قضاوت روز دوشنبه در داوری Deshaun Watson انتظار می رود

پس از 15 ماه از تحقیقات NFL در مورد اتهامات سوء رفتار جنسی علیه دیشان واتسون، مدافع کلیولند براونز، انتظار می رود تصمیمی در مورد نحوه یا اینکه آیا واتسون تحت سیاست رفتار شخصی لیگ در روز دوشنبه تنبیه خواهد شد یا خیر.

به گفته دو نفر با تماس مستقیم، Sue L. Robinson، یک قاضی فدرال بازنشسته که به طور مشترک توسط NFL و انجمن بازیکنان NFL برای نظارت بر نظم و انضباط بازیکنان منصوب شده است، صبح یکشنبه به لیگ و اتحادیه بازیکنان اطلاع داد که حکم خود را در روز دوشنبه صادر خواهد کرد. . . در مورد ارتباطات رابینسون اطلاعاتی کسب کنید. این افراد خواستند نامشان فاش نشود زیرا رابینسون در مورد این عملیات به طور عمومی صحبت نکرد.

بیش از دوجین زن واتسون را متهم کرده اند که از پاییز 2019 تا مارس 2021، زمانی که او یکی از اعضای هیوستون تگزاس بود، در رفتارهای اجباری و جنسی با زنانی که برای ماساژ استخدام کرده بود، رفتار کرده است. 24 زن شکایت مدنی علیه واتسون ارائه کردند و 20 زن در ماه ژوئن حل و فصل شدند. واتسون این اتهامات را رد کرده است و هیئت منصفه در دو شهرستان تگزاس از طرح اتهامات جنایی علیه واتسون خودداری کرده اند.

از جمله رفتارهایی که تحت خط مشی رفتار شخصی لیگ ممنوع است، جرایم جنسی، اعمالی که امنیت و رفاه فرد دیگر را تهدید می کند و هر چیزی که یکپارچگی لیگ را تضعیف می کند، می باشد.

براون در ماه مارس واتسون را معامله کرد، پس از آن که هیئت منصفه از متهم کردن او امتناع کرد، اما یک نهاد دیگر پذیرفت و یک قرارداد پنج ساله کاملا تضمینی به ارزش 230 میلیون دلار به او اعطا کرد. تصمیم در مورد رشته واتسون به طور گسترده ای پیش بینی می شد، نه تنها به دلیل سرمایه گذاری براون بر روی او، بلکه به این دلیل که گستردگی اتهامات علیه واتسون این موضوع را از هر موضوع رفتار شخصی دیگری که توسط لیگ در نظر گرفته شده بود، متمایز می کرد.

نمایندگان لیگ و واتسون نتوانستند در مورد یک رشته مورد توافق طرفین مذاکره کنند و تصمیم اولیه را در دستان رابینسون قرار دادند. او بر یک جلسه سه روزه در اواخر ژوئن نظارت کرد، که طی آن NFL توصیه کرد که واتسون برای مدت نامعلومی تعلیق شود و از او خواست حداقل یک فصل کامل برای درخواست مجدد صبر کند، در حالی که نمایندگان اتحادیه و واتسون علیه ممنوعیت تمدید شده استدلال کردند. این اولین پرونده رفتار شخصی در NFL بود که توسط یک افسر انضباطی به جای کمیسر راجر گودل، پروتکلی که در توافقنامه چانه زنی دسته جمعی 2020 ایجاد شد، مورد شنیدن قرار گرفت.

لیگ و اتحادیه بازیکنان سه روز کاری پس از تصمیم رابینسون برای درخواست تجدید نظر کتبی فرصت خواهند داشت که گودل یا فردی به انتخاب او با آن رسیدگی خواهد کرد. اما اتحادیه بازیکنان در بیانیه‌ای عصر یکشنبه – قبل از اینکه رابینسون تصمیم خود را بگیرد – اعلام کرد که درخواست تجدید نظر نخواهد کرد و از NFL خواست تا حکم را به جا بگذارد.

فدراسیون گفت: هر بازیکن، مالک، شریک تجاری و ذینفعان باید بدانند که روند ما قانونی است و به هوس های دفتر دانشگاه تحریف نخواهد شد. به همین دلیل است که، بدون توجه به تصمیم او، دشان و NFL از قضاوت او تبعیت خواهند کرد و ما از NFL درخواست می کنیم تا همین کار را انجام دهد.

NFL در مارس 2021، زمانی که اولین شکایت متهمان تشکیل شد، تحقیقات خود را در مورد پرونده واتسون آغاز کرد. بازرسان لیگ، که قدرت احضاریه ندارند، با ده تن از زنانی که علیه واتسون، شاهدان معاصر شکایت کرده بودند، ملاقات کردند تا حساب های آنها را تأیید کنند و سایر زنانی که با واتسون کار می کردند.

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

تماس با ما