قند خون در دوران بارداری: برای جلوگیری از دیابت بارداری این مراحل را دنبال کنید

قند خون بالا این یکی از بیماری های عمده و شایع در سراسر جهان است که در صورت عدم کنترل می تواند منجر به عوارض جدی برای سلامتی شود. برای زنان باردار، لازم است سطح قند خون آنها بررسی شود، زیرا ممکن است ایجاد شود دیابت بارداریاین دیابت است که ممکن است در دوران بارداری ایجاد شود. دیابت بارداری می تواند منجر به بسیاری از مشکلات سلامتی و همچنین افزایش احتمال ابتلا به دیابت در زنان حتی پس از پایان بارداری شود.

قند خون بالا در مادر علاوه بر اینکه بر سلامت او حتی پس از زایمان نیز تأثیر می گذارد، می تواند مشکلات زیادی را در حین زایمان ایجاد کند. با توجه به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC)، دیابت حاملگی خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را در سنین بالاتر در کودک شما افزایش می دهد. نوزاد همچنین می تواند بسیار بزرگ باشد، که زایمان را دشوار می کند. همچنین ممکن است نوزاد نارس به دنیا بیاید و دچار مشکلات تنفسی شود.

اینجا پنج نکته مفید برای کاهش احتمال ابتلا به دیابت بارداری در زنانی که هنوز باردار نشده اند.

ورزش منظم بله، به همان اندازه که پیشنهاد می تواند واضح باشد، اما هنوز هم بسیار مهم است. فعالیت نامنظم گلوکز در بدن منجر به دیابت بارداری می شود، اما ورزش منظم می تواند به جلوگیری از مشکلات کمک کند.

درست غذا بخورید و وزن بدن را حفظ کنید: اگر شما یک زن چاق هستید، احتمال ابتلا به دیابت در دوران بارداری بیشتر از انتظار مادران غیر چاق است. یک رژیم غذایی متعادل و وزن بدن سالم به حفظ سطح قند خون کمک می کند.

مصرف فیبر خود را افزایش دهید: بر اساس گزارش ها، افزایش مصرف فیبر روزانه تا 10 درصد می تواند خطر ابتلا به دیابت بارداری را تا حدود 26 درصد کاهش دهد. بنابراین غذاهای پرفیبر مانند سبزیجات، میوه ها، انواع مختلف لوبیا و غلات کامل مصرف کنید.

چای سیاه و قهوه سیاه بنوشید: به جای چای و قهوه با شیر، سیاه شوید! چای سبز، چای سیاه و قهوه سیاه بدون شکر افزوده می توانند تفاوت زیادی ایجاد کنند.

از فست فودها اجتناب کنید: غذاهای سرخ شده، فست فود و نوشیدنی های شیرین باعث افزایش سطح قند خون می شوند. پس از این کار اجتناب کنید.

توجه به این نکته ضروری است که قبل از بارداری می توانید با رعایت روش های فوق وزن کم کنید. اما اگر در حال حاضر باردار هستید، سعی نکنید وزن خود را کاهش دهید. در دوران بارداری، افزایش مقداری وزن برای یک کودک سالم ضروری است، اما با پزشک خود مشورت کنید و دریابید که اضافه وزن چقدر برای شما مفید است.

(سلب مسئولیت: مقاله فقط اطلاعات عمومی ارائه می دهد. لطفاً برای اطلاعات بیشتر با پزشک خود مشورت کنید. ZEE NEWS این موضوع را تأیید نمی کند.)

Claudia Larsen

پیشگام وب. خالق حرفه ای درونگرا. پزشک آبجو. شیطان متعصب تلویزیون.

تماس با ما