لوئیس همیلتون پس از پیروزی در گرندپری بلژیک از چادویک بوزمن تمجید کرد | CNNCNN

لوئیس همیلتون به چادویک بوزمن ادای احترام کرد پس از اینکه پیروزی او با پیروزی در گرندپری بلژیک به دو بار رکورد فرمول 1 مایکل شوماخر نزدیک شد.

قهرمان جهان هر 44 دور را در اسپا فرانکورشامپ رهبری کرد که هم تیمی مرسدس والتری بوتاس در رده دوم قرار گرفت و مکس ورشتاپن از ردبول سه نفر برتر را تکمیل کردند.

همیلتون – تنها راننده سیاهپوست فرمول 1 – از مرگ این بازیگر 43 ساله که جمعه شب در نبرد چهار ساله خود با سرطان روده بزرگ شکست خورد، شوکه شد.

لوئیس همیلتون در جایزه بزرگ بلژیک به افتخار بازیگر چادویک بوزمن، ژست پلنگ سیاه را روی سکو روی سکو انجام داد.

بر روی سکوی پیروزی اسپا، همیلتون در سلام واکاندا که بوزمن به عنوان شخصیت اصلی فیلم «پلنگ سیاه» به شهرت رساند، ایستاد و سپس در مورد الهام بخشیدن به یک پیروزی معروف دیگر صحبت کرد.

همیلتون گفت: “ما به کارها ادامه می دهیم و این عالی است که بازی را در آخر هفته با اوج به پایان برسانیم، به خصوص با درگذشت چاد (چادویک بوزمن) زیرا او باعث می شود که همه احساس یک ابرقهرمان کنند.”

این هشتاد و نهمین پیروزی دوران حرفه ای او بود که او هفتمین قهرمانی جهان را که رکوردشکن بود، یکی دیگر از بهترین های تاریخی شوماخر افسانه ای را دنبال کرد.

با این حال، این دوران تحقیرآمیز دیگری برای تیم فراری سابق شوماخر بود، زیرا سباستین فتل قهرمان چهار دوره سیزدهم شد و هم تیمی اش، چارلز لکلرک، چهاردهم شد، که فاصله زیادی با اولین پیروزی چشمگیر او در اسپا در فصل گذشته داشت.

شوماخر 72 پیروزی از 91 پیروزی را با فراری به دست آورد، اما تیم پیش از مسابقه خانگی در مونزا و هزارمین جایزه بزرگ در موژلو، یک هفته بعد، برای آن گذشته غالب غمگین بود.

تضاد با مرسدس واضح است، با همیلتون که پنجمین برد خود در فصل را به دست آورد. این باعث می شود که او در یک مسابقه قهرمانی یک طرفه 47 امتیاز از ورشتاپن جلوتر باشد.

همیلتون گفت: «این ساده ترین مسابقه نبود.

او می‌گوید: «من یک زندان داشتم که در پیچ پنجم و دیگری در گوشه آخر، یک زندان ایجاد می‌کرد، و این یک مبارزه بود، اما با این وجود فکر می‌کنم در پایان خیلی خوب بود.

جدای از مسائل فنی جزئی، همیلتون در پایان بیش از هشت ثانیه فرصت داشت و ورشتاپن نتوانست با مرسدس بنز هماهنگ شود.

دنیل ریکاردو استرالیایی سریع‌ترین دور آخرین دور را پشت سر گذاشت و بالاتر از هم تیمی خود در رنو، استبان اوکون، چهارم شد و ردبول الکس آلبون در رتبه دوم قرار گرفت.

و بذر پیروزی همیلتون در روز شنبه کاشته شد، زمانی که او در رده 93 کار خود قرار گرفت و رکورد شکستن رتبه یک را شکست.

همیلتون احساسی بعداً به رسانه های اجتماعی رفت و این اجرای مقدماتی را به بوزمن تقدیم کرد.

از موقعیت قطبی، همیلتون هیچ اشتباهی نکرد و به سرعت یک پیشروی مستحکم به دست آورد تا اینکه پس از تصادف بزرگ بین راننده بریتانیایی جورج راسل از ویلیامز و آلفا رومئو از آنتونیو جوویناتزی، که کنترل ماشین خود را در خروجی سریع Vagnes Cicani از دست داد، یک ماشین ایمنی مستقر شد. .

خوشبختانه، هر دو بدون آسیب جدی از زمین خارج شدند، زیرا همیلتون پس از رها شدن خودروی ایمنی، به طور پیوسته پیشتاز خود را به دست آورد و به شیوه ظالمانه پیروز شد و بریتانیایی را با دو پیروزی واضح تقریباً از نزدیکترین رقیب خود در جدول رده بندی قهرمانی جلوتر گذاشت.

Mara Gomez

کارشناس توییتر متعصب موسیقی. جنرال الکل ماون. علاقه مندان به تلویزیون

تماس با ما