لوئیس همیلتون با رکورد مایکل شوماخر در هفت عنوان قهرمانی جهان برابری می کند

برای کسب قهرمانی فرمول 1 رانندگان در پارک استانبول، راننده مرسدس باید جلوتر از هم تیمی والتری بوتاس به پایان برسد و این کار را به راحتی در شرایط اغلب خائنانه انجام داد و با پیروزی در مسابقه پس از شروع ششم، چهارمین عنوان متوالی را به دست آورد.

ماه گذشته، همیلتون 35 ساله، رکورد شوماخر با 91 پیروزی در گرندپری را پشت سر گذاشت و موفق‌ترین مسابقه‌دهنده این ورزش شد و مدت‌ها رکورد یک آلمانی را برای مقام اول شکست.

اگر او به این ورزش ادامه دهد، انتظار می رود همیلتون به عناوین جهانی خود بیافزاید. اما، هر چه او در سال های آینده به دست آورد، جایگاه او در مجموعه فرمول 1 تضمین شده است.

همیلتون پس از عبور از خط پایان در جایزه بزرگ 94 خود در رادیو خود گفت: “برای همه بچه هایی که رویای غیرممکن ها را می بینند، شما هم می توانید آن را انجام دهید – من به شما ایمان دارم.”

همیلتون پس از قهرمانی در گرندپری ترکیه جشن گرفت.

این رهبری فوق العاده از سوی یکی از بزرگان تمام دوران بود. پس از تمرینات ضعیف و جلسات مقدماتی این هفته، علامت سوال هایی در مورد اینکه آیا همیلتون می تواند در ترکیه برنده شود یا خیر مطرح شده است. در شرایط مرطوب، تماس قاطع همیلتون با لاستیک‌ها بود که در نهایت بسیار مهم بود و راننده مرسدس کنترل را در میانه راه در دست گرفت.

همیلتون پس از کسب این پیروزی، تیمش را در آغوش گرفت و به اسکای اسپورت گفت که او “برای کلمات گم شده است”.

“باید شروع کنم با تشکر بزرگ از همه بچه هایی که اینجا هستند، همه بچه هایی که به کارخانه برگشته اند… اگر به این تیم نمی پیوستم نمی توانستم این کار را انجام دهم. سفر بزرگی بود.”

لوئیس همیلتون در مقابل مایکل شوماخر: چه کسی بهترین است؟

می‌خواهم از تیم LH تشکر کنم که در تمام این سال‌ها با من و خانواده‌ام همراهی کردند. ما در جوانی رویای این را داشتیم و این راه دور از رویاهای ماست.»

همیلتون که زمانی که شوماخر هفتمین عنوان قهرمانی خود را در سال 2004 به دست آورد، به رکوردی دست یافت که بسیاری تصور می کردند غیرقابل لمس بود، پیام های تبریکی از رانندگان همکار، ستارگان ورزش از سراسر جهان و نخست وزیر بریتانیا بوریس جانسون دریافت کرده است.

قهرمان سابق جهان در توییتر نوشت: “خیلی شایسته است.” نیکو روزبرگ، هم تیمی سابق مرسدس برای همیلتون و یکی از معدود رانندگانی که قبل از همیلتون در مسابقات قهرمانی در طول 14 سال دوران حرفه ای بریتانیا مقام اول را کسب کرده است.
منچستریونایتد و بازیکن سابق انگلیس ریو فردیناند او در توییتر نوشت که هموطنش “بزرگترین ورزشکاری است که این کشور تا به حال تولید کرده است – بدون شک”.
جانسون توییت کرد: “یک پیروزی فوق العاده – آفرین به @LewisHamilton! تو باعث افتخار همه ما شدی.”

سرجیو پرز از ریسینگ پوینت با 31 ثانیه کمتر از همیلتون دوم شد و سباستین فتل از فراری سوم شد. در 14، بوتاس – تنها مردی که می توانست قهرمانی همیلتون را از آن خود کند – به هم تیمی خود برخورد کرد و بدون هیچ امتیازی کار را تمام کرد.

همیلتون با توتو وولف، رئیس مرسدس.

هنگام رانندگی با همان ماشین های مرسدس، عملکرد بوتاس نشان داد که استعداد همیلتون تا چه اندازه برتر است. هیچ کس در طول این فصل کوتاه نتوانسته قهرمان جهان را به چالش بکشد و با سه مسابقه باقی مانده، با کسب چهار مسابقه متوالی و 10 مسابقه از 14 مسابقه تا کنون، عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.

هیچ راننده ای به اندازه همیلتون در پیست موفق نبوده است و هیچ قهرمان جهانی فرمول 1 از قد و قامت همیلتون، اولین و تنها قهرمان سیاهپوست جهان در تاریخ 70 ساله این ورزش استفاده نکرده است.

این بازیکن 35 ساله مدت‌ها چهره ورزش خود بوده است – تسلط و شخصیت پرشور او او را به یکی از شناخته شده‌ترین ورزشکاران بریتانیایی روی کره زمین تبدیل کرده است – اما به ویژه در سال 2020، بریتانیا به یک صدای برجسته ورزشی در حمایت از سیاه‌پوستان تبدیل شده است. جنبش Lives Matter، و در نتیجه صدای ورزش او نیز هست.

همیلتون قبل از گرندپری ترکیه گفت که کمپین برای حقوق برابر او را به امید کسب هفتمین عنوان قهرمانی جهان “مفتخرتر” کرده است.

اما زمانی که پرچم شطرنجی به اهتزاز درآمد، مشخص شد که این عنوان تا چه اندازه به معنای این استعداد یک بار در یک نسل است.

همیلتون احساسی بعد از مسابقه با تیم مرسدس جشن می گیرد.

همیلتون روی سکو گفت: “در تمام عمرم ممکن است مخفیانه رویای این ارتفاع را داشته باشم، اما احساس کردم این رویا دور از دسترس است. هفت غیرقابل تصور است.”

“احساس می‌کنم که تازه شروع کرده‌ام، واقعاً عجیب است. احساس می‌کنم از نظر جسمی و روحی عالی هستم، امسال احتمالاً برای میلیون‌ها نفر سخت‌ترین سال بوده است.

می دانم که از اینجا روی صحنه بزرگ همه چیز همیشه عالی به نظر می رسد، (اما) برای ما ورزشکاران فرقی نمی کند. این یک چالش بود، من نمی دانستم چگونه از آن عبور کنم. توانستم سرم را بالای آب نگه دارم و متمرکز بمان…”

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

تماس با ما