قتل همسر و مادرش در بنگاه املاک!

سه شنبه شب گذشته خانمی 24 ساله به همراه مادرش برای ثبت قرارداد فروش خانه نقلی وارد بنگاه معاملات ملکی در بلوار رسالت مشهد شدند. مهدیه 24 ساله قرار بود اموالی را به نام مادرش به امانت بگذارد که مدتی قبل سندش توسط شوهرش به نام او امضا شده بود.

به گزارش خراسان، تاجری که واگذاری ملک مذکور را انجام داده بود، قرارداد فروش را برای مادر و دختر نوشت، اما هنوز این واگذاری تکمیل نشده بود که ناگهان مردی 31 ساله به آن دست یافت. از یک نیسان آبی و با داس ترسناکی که در دست داشت وارد شرکت کوچکی شد که بیش از چند متر فضای خالی داخل آن دیده نمی شد.

جوان در حالی که با خشم و نفرت آمیخته شده بود، چهره ای وحشت زده به سمت مهدیه شتافت و او را هدف ضربات هولناک قمه قرار داد.

ترس و وحشت عجیبی در بنگاه املاک آغاز شد و فریادها و فریادهای دلخراشی در فضا بلند شد، اما مرد خشمگین در مقابل چشمان وحشت زده مشتریان و مدیر آژانس، همچنان تیغه را بالا برد. از داس روی بدن خون آلود زن جوان افتاد.

عکس قاتل

کسی نبود که دخالت کند و همه از ترس فریاد می زدند. در این هنگام مادر مهدیه که دیگر نمی توانست منظره دلخراش جاری شدن خون از بدن دخترش را تماشا کند، خود را بین متجاوز و فرزندش قرار داد تا دخترش را از ضربات بیشتر داس با بدنش اما ظالمانه حفظ کند. مرد او را نیز کشت و تیغه داس مرگبار برای زن جوان دیگر بود تا آخرین نفس هایش را بکشد.

مرد 31 ساله که گویی چشمانش را بسته بود، همچنان داس خود را زیر چراغ بنگاه املاک بالا آورد و تیغ خود را در بدن زن 44 ساله فرو برد.

طولی نکشید که خون فرش های داخل شرکت را پوشاند و جسد دو قربانی این جنایت در کنار مبل ها افتاد. قاتل 31 ساله که از قبل به مرگ زنان مذکور اطمينان داشت، از شرکت خارج و پشت فرمان يک نيسان آبي رنگ، پدال گاز را فشار داد و با سرعت به سمت جاده کلات شتافت.

لحظاتی بعد که شاهدان عینی این حادثه ترسناک از شوک خود فراتر رفتند، با پلیس 110 تماس گرفتند و جنایت را در داخل شرکت گزارش کردند.

دقایقی بعد و پس از تایید کشته شدن دو زن در جنایت هولناک شبانه، قاضی قتل مشهد به همراه گروهی آموزش دیده از بازپرسان اداره کل پلیس آگاهی خراسان رضوی به خیابان القائم در خیابان الرساله رفتند. جایی که سرهنگ مهدی سلطانیان (رئیس اداره جنایی) درباره گروه بازپرسان تخصصی مسئولیت داشت.

با حضور قاضی دکتر صدیق صفری در محل جنایت تحقیقات اولیه آغاز شد اما تجمع عابران و اهالی در کنار بنگاه املاک از فرصت کارآگاه برای انجام هرگونه اقدام سریع رسانه ای و عملیاتی استفاده کردند.

در این زمان و به دستور قاضی شعبه 208 بازپرسی دادسرای انقلاب مشهد، پرده ای بر روی شیشه بنگاه املاک گذاشته شد تا تحقیقات پلیسی و قضایی در فضایی به دور از هرج و مرج انجام شود. اما حضور برخی از بستگان قربانیان در محل کار را دشوارتر کرد زیرا گریه ها و فریادهای شوکه کننده آنها که به آسمان سرازیر می شد، تحقیقات را کند می کرد.

با وجود این صحنه جنایت تحت کنترل نیروهای پلیس قرار گرفت و بررسی های دقیق به این نتیجه رسید که قاتل 31 ساله همسر «مهدیه» (زنی 24 ساله) است که وارد بنگاه املاک و مستغلات شده است. . رد و بدل شدن جملات کوتاه بین او و همسرش.

دقایقی بعد هویت اصلی مظنون قتل فاش شد و گروه ویژه کارآگاهی پس از دریافت دستورات مخفیانه قاضی دکتر صفری اقدام به یورش به خودروی نیسان آبی رنگ کردند.

از سوی دیگر، گروهی از تحقیقات اجرایی به سرپرستی سرهنگ ولی نجفی (رئیس اداره قتل) و تشریفات مراجع قضایی، بستگان مقتول و فرزندان مقتول را شناسایی کردند، زیرا قاتل تهدید به بدنش را بکش یک پسر نیز به همین دلیل سه پسر متهم بلافاصله تحت حمایت قانون قرار گرفتند و حمایت پلیس در دستور کار قرار گرفت.

پس از تحقیقات مقدماتی در محل جنایت که تا ساعت 24 ادامه داشت، گروهی از کارآگاهان با همکاری اداره جنایی پلیس آگاهی راهی محل هایی شدند که احتمال اختفای متهمان وجود داشت، اما حتی برخی از بستگان متهم. پنهان شده بودند. آنها در خانه های خود نیستند.

در همین حال تحقیقات گسترده شد و مظنون متواری به دلیل شناسایی نیسان آبی رنگ وی در خارج از شهر زیر چتر اطلاعات قرار گرفت.

تلاش شبانه برای دستگیری «حمید س» به گونه ای ادامه یافت که سایر یادداشت های اطلاعاتی صبح روز گذشته به دست آمد. در این زمان خبری از رادیوهای پلیس منتشر شد که رمزگشایی حکایت از بازگشت متهم فراری به مشهد داشت.

او بود که تا شهر سبزوار تحت تعقیب بود و زیر چتر اطلاعات کارآگاهان تصمیم خود را تغییر داد و به سمت مشهد حرکت کرد. به همین دلیل گروهی از کارآگاهان به طور نامحسوس در کمین قاتل فراری در ورودی مشهد نشستند و به محض قرار گرفتن در کمین وی محاصره و حلقه های قانون به دستانش بسته شد.

متهم 31 ساله که بلافاصله به مقر پلیس منتقل شد، انگیزه خود از ارتکاب این جنایت هولناک را نزاع های خانوادگی عنوان کرد و گفت: همسرم با من سازگاری نداشت در حالی که من او را خیلی دوست داشتم و نمی خواستم. او بیرون از زندگی من. برو جلو

اظهارات این قاتل در حالی است که بررسی های نامشخص بازپرسان به دستور قاضی دکتر صادق صفری نشان می داد که متهم قتل برای جلب رضایت همسرش و جلوگیری از بروز اختلافات بیشتر در زندگی اش خانه ای را به نام خود ثبت کرده است. اما مهدیه که دوباره با همسرش اختلاف پیدا کرده بود تصمیم گرفت این ملک را به نام مادرش بدهد که یکی از دلایل عصبانیت حمید س.

تحقیقات بیشتر ادامه دارد.

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

تماس با ما