قیمت سونی پلی استیشن 5 برای ایرانی ها چقدر است؟

[ad_1]

در رفتن قیمت سونی پلی استیشن 5 در بازار ایران امروز به 25 تا 27 میلیون تومان رسیده است. اگر بخواهیم دقیق باشیم و آن تغییر را محاسبه کنیم، می توانیم برای نسخه دیجیتال 25 میلیون و 200 هزار تومان و برای نسخه استاندارد پلی استیشن 5، 27 میلیون و 300 هزار تومان بگیریم. تحقیقات فرارو نشان می دهد که اگر فروشندگان منصف به خرید شما متقاعد شوند، می توانید حدود یک تا 1.5 میلیون تومان زیر این عدد به دست آورید. خرید کنسول به همین جا ختم نمی شود و چه بخواهید و چه نخواهید باید دسته ها، بازی ها و موارد دیگر را خریداری کنید. برای باز کردن چشمانتان، 30 میلیون تومان از جیب شادتان می‌گذرد. پول خرید چهار پراید اوایل دهه 90!

قیمت پلی استیشن 5 در ایران

سونی پلی استیشن 5 در دو نسخه عرضه می شود. نسخه استاندارد با قابلیت خواندن دیسک های بازی به نام مدل درایو در ایران و نسخه دیجیتال بدون درایو که فقط نسخه دیجیتال بازی را می توان روی آن نصب کرد. قیمت این دو نسخه در بازار جهانی به ترتیب 499 و 399 دلار است. این اعداد قیمت مشتری است و فروشنده برای خرید عمده دستگاه هزینه بیشتری می پردازد. اگر ارزش دلار را 30 هزار تومان در نظر بگیرید، نسخه استاندارد آن 14 میلیون و 970 هزار تومان و نسخه دیجیتال آن 11 میلیون و 970 هزار تومان خواهد بود. حالا بیایید نگاهی به بازار ایران بیندازیم تا ببینیم از واردکنندگان بزرگ گرفته تا خرده فروشان، چقدر از قیمت پلی استیشن 5 سود می کنند.

کنسول بازی Sony PlayStation 5 Digital Edition در بازار ایران 25 میلیون و 200 هزار تومان و کنسول بازی استاندارد سونی پلی استیشن 5 نیز 27 میلیون و 300 هزار تومان قیمت دارد. برخی از فروشندگان معقول اگر مطمئن باشند که قصد خرید دارید می توانند با این تعداد با قیمتی در حدود یک تا 1.5 میلیون تومان همراه شما باشند، اما با این حال هر دو مدل پلی استیشن 5 در حال حاضر حدود 80 تا 110 درصد در بازار ایران به فروش می رسند. . گران تر. که به ترتیب 13 میلیون و 230 هزار تومان و 12 میلیون و 330 هزار تومان بیشتر از قیمت های جهانی پلی استیشن 5 است. هرچقدر بخوای توجیه داره. از افزایش و کاهش قیمت دلار گرفته تا کمبود موجودی، دردسر واردات قاچاق، مصوبات و …

قیمت نسخه های ویژه پلی استیشن 5

سونی پلی استیشن معمولا با یک دسته (کنترل) در جعبه عرضه می شود. پلی استیشن 5 نیز از این قاعده مستثنی نیست، اما نسخه های خاصی وجود دارد که برای علاقه مندان به یک بازی خاص مثلاً یا در دو جعبه طراحی شده است. بررسی فرارو نشان می دهد که می توانید کنسول نسخه دیجیتال پلی استیشن 5 را با دو رده کارخانه ای یک میلیون و 700 هزار تومان گرانتر خریداری کنید. نسخه استاندارد پلی استیشن 5 با دو دسته 28 میلیون و 800 هزار تومان قیمت دارد. نسخه های دو دسته و هدست با قیمت 29 میلیون تومان در بازار وجود دارد. نسخه انحصاری پلی استیشن 5 استاندارد با دیسک های بازی فیفا و دو دسته قیمتی در حدود 30 میلیون تومان دارد.

قیمت سونی پلی استیشن 5 برای ایرانی ها چقدر است؟نسخه انحصاری پلی استیشن 5 با دیسک بازی فیفا و دو دسته حدود 30 میلیون تومان قیمت دارد.

گران ترین نسخه موجود در بازار ایران متشکل از یک دستگاه پلی استیشن 5 استاندارد، دو دسته، پایه مخصوص شارژ و هدست با قیمتی در حدود 32 میلیون و 300 هزار تومان است. اگر دیسک بازی فیفا را 1.6 میلیون تومان بخرید، رسماً حدود 44 میلیون تومان هزینه کرده اید. پنج سال پیش با این پول می شد دو خودرو پراید خرید و 10 سال پیش در اوایل دهه 90 همان 44 میلیون تومان برای خرید سوزوکی گرند ویتارا کافی بود.

