لوئیس همیلتون تیم اتومبیلرانی آفرود الکتریکی Extreme E را راه اندازی کرد

Extreme E مجموعه‌ای است که توسط همان تیم پشت فرمول E تأسیس شده است، با مسابقاتی که در سرتاسر جهان میزبانی می‌شوند تا برقی‌سازی، پایداری و برابری را ترویج کنند.

فصل اول آن در پنج مکان دورافتاده که قبلاً تحت تأثیر مسائل آب و هوایی قرار گرفته یا تحت تأثیر قرار گرفته اند، از جمله قطب شمال و آمازون برگزار می شود و آگاهی از تغییرات آب و هوایی را افزایش می دهد.

همیلتون، 35 ساله، فرصت داشتن تیم خود را یک “پروژه جدید هیجان انگیز” خواند و گفت که این سریال او را به دلیل “تمرکز بر محیط زیست” جذب کرده است.

او در بیانیه‌ای گفت: «هر یک از ما پتانسیل ایجاد تفاوت را داریم و این برای من بسیار مهم است که می‌توانم از عشق خود به مسابقه، همراه با عشقم به سیاره‌مان برای ایجاد تأثیر مثبت استفاده کنم». .

من مشتاقانه منتظر حضور تیم در این سری جدید هستم و فکر می کنم شگفت انگیز است که ما می توانیم این کار را در عین افزایش آگاهی از بحران آب و هوا انجام دهیم.”

تیم شش بار قهرمان جهان، X44، با توجه به شماره مسابقه فرمول 1 خود نامگذاری شده است و وارد اولین فصل مسابقات قهرمانی Extreme E خواهد شد. اولین X Prix برای اوایل سال 2021 برنامه ریزی شده است.

بخوانید: هدف این دختر 13 ساله تبدیل شدن به اولین راننده زن فراری در فرمول 1 است.
یک X44 در طول آزمایش‌های Extreme E در مسیری رانندگی می‌کند.
همیلتون همیشه مدافع دنیای سبزتر بوده است. در یک سری پیام‌هایی که سال گذشته در حساب اینستاگرام خود منتشر کرد، او دانشمند را “به هم ریخته” خطاب کرد و نوشت که قبل از اینکه همه را تشویق به وگان شدن کند، احساس می‌کند “همه چیز را رها می‌کند”.

Extreme E با کارشناسان علمی دانشگاه‌های آکسفورد و کمبریج برای افزایش آگاهی در مورد مسائل خاص مانند افزایش انتشار کربن، ذوب یخ‌ها، جنگل‌زدایی، بیابان‌زایی، خشکسالی، آلودگی پلاستیکی و بالا آمدن سطح دریا کار خواهد کرد.

هر مسابقه شامل دو دور تقریباً 16 کیلومتری (10 مایل) خواهد بود که دو راننده – یک مرد و یک زن – یک دور را تکمیل می کنند.

برای اخبار، ویژگی‌ها و ویدیوهای بیشتر به CNN.com/sport مراجعه کنید

مسابقات برای تماشاگران باز نخواهد بود تا تاثیرات آن بر محیط زیست کاهش یابد و طرفداران به جای آن رویداد را از تلویزیون دنبال کنند.

مرکز فرماندهی سری مسابقات قهرمانی روی RMS St. هلنا، کشتی‌ای که تحت یک فرآیند تبدیل چند میلیون یورویی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و تبدیل آن به مرکز عملیات مسابقات قرار می‌گیرد.

X44 هفتمین تیمی است که ثبت نام کرده است و به Chip Ganassi Racing، Andretti Autosport، Abt، HWA، Techeetah، QEV Technologies و شرکت بریتانیایی Veloce Racing می پیوندد.

Claudia Larsen

پیشگام وب. خالق حرفه ای درونگرا. پزشک آبجو. شیطان متعصب تلویزیون.

تماس با ما