قطب جنوب – زومیت اینترنت پرسرعت خواهد داشت

[ad_1]

در این زمان از سال، ایستگاه McMurdo بر روی یک سنگ آتشفشانی در سواحل قطب جنوب پر از تحقیقات علمی است. این ایستگاه که توسط بنیاد ملی علوم ایالات متحده اداره می شود، از تابستان امسال تا اکتبر تا فوریه میزبان حدود 1000 بازدیدکننده از قطب جنوب است که برای انجام تحقیقات در مورد موضوعات مختلف از هواشناسی گرفته تا اقیانوس شناسی به این منطقه سفر می کنند.

به گفته ویر، علیرغم نقش مرکزی مک موردو در تحقیقات قطب جنوب، یکی از بارزترین نیازهای دانشمندان در آزمایشگاه های قرن بیست و یکم اینترنت پرسرعت است.

اینترنت قطب جنوب

مک مردو تنها قاره بدون کابل فیبر نوری پرسرعت در سایر نقاط جهان است. با این حال، به احتمال زیاد این وضعیت به زودی تغییر خواهد کرد.

در اوایل سال جاری، NSF شروع به بررسی امکان ساخت کابل های فیبر نوری کرد. این کابل ها از قطب جنوب به نیوزلند یا استرالیا همسایه خواهد بود. این ایده برای اولین بار یک دهه پیش مطرح شد، اما اولویت را نسبت به پروژه های دیگر از دست داد. دانشمندان می گویند اگر این آخرین تلاش برای مدرنیزه کردن اینترنت قطب جنوب موفق شود، می تواند هم تحقیقات کوه یخ و هم زندگی روزمره را تغییر دهد.

پیتر کنف، دانشمند یخ و استادیار پژوهش در دانشگاه مینه‌سوتا می‌گوید.

یا [اینترنت پرسرعت] تجربه اولیه زندگی در قطب جنوب را تغییر خواهد داد.

محققانی که امروزه در قطب جنوب کار می کنند برای برقراری ارتباط با جهان خارج به ماهواره های با پهنای باند کم متکی هستند. پاتریک اسمیت، مدیر توسعه فناوری NSF، می گوید که در مقایسه با متوسط ​​خانواده روستایی، پهنای باند سرانه موجود در مک موردو محدود است. محققان اغلب مجبورند داده های خود را برای بازگشت فیزیکی به خانه یا صادرات به همکاران برای تجزیه و تحلیل روی یک هارد دیسک ذخیره کنند. این روند روند تحقیقات علمی را کند می کند.

در اواخر ژوئن، NSF از یک کارگاه آموزشی سه روزه حمایت کرد تا محققان آمریکایی و بین المللی را گرد هم آورد تا در مورد تأثیر تحقیقات کابل فیبر نوری، آموزش، و رفاه مردم گران در قطب جنوب بحث کنند. کارگران ایستگاه مک‌مردو در ماه اکتبر گزارش مفصلی درباره مسائل کلیدی، مسیرهای احتمالی و نحوه استفاده از کابل فیبر نوری برای جمع‌آوری اطلاعات علمی بیشتر در این منطقه دورافتاده منتشر کردند.

شرکت کنندگان کنفرانس گفتند که اگر اتصال فیبر نوری در دسترس باشد، زندگی روزمره و تحقیقات در ایستگاه مک موردو به روش های بی شماری تغییر خواهد کرد. محققان می توانند عملیات روزانه را بدون اتکا به ضبط کننده های آرشیوی به صورت زنده انتقال دهند. به عنوان مثال، با دسترسی به اینترنت پرسرعت، پیش بینی آب و هوا بهبود می یابد و می توان تصاویر ماهواره ای را به سرعت تجزیه و تحلیل کرد. از دیگر مزایای ارائه اینترنت پرسرعت در قطب جنوب می توان به افزایش مشارکت در امنیت سایبری و پروژه های تحقیقاتی اشاره کرد.

اینترنت قطب جنوب

دسترسی فیزیکی به کابل های فیبر نوری، علاوه بر تجزیه و تحلیل داده های کارآمدتر، می تواند به جمع آوری انواع جدیدی از داده ها کمک کند. به عنوان مثال، فیبرها در کابل می توانند برای جمع آوری داده های لرزه ای از طریق یک تکنیک جدید به نام «حسگر صوتی توزیع شده» استفاده شوند. حسگرها را می‌توان به کابل‌ها وصل کرد تا تغییرات دما و فشار را در اقیانوس قطب جنوب به طور مداوم بررسی کنند، زیرا این منطقه مهمی برای درک سرعت تغییرات آب و هوایی است. کنف می‌گوید مشاهدات اقیانوس جنوبی ضعیف هستند و مشاهدات مداوم و افزایش دما می‌تواند درک دانشمندان را تا حد زیادی بهبود بخشد.

اینترنت پرسرعت در قطب جنوب، علاوه بر ارائه فرصت های تحقیقاتی بیشتر، به بازدیدکنندگان ایستگاه اجازه می دهد تا با خانواده، همکاران و آشنایان خود در خارج از قطب جنوب و همچنین عموم مردم ارتباط برقرار کنند.

آریل والدمن، فیلمساز قطب جنوب می گوید:

در این مرحله، تعامل با مردم به مردم این امکان را می‌دهد تا وضعیت قطب جنوب را تصور کنند و ببینند کار روزمره در این منطقه چگونه پیش می‌رود.

در سال 2018، والدمن به مدت پنج هفته برای فیلم زندگی زیر آب از طریق برنامه هنرمند و نویسنده NSF به قطب جنوب سفر کرد. والدمن گفت اینترنت سریع تفاوت بزرگی در ارتباطات علمی ایجاد می کند زیرا به ارتباط گیرندگان این امکان را می دهد که به طور مستقیم و در زمان واقعی با مردم خارج از قطب جنوب ارتباط برقرار کنند.

در حالی که اتصال به اینترنت پرسرعت می تواند مزایای زیادی داشته باشد، برخی از دانشمندان نگران این هستند که چگونه چنین تغییری فرهنگ ایستگاه مک موردو را به تاخیر می اندازد.

نف گفت:

بحث مهم دیگر این است که چگونه اینترنت پرسرعت در قطب جنوب روش کار جامعه را تغییر خواهد داد.

مقالات مرتبط:

او گفت: «مراکز تحقیقاتی قطب جنوب به دلیل انزوا، جوامع شلوغی محسوب می شوند. ارتباطات کامل می‌تواند تغییرات زیادی داشته باشد، از جمله نحوه تعامل محققان با یکدیگر و تمرکز بر کار میدانی در زمینه رویدادهای داخلی.

گام بعدی در ارتقای اینترنت پرسرعت قطب جنوب، مطالعه رسمی طراحی و مهندسی صنایع دستی با کمک وزارت دفاع NSF است. تکمیل این مطالعه که شامل قیمت گذاری کابل و زیرساخت های مربوطه، مطالعه مسیر و ایجاد جدول زمانی برای نصب کلیه موارد ضروری می باشد، گام مهمی است. سپس NSF تصمیم خواهد گرفت که آیا پروژه را ادامه دهد یا خیر.

اسمیت در این زمینه گفت.

ارتباطات بهبود یافته در برخی موارد از بین خواهد رفت، اعزام افراد در میدان بسیار آسان تر خواهد بود و تجربه برای کسانی که نمی توانند مستقر شوند ارائه می شود. ما اینترنت پرسرعت را یک فرصت متحول کننده می بینیم.

[ad_2]


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم