قیمت تخم مرغ واقعی نیست هر کیلو 48 تا 50 هزار تومان است

رئیس هیأت مدیره اتحادیه مرغ‌های تخم‌گذار از قول مسئولان نظارتی بازار به تولیدکنندگان برای تعیین قیمت تخم‌مرغ در 10 شهریور خبر داد. اما جلسه ستاد به دلیل شرایط ایجاد شده به تعویق افتاد و تولیدکنندگان همچنان با زیان تولید می کنند.

به گزارش ایلنا، ناصر نبیبور قیمت تخم مرغ در بازار را غیر واقعی دانست و گفت: میانگین قیمت هر کیلو تخم مرغ بین 38 تا 39 هزار تومان است در حالی که قیمت واقعی هر کیلو حداقل 48 تا 50 هزار تومان است. . تولیدکنندگان تومان.

این فعال اقتصادی ادامه داد: محاسبه قیمت تخم مرغ آسان است و کارشناس به راحتی می تواند به قیمت واقعی آن برسد. مرغ برای تولید یک کیلو تخم مرغ باید 2 کیلو و 200 گرم غلات بخورد و ارزان ترین دانه آن 14 هزار تومان است. همچنین قیمت پای تخم مرغ که پارسال 50 هزار تومان بود، 200 هزار تومان شده است.

وی با اشاره به به تعویق افتادن جلسه ستاد ساماندهی بازار برای تعیین قیمت تخم مرغ، گفت: متولیان بازار به تولیدکنندگان قول دادند که قیمت تخم مرغ را 10 شهریور تعیین کنند. اما جلسه ستاد به دلیل شرایط ایجاد شده به تعویق افتاد و تولیدکنندگان همچنان با زیان تولید می کنند.

رئیس اتحادیه مرغ های تخمگذار، تخم مرغ را ارزان ترین محصول سبد پروتئینی مردم معرفی کرد و افزود: اگر قیمت تخم مرغ به 100 هزار تومان برسد، باز هم خرید آن برای مصرف کنندگان ارزان تر از مرغ و گوشت خواهد بود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مصرف تخم مرغ افزایش یافته است؟ وی گفت: در حال حاضر مازاد تولید نداریم و 3200 تن تخم مرغ تولیدی مصرف می شود. سرانه مصرف 11 کیلوگرم تخم مرغ به 13 کیلوگرم رسید و ریشه این افزایش مصرف به دلیل میل و علاقه مردم به تخم مرغ و خرید تخم مرغ به دلیل توان مالی نیست.

به گفته نبی پور. قیمت خرید گوشت قرمز و مرغ برای مردم گران است و درآمد مردم با هزینه ها تناسبی ندارد و پس از لغو یارانه و افزایش قیمت ها، حمایت از مصرف کنندگان وظیفه دولت است.

وی با اشاره به اینکه قیمت نهاده ها نسبت به قیمت اعلام شده در بازار ارزان تر است، گفت: در سامانه بازار ذرت 11 هزار و 300 کیلو اعلام شده اما 10 هزار و 500 تومان به فروش می رسد. سویا 16 هزار و 500 کیلوگرمی نیز به فروش می رسد و دلیل این افت قیمت این است که واردکنندگان نهاده ها آن را با قیمت کمتری به بازار عرضه می کنند.

Kelvin Ashley

حل کننده مشکل متعصب سفر مادام العمر. بت نوجوان آینده. علاقه مندان به اینترنت آماتور.

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما