قلدرهای “خفه شو” دستگیر شدند

دادستان عمومی و انقلاب تهران از دستگیری متجاوزین متجاوز به عنف که در محله سعادت آباد و شمال تهران اقدام به برق گرفتگی و سرقت از زنان می کردند خبر داد.

به گزارش دانشجو، چندی پیش تصاویری تحت عنوان زورگیری وحشیانه زنان در منطقه سعادت آباد تهران منتشر شد که سارقان به طرز وحشیانه ای از زنان بی هوش شده و اموال آنها را به سرقت می بردند.

و گرچه پرونده عوارض خاص خود را دارد و متهمان هنگام ارتکاب اعمال مجرمانه و خوابیدن صورت خود را به گونه ای پوشانده اند که به راحتی قابل شناسایی نیست، اما در نهایت و با توجه به اقدامات انجام شده متهم شناسایی و دستگیر شد. همراه با شریک زندگی اش

پس از دستگیری متهم، پرونده ای به اتهام فساد مالی در دادسرای عمومی تهران تشکیل و پرونده برای رسیدگی ویژه قضایی قرار گرفت.

عصر امروز علی صالحی دادستان عمومی و انقلاب تهران با احضار متهمان و برخورد حضوری با آنان از آنان در خصوص اقدامات انجام شده با شهروندان جویا شد.

علی صالحی در خصوص این پرونده گفت: در راستای اظهارات رئیس قوه قضائیه مبنی بر رسیدگی قاطع، سریع و قانونی به سرقت مسلحانه و جرایم خشن و خصوصی، دو شعبه ویژه در دادسرای عمومی و انقلاب تهران تشکیل شده است. برای مبارزه با جرایم خاص در این زمینه.

وی هدف از تشکیل این قرارگاه را اتخاذ تصمیم ویژه برای مقابله با سرقت های خشن عنوان کرد و گفت: از بدو تاسیس قرارگاه مقابله با سرقت های خشن جلسات زیادی برگزار شده است که نتایج این جلسات نیز حاصل شده است. منجر به دستگیری سارقان خشن شد در واقع از زمان تشکیل پایگاه مبارزه با جرایم خشن شاهد دستگیری سریعتر و رسیدگی قضایی با سرعت و دقت بیشتری بوده ایم.

دادستان عمومی و انقلاب تهران با بیان اینکه دستگاه قضایی با سارقان در زمینه جرایم خشن برخورد قاطع خواهد کرد، تصریح کرد: دو سارق که اقداماتشان در فضای مجازی منتشر شده بود دستگیر شدند. روش و تدبیر این افراد این بود که به موقع و به موقع زنان را خفه می کردند، به زنان حمله می کردند و از پشت خفه می کردند و در نهایت از آنها سرقت می کردند.

وی افزود: در حال حاضر مراحل قضایی این پرونده در حال انجام است تا در اسرع وقت حکم قطعی صادر و به دادگاه ارجاع شود.

صالحی با بیان اینکه تعدادی از افراد شکایت خود را اعلام کرده اند، گفت: شکایات وارد شده و بررسی های لازم در این زمینه انجام شده است.

وی افزود: مردم بدانند که کار دستگاه قضایی در زمینه مبارزه با جرایم خشن تعیین کننده و سودمند خواهد بود و اجازه نمی دهیم امنیت مردم و جامعه از آنها سلب شود.

دادستان عمومی و انقلاب تهران همچنین با اشاره به دستگیری گروهی از سارقان خشن که در یک آرایشگاه مردانه اقدام به سرقت خشن کردند، گفت: کار این افراد به صورت جنگی بوده و کیفرخواست این پرونده به مراجع قضایی ارجاع می شود. دادگاه و این پرونده از خود رسیدگی خواهد شد.

یادآور می شود، پس از دستور ویژه رئیس قوه قضائیه برای رسیدگی به موضوع سرقت های خشن و سارقان خیابانی، دادستان کل کشور با تشکیل ستاد ویژه سرقت از رسیدگی به این گونه پرونده ها خبر داد و اعلام کرد: از سارقان مسلح خیابانی و سارقان خصوصی خیابانی و افرادی که به نوبه خود بیرون آمده اند، مورد رسیدگی قضایی قرار خواهند گرفت.

چندی پیش در ادامه تحقیقات ویژه در خصوص سرقت های خشن و زورگیری در خیابان ها، دادسرای خفته گیر در اتوبان نیاش در شعبه 15 دادگاه انقلاب تهران برگزار شد و متهم این پرونده در نهایت به جرم درگیری به اعدام محکوم شد. و اجبار با استفاده از سلاح سرد.

Damion Young

تحلیلگر. متخصص تلویزیون به طرز خشمگینی فروتن. علاقه مندان به فرهنگ پاپ طرفدار معمولی توییتر

تماس با ما