لوئیس همیلتون پس از کسب این عنوان رکوردشکنی گفت: من به تنهایی در این ورزش قدم زده ام.

یک رانندگی چشمگیر در طول مسابقات غوطه ور جایزه بزرگ ترکیه تضمین کرد که همیلتون نه تنها در مسابقه – برای 94مین پیروزی گرندپری – پیروز شد، بلکه با هفت عنوان قهرمانی جهان توسط میشائیل شوماخر برابری کرد و این رکورد برای آلمانی بزرگ باقی ماند. که انگلیسی ها هنوز از آن پیشی نگرفته اند.

همیلتون در پستی در اینستاگرام پس از موفقیت برجسته خود گفت که همه گیری ویروس کرونا به او این فرصت را داده است که “واقعاً به هدف نهایی من فکر کند”.

در این پست آمده است: “هفت قهرمانی جهان برای من ارزش جهانی دارد و من حتی نمی توانم مبلغ آن را توصیف کنم، اما هنوز یک مسابقه دیگر وجود دارد که هنوز برنده نشده ایم.”

“امسال نه تنها به دنبال پیروزی در پیست بودم، بلکه می‌خواستم به پیشرفت ورزش خود کمک کنم و دنیای ما متنوع‌تر و فراگیرتر شود. قول می‌دهم هرگز از مبارزه برای تغییر دست نکشم. ما مدت طولانی داریم. راه پیش رو است، اما من به تلاش برای برابری در ورزش خود و در دنیای بزرگتری که در آن زندگی می کنیم ادامه خواهم داد.

“معادله رکورد مایکل شوماخر به من نور می تاباند که می دانم او برای همیشه اینجا نخواهد بود. بنابراین در حالی که شما اینجا هستید، مراقب، می خواهم از همه بخواهم که سهم خود را برای ایجاد جهانی برابرتر انجام دهند. بیایید بیشتر باشیم. بیایید کاری کنیم که این فرصت به زمینه یا رنگ پوست بستگی نداشته باشد.

همیلتون پس از قهرمانی در گرندپری ترکیه روی سکو جشن می گیرد.

هیچ راننده ای در تاریخ این ورزش به اندازه همیلتون در مسابقه ها پیروز نشده است، مقام های اول را کسب نکرده و یا روی سکو به پایان نرسیده است. به طور گسترده انتظار می رود که او به تعداد عنوان قهرمانی جهان خود اضافه کند – در سکوی بعد از مسابقه گفت که احساس می کند “در حال شروع کردن هستم” – و جایگاه او در F1 Pantheon مدت هاست که تایید شده است.

او چهره فرمول یک است و در عین حال صدا و وجدان اوست و مانند هر قهرمان دیگر فرمول یک جهان از جایگاه خود استفاده کرده است. اولین و تنها قهرمان سیاهپوست فرمول یک جهان در تاریخ 70 ساله خود، امسال به یکی از صداهای برجسته این ورزش در حمایت از جنبش Black Lives Matter تبدیل شد.

با توجه به اینکه همیلتون نیرویی برای تغییر است، مرسدس – معروف به تزئینات نقره ای خود – در همبستگی با Black Lives Matter از یک خودروی تمام مشکی برای این فصل رونمایی کرده است، با رانندگانی که یونیفورم مشکی پوشیده و هاله روی هر دو خودرو خواهان “پایان دادن به نژادپرستی” هستند. “.

لوئیس همیلتون در مقابل مایکل شوماخر: چه کسی بهترین است؟

داستان باورنکردنی این بریتانیایی – پدرش آنتونی، سه شغل را انجام داد، خانه خانوادگی را دوباره رهن کرد و پس‌اندازهای زندگی‌اش را برای نگه داشتن پسرش در کارتینگ گذاشت – نمونه‌ای از این است که اساساً ورود به این ورزش چقدر می‌تواند دشوار باشد. به دلیل هزینه های مالی.

همیلتون روز یکشنبه به خبرنگاران گفت: “این راز نیست که من به تنهایی این ورزش را به عنوان تنها فرد رنگین پوست اینجا انجام داده ام.”

“حقیقت این است که من دو نژاد هستم… و رنگ هایی وجود دارد که مردم احتمالاً باید درباره آنها بخوانند.

“وقتی جوانتر بودم، کسی را در این ورزش نداشتم که شبیه من باشد، بنابراین به راحتی می توان فکر کرد که رسیدن به آنجا ممکن نیست، زیرا قبلاً کسی به رنگ شما نبود و شما نمی بینید. هر سیاه پوست در فرمول 1

اما من امیدوارم که این پیامی به کودکانی که در حال تماشا هستند بفرستد که مهم نیست از کجا آمده اید، هر پیشینه ای که دارید، برای شما بسیار مهم است که رویاهای بزرگ داشته باشید.

“شما می توانید مسیر خود را ایجاد کنید و این کاری بود که من توانستم انجام دهم و بسیار دشوار بود. ساب حتی توضیح نمی دهد که چقدر دشوار است.”

همیلتون احساسی بعد از مسابقه.  او بعداً گفت که ممکن است با مقداری سوپ و شراب مینسترون جشن بگیرد.

بلافاصله پس از مسابقه، همیلتون در حالی که سرش بین دستانش فرو رفته بود، در ماشینش نشست و سعی کرد جلوی اشک هایش را بگیرد.

همیلتون به خبرنگاران گفت: “بسیار به ندرت کنترل احساساتم را از دست می دهم، اما آن چند دور آخر را به یاد می آورم و فقط به خودم می گفتم که آن را حفظ کنم.”

“وقتی از خط عبور کردم واقعاً به من برخورد کرد و اشک ریختم.

من نمی‌خواستم ماسک ظاهر شود و مردم اشک‌هایشان را ببینند، زیرا همیشه می‌گفتم هرگز گریه‌ام را نخواهی دید. یادم می‌آید که در گذشته گریه‌های سایر رانندگان را تماشا می‌کردم، و اینطور می‌گفتم: «هرگز این کار را نمی‌کنم. این، اما زیاد بود.»

لوئیس همیلتون مبارزه خود با نژادپرستی را متوقف نخواهد کرد زیرا FIA تحقیق در مورد پیراهن برونا تیلور را رد می کند.

همیلتون برای کسب عنوان قهرمانی در پارک استانبول باید هشت امتیاز از هم تیمی خود یعنی والتری بوتاس جلوتر باشد. او این کار را به راحتی انجام داد و بر فنلاندی که در رده چهاردهم از خط عبور کرد و امتیاز صفر را کسب کرد، ضربه زد.

هنگام رانندگی با همان ماشین های مرسدس، عملکرد بوتاس نشان داد که استعداد همیلتون تا چه حد برتر است. هیچ کس در طول این فصل کوتاه نتوانسته قهرمان جهان را به چالش بکشد و با سه مسابقه باقی مانده، با کسب چهار مسابقه متوالی و 10 مسابقه از 14 مسابقه تا کنون، عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.

Howard Gaines

مزاحم عمومی کافه قهوه. موسیقی نینجا. طرفدار فرهنگ پاپ

تماس با ما