قیمت لوازم جانبی پلی استیشن 5

عینک واقعیت مجازی گران ترین وسیله در تاریخ لوازم جانبی بازی های رایانه ای است. اگر می خواهید این هیولا را به کنسول پلی استیشن 5 متصل کنید، باید کل مجموعه آن را با قیمتی در حدود 19 میلیون تومان خریداری کنید. داخل جعبه علاوه بر عینک، دو کنترلر مخصوص دوربین و یک بازی تعبیه شده است. PlayStation VR تنها در کنسول جدید سونی با همه این دستگاه ها قابل استفاده است.

قیمت دوربین مخصوص سونی پلی استیشن 5 در بازار ایران به یک میلیون و 200 هزار تومان می رسد و برای خرید یک کنترلر اضافی باید حدود 1 میلیون و 700 و 800 هزار تومان کنار بگذارید. البته این قیمت نسخه معمولی است و در بازار می توانید کنترلرهای مخصوص بازی هایی مانند God of War، Batman، Spider-Man یا مدل های FIFA را پیدا کنید که قیمتی در حدود سه میلیون تومان دارند.

قیمت بازی پلی استیشن 5

یک پلی استیشن 5 خریدی حداقل 25 میلیون تومن (حتما یکی دیگه!) حالا چی؟ در نهایت به یک بازی نیاز خواهید داشت. اگر نسخه استاندارد قابل خواندن دیسک را خریداری کرده اید، حداقل 900000 تومان برای خرید یک بازی معمولی کنار بگذارید. چنین بازی هایی مدت هاست که عرضه شده اند و با افت قیمت مواجه می شوند. آنها اغلب بازی های محبوب نوجوانان (مانند مرد عنکبوتی) در نظر گرفته می شوند. بازی های پرطرفدارتری مثل Demons Souls تا یک میلیون و 400، 500 هزار تومان قیمت دارند. بازی های جدیدی مثل FIFA Day Version یا Call of Duty در روز اول عرضه حدود دو میلیون تومان قیمت دارند اما با گذشت زمان به یک میلیون و 500 کاهش پیدا می کنند.

اگر نسخه دیجیتالی را خریداری کرده باشید، مجبور نیستید برای گیفت کارت پلی استیشن هزینه ای بپردازید، زیرا امکان پرداخت با کارت اعتباری وجود ندارد. در حال حاضر گران ترین کارت هدیه بازار ایران به ارزش 100 دلار به 3 میلیون و 155 هزار تومان رسیده است. یعنی فروشندگان برای هر دلار شما 31 میلیون و 550 هزار تومان حساب می کنند. گیفت کارت कार्ड 75 2700000 تومان (هر دلار 36000 تومان) و کارت هدیه 20 دلاری 680000 تومان (هر دلار 34000 تومان) قیمت دارد. برای خرید و دانلود نسخه دیجیتالی بازی پلی استیشن از شبکه اختصاصی به 60 یا 70 دلار نیاز دارید. خبر خوب این است که در طول سال جدید، سونی بازی های شما را با تخفیف خوبی به حراج می گذارد، به عنوان مثال می توانید بازی های 70 دلاری FIFA 22 را به قیمت 30 سفارش دهید. این مزیت نسخه دیجیتال پلی استیشن موجود در بازار است، اما کسانی که نسخه استاندارد آن را خریداری کرده اند می توانند بازی های دیجیتال را دانلود کنند. سرعت اینترنت در ایران برخی افراد را به سمت خرید دیتای بازی سوق داده است. اگرچه قیمت خرید دیتای بازی به صورت جداگانه محاسبه می شود، اما برای دانلود حجم 100 گیگابایتی بازی بهتر است چند ساعت و شاید چند روز صبر کنید.

قیمت کنسول ها و لوازم جانبی پلی استیشن 5

کنسول یا لوازم جانبی مدل قیمت بازار ایران
پلی استیشن 5 نسخه دیجیتال تک دسته 25 میلیون و 200 هزار تومان
پلی استیشن 5 نسخه استاندارد تک دسته 27 میلیون و 300 هزار تومان
پلی استیشن 5 نسخه استاندارد با دسته های اضافی 28 میلیون و 900 هزار تومان
کنترلر اضافی (دسته اضافی) نسخه معمولی یک میلیون و 800 هزار تومان
بازی فیفا 22 دیسک فیزیکی یک میلیون و 600 هزار تومان
گیفت کارت سونی 100 سه میلیون و 155 هزار تومان
گیفت کارت سونی 20 دلار 684 هزار تومان
گیفت کارت سونی 10 دلار 336 هزار تومان

[ad_2]

Shirley Bond

خواننده Wannabe. ماون غذا. طرفدار فرهنگ پاپ علاقه مندان به تلویزیون درونگرا. تنظیم کننده. پیشگام موسیقی. متفکر معتبر.

تماس با ما