قیمت برنج ایرانی و خارجی در بازار چقدر است؟

آیندهحداکثر قیمت برنج ایرانی هر کیلو 174 هزار تومان است. 10 کیلو برنج طارم هاشمی که گران ترین مدل ایرانی بازار است یک میلیون و 740 هزار تومان قیمت هر کیلو معادل 174 هزار تومان به فروش می رسد. ارزان ترین برنج ایرانی بازار که با نام برنج شیرودی تنتیم پازاری شناخته می شود، کیلویی 65 هزار تومان است. برنج هندی و پاکستانی معمولاً ارزان‌تر از نمونه‌های ایرانی به فروش می‌رسد و برنج تایلندی تنظیم‌شده بازار با قیمت هر کیلو ۱۲۵۰۰ تومان ارزان‌ترین برنج فعلی بازار است. حدود یک ماه پیش انجمن واردکنندگان برنج از احتمال کاهش 40 درصدی قیمت این کالا به شرط تعویض برنج جدید و احیای بازار خبر داده بود. آماری از میزان عرضه برنج به بازار در این مدت وجود ندارد اما در حال حاضر خبری از کاهش قیمت ها نیست. بررسی ها نشان می دهد قیمت برنج نسبت به ماه گذشته تغییری نکرده است.

قیمت برنج ایرانی

به گزارش فرارو، قیمت برنج طارم هاشمی گران ترین نمونه ایرانی بازار کیلویی 174 هزار تومان است. هم اکنون 10 کیلوگرم برنج طارم هاشمی توسط ناظران گیلان یک میلیون و 740 هزار تومان عرضه می شود. برنج ممتاز هاشمی و برنج تاریم نیز از گران ترین نمونه های ایرانی هستند که به ترتیب 158 هزار تومان و 142 هزار تومان به فروش می رسند. کیسه های 10 کیلویی برنج لوکس هاشمی مهماندوست یک میلیون و 580 هزار تومان و برنج 10 کیلویی تاریم گلستان یک میلیون و 429 هزار تومان به فروش می رسد. 10 کیسه برنج خمام تی تی هاشمی اکنون برابر با یک میلیون و 400 هزار تومان است و باید ارزش هر کیلو از این برنج را 140 هزار تومان بدانیم. این ارقام مربوط به گران ترین نمونه های برنج ایرانی موجود در بازار است و اکنون باید قیمت زمینی هر کیلو این محصول را حدود 65 هزار تومان در نظر بگیریم. در سامانه پازارگام و برخی خرده فروشی های سطح شهر، برنج شیرودی در کیسه های پنج کیلویی به قیمت 325 هزار تومان با نام تنظیم بازار به فروش می رسد که ارزش هر کیلو معادل 65 هزار تومان است. فروشندگان پوسته تارم یک کیلویی برند رویسا را ​​70 هزار تومان می فروشند. قیمت برنج ایرانی فجر هایلی کیلویی به 86 هزار و 900 تومان رسیده است و برای خرید برنج کهربایی ممتاز باید 87 هزار و 500 تومان اختصاص دهید.

قیمت برنج خارجی

قیمت برنج تایلندی در کیسه های 10 کیلویی در بازار 125 هزار تومان است. به این ترتیب خرید برنج از بازار تانتیم تایلند 12 هزار و 500 تومان قیمت دارد که کمترین قیمت در بین انواع برنج های موجود در بازار محسوب می شود. با این حال، برنج تایلندی ممکن است کیفیت متفاوتی داشته باشد و در خرده فروشی قیمت بیشتری داشته باشد. قیمت برنج تایلندی در برخی خرده فروشی ها به کیلویی ۲۳ هزار تومان می رسد. برنج پاکستانی و هندی معمولاً گرانتر از برنج تایلندی است. کیسه برنج چارلی پاکستانی 10 کیلویی 275 هزار تومان به فروش می رسد. برنج پاکستانی برند شهرذری کیلویی 35 هزار تومان و برنج هژیر پاکستانی 38 هزار تومان به فروش می رسد. کیسه 10 کیلویی برنج سوپر باسماتی هاشمی که یکی از گران ترین انواع برنج پاکستانی در بازار است، هم اکنون 600 هزار تومان به فروش می رسد، یعنی ارزش یک کیلویی آن 60 هزار تومان است. از مدل های متنوع برنج هندی می توان به کیسه های یک کیلویی طبیعت اشاره کرد که هم اکنون در سوپرمارکت ها و سایر خرده فروشی ها برابر با 43 هزار تومان است و یکی از ارزان ترین انواع برنج هندی موجود در بازار است. قیمت خرید برنج هندی دانه بلند کیلویی 49 هزار تومان و برنج هندی ممتاز رادوی که یکی از گران ترین مدل های هندی است، کیلویی 50 هزار تومان به فروش می رسد.

قیمت برنج ایرانی و خارجی در بازار

انواع برنج

قیمت هر کیلو

برنج ایرانی طارم هاشمی ناظران گیلان

174 هزار تومان

برنج ایرانی مهدندوست ممتاز هاشمی

158 هزار تومان

برنج ایرانی ممتاز گلستان تاریم

142 هزار تومان

برنج ایرانی هاشمی خمام

140 هزار تومان

برنج ایرانی شیرودی (تهیه بازار)

65 هزار تومان

برنج هاشمی باسماتی سوپر پاکستانی

60 هزار تومان

برنج هندی ممتاز رضوی

50 هزار تومان

برنج هندی دانه بلند

49 هزار تومان

برنج طبیعی هندی

43 هزار تومان

برنج هاجر پاکستانی

38 هزار تومان

شهر برنج خاطرات پاکستانی

35 هزار تومان

برنج چارلی پاکستانی

27 هزار و 500 تومان

برنج تایلندی (تهیه بازار)

12 هزار و 500 تومان

Roy Christensen

متخصص اینترنت دانشجو. نینجا فرهنگ پاپ. علاقه مندان پرشور توییتر.

تماس با ما