رستوران های خود می روند. این چیزی نیست که در درازمدت به نفع چین یا پاکستان یا چین با هیچ کشوری در این زمینه باشد. جوامع محلی از این چیزها بسیار ناراحت خواهند شد. چودوری گفت فکر می کنم.

او به قانونگذاران گفت که کمک های مالی چین به پاکستان محرمانه است و گفت که پاکستان اکنون اطلاعات خود را با صندوق بین المللی پول (IMF) به اشتراک گذاشته است تا بتواند از بحران مالی کنونی نجات یابد.

معامله (با صندوق بین‌المللی پول) تقریباً کامل شده است و من می‌دانم که این اطلاعات قبلاً به اشتراک گذاشته شده است، و بنابراین، می‌دانید، آنچه پاکستان به‌عنوان بخشی از توافق دوجانبه با چین به‌طور علنی به اشتراک نخواهد گذاشت، فکر می‌کنم آمادگی بیشتری دارد. چودری گفت.

او گفت که این کریدور با برهم زدن روابط شکننده بین هند و پاکستان، یک پویایی با سوخت هسته ای که نیاز به نظارت گاه به گاه ایالات متحده در زمان بحران دارد، به منافع منطقه ای ایالات متحده آسیب می زند.

او گفت: «تدارک نظارت، قابلیت‌های جمع‌آوری داده‌ها و سخت‌افزار جدید چین به ارتش پاکستان ممکن است امنیت را بهبود بخشد، اما این ابزارها همچنین پتانسیل جمع‌آوری اطلاعات تهاجمی، سوء استفاده از اطلاعات و نقض حریم خصوصی را افزایش می‌دهند.

“این ایده که ارتش پاکستان ممکن است شروع به تقلید از اقتدارگرایی چینی کند، دیگر یک نظریه نیست. جامعه مدنی پاکستان و رسانه های پاکستانی تاکتیک های تهاجمی تر ارتش را برای خاموش کردن صداهای منتقد گزارش کرده اند. آنها یک دوراهی مشترک دارند و آن این است که ارتش چودوری گفت: قوی تر از همیشه است و این به خاطر چین است.

او به قانونگذاران گفت که نفوذ چین در پاکستان خودبسنده است و بازی را برای بقیه تغییر می دهد.

به عنوان مثال، پاکستان دیگر شرایط وام های خود از چین را به صورت علنی فاش نمی کند. او گفت در واقع، این کریدور وانمود می کند که مزایای ژئواکونومیک و ژئوپلیتیکی عظیمی برای چین در پاکستان دارد، اما پیامدهای آن هر گونه نفوذ قابل مقایسه آمریکا را کم رنگ می کند.

برای محافظت از گزینه‌های ژئوپلیتیک ایالات متحده در آینده، ایالات متحده باید از بازیگران پاکستانی و منطقه‌ای که بیشتر از همه توسط نفوذ چین تهدید می‌شوند، حمایت کند. در نهایت، چودری گفت، مقابله با ظهور چین، ایالات متحده را ملزم به ایجاد سیاست‌هایی می‌کند که نیازهای سایر کشورها را برطرف کرده و از آنها بهره می‌برد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم