قطع 187 اصله درخت در مجموعه ورزشی الثوره

رئیس کمیته سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به خشک شدن و قطع 187 اصله درخت در مجموعه ورزشی انگلب، از وزارت ورزش و جوانان خواست در این موضوع مشارکت کند.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، مهدی برهادی در حاشیه جلسه شورای شهر تهران در پاسخ به سوالات خبرنگاران در خصوص قطع درختان مجموعه ورزشی الثوره تهران گفت: مواجهه با کمبود فضای سبز موثر است. مزاحم. به خصوص اگر درختان قدیمی و با ارزش زیست محیطی به دلایل مختلف در اثر خشک شدن و قطع شدن آسیب دیده باشند.

وی افزود: تعدادی از درختان محوطه انگلپ در سال های گذشته خشک و قطع شده اند اما هنوز هیچکس پیگیری نکرده است و مردم انتظار دارند دستگاه قضایی پیگیری کند و نتیجه را به آنها اعلام کند.

برهادی تعداد درختان این مجموعه در سال 1397 را 19 هزار و 524 اصله عنوان کرد و افزود: این تعداد در حال حاضر به 19 هزار و 325 اصله کاهش یافته است.

رئیس کمیته بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران افزود: بر اساس بررسی های انجام شده در سال 1397، 130 اصله درخت این مجموعه خشک و 57 اصله درخت قطع شد. مجموع آنها 187 درخت است.

برهادی گفت: موضوع قطع درختان به مجموعه ورزشی انقلاب تهران اعلام شد اما این مجموعه تاکنون اقدام خاصی انجام نداده است.

وی بیان کرد: سازمان پارک ها نسبت به بررسی مجدد این گروه و دلایل خشک شدن و قطع درختان و جلب توجه و نظر شهروندان به دلیل این امر سریع اقدام کند. بررسی احتمالی و الزام کاشت درختان جدید در این استخر نیز باید انجام شود.

برهادی ادامه داد: با توجه به سابقه و سابقه باشگاه الثوره در ارائه خدمات ورزشی به شهروندان، از وزارت ورزش و جوانان می خواهم در اسرع وقت موضوع را بررسی و دلایل این موضوع را اعلام کند.

برهادی با بیان اینکه درختان با تنه بلند که ارزش زیست محیطی بالایی دارند باید در گروه ها و تشکل ها به خوبی حفظ شوند، از شهروندان خواست نسبت به اقدامات مشابه خشک کردن و قطع درختان حساس بوده و موضوع را به بهداشت و محیط زیست ارجاع دهند. کمیته: اطلاع رسانی زندگی و خدمات شهری به شورای شهر.

رئیس کمیته بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر نیز بر لزوم بی توجهی به درختان در مجتمع های عمومی و دولتی تاکید کرد و افزود: باید با مجرمان غیرمجاز و قطع درختان در اماکن عمومی و دولتی تدابیر ویژه ای اتخاذ شود. این کمیته در سال 1401 موضوع ورود به سیستم را با جدیت پیگیری خواهد کرد.

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

تماس با ما