قرارداد اجتماعی برای رهایی نیروی کار در منطقه آسیا و اقیانوسیه از فقر ضروری است

آرمیدا سالسیا آلیجاهبانا، دبیر اجرایی ESCAP، گفت: «منطقه ما کمتر از نصف میانگین جهانی را برای حمایت اجتماعی هزینه می‌کند.

تقریباً 60 درصد جمعیت در برابر رویدادهای عادی زندگی مانند بارداری، فرزند پروری، بیماری، ناتوانی، بیکاری یا پیری از پوشش حمایت اجتماعی برخوردار نیستند.

را چشم انداز اجتماعی برای آسیا و اقیانوسیه 2022: نیروی کار ما نیاز داریم در هفتمین جلسه کمیسیون توسعه اجتماعی سازمان ملل متحد که برای بحث و گفتگو تشکیل جلسه می دهد

هر چند پیشرفت

استراتژی های منطقه ای برای ایجاد نیروی کار سالم، محافظت شده و مولد.

نیروی کار ضعیف

jw.org en از سال 2015، نیروی کار این منطقه برای پاسخگویی به روندهای کلان جاری و نوظهور تغییرات آب و هوایی، جوامع پیر، و دیجیتالی شدن مجهز نیستند.

دو سوم نیروی کار یا 1.4 میلیارد نفر به صورت غیررسمی کار می کنند و در نتیجه نیمی از آنها با کمتر از 5.50 دلار در روز زندگی می کنند.

بر اساس گزارش ESCAP، عواقب گسترده در حال حاضر بهره‌وری نیروی کار در آسیا و اقیانوسیه را کمتر از میانگین جهانی کاهش داده است، زیرا معیشت پایدار برای میلیون‌ها نفر دور از دسترس است.

رها کردن

علاوه بر این، در طول همه‌گیری کووید-19، فقدان مراقبت‌های بهداشتی مقرون‌به‌صرفه و حمایت اجتماعی به 243 میلیون نفر منجر به فقر شده است.

حل مشکلات

در طی سه روز آینده، کمیته دوسالانه همچنین سیاست‌ها و شیوه‌های خوب را برای ارتقای بیشتر حمایت اجتماعی، وضعیت افراد سالمند و توسعه فراگیر معلولان در منطقه بررسی خواهد کرد.

همه‌گیری نشان داده است که هیچ کس ایمن نیست مگر اینکه همه در امان باشند. آرونزایا آیوش، رئیس کمیته، که به عنوان مشاور ارشد و رئیس ستاد نخست وزیر مغولستان نیز خدمت می کند، گفت: «حل مشکلات اجتماعی و اقتصادی مستلزم همکاری، تقسیم مسئولیت ها و توزیع عادلانه و عادلانه هزینه ها و بارها است.

چوتی کرکس، وزیر توسعه اجتماعی، گفت: «ما آماده همکاری با کشورهای عضو و سایر ذینفعان هستیم تا شکاف‌های باقی‌مانده را به منظور محافظت و توانمندسازی بهتر افراد آسیب‌پذیر به‌گونه‌ای که آنها بتوانند از زندگی ایمن و با عزت در جامعه برخوردار شوند، پر کنیم.» امنیت انسانی در تایلند

ابزار جدید

در حاشیه جلسات کمیسیون، کمیسیون اقتصادی و اجتماعی آسیا و اقیانوسیه (ESCAP) بسته ابزار آنلاین حفاظت اجتماعی (SPOT) را برای کمک به کشورها راه اندازی کرد.

این پلتفرم میزبان نرم افزارهای شبیه سازی حفاظت اجتماعی مبتنی بر داده، دوره های آموزش الکترونیکی در مورد حفاظت اجتماعی فراگیر، و مواد حمایتی، و همچنین مقالات تحقیقاتی و خط مشی است.

این شبیه‌سازی، ابزاری نوآورانه، از نظرسنجی‌های درآمد و هزینه‌های خانوار ملی برای حمایت از سیاست‌گذاران در طراحی مزایای کودکان، ناتوانی و سالمندی بدون مشارکت در 19 کشور استفاده می‌کند و کاربران را قادر می‌سازد تا هزینه گسترش پوشش اجتماعی در کشورهایشان را تخمین بزنند.


افتتاحیه هفتمین نشست کمیسیون اقتصادی و اجتماعی آسیا و اقیانوس آرام کمیسیون توسعه اجتماعی در بانکوک تایلند.

عکس ESCAP/Swat Chancharwinsok

افتتاحیه هفتمین نشست کمیسیون اقتصادی و اجتماعی آسیا و اقیانوس آرام کمیسیون توسعه اجتماعی در بانکوک تایلند.

Felipe Holmes

گیک تلویزیون متخصص رسانه های اجتماعی ایجاد کننده. نویسنده پرشور. نینجا سفر افراطی. کل کارآفرین معتاد به اینترنت

تماس با ما