لوله مانهایم چیست؟

اگر استحکام و طول عمر لوله برای شما مهم است و یا اگر قصد حمل و نقل مایعات حساس را دارید، لوله مانیسمن بهترین انتخاب برای شماست. این نوع لوله معمولاً در چهار گرید سبک 40، 80 و 160 عرضه می شود و ضخامت هر گرید به همین نسبت افزایش می یابد. قیمت لوله مانیسمان معمولاً به صورت کیلوگرمی تبلیغ می شوند، اما قیمت کل هر شاخه به دسته بندی آن بستگی دارد.

تاریخچه جنسی لوله مانهایم

لوله مانیسمان اولین بار توسط برادران Mannesmann اختراع شد و دلیل این نامگذاری نیز به همین دلیل است. در میان لوله های موجود در بازار، لوله های فولادی بدون درز بسیار مهم و کاربردی هستند. این نوع لوله ها روش ساخت خود را دارند و به دلیل عدم وجود جوش در آنها در صنایع حساس مورد استفاده قرار می گیرند.

لوله های زیادی در صنعت وجود دارد، از جمله لوله های فولادی، لوله های فولادی ضد زنگ، لوله های آلیاژی و لوله های دیگ. لوله مانیسمان که به آن لوله بدون درز نیز می گویند لوله ای است که به گونه ای تولید و ساخته می شود که بدنه ای یکنواخت و بدون درز داشته باشد و هیچ گونه جوشکاری روی آن انجام نشده باشد. این نوع لوله معمولاً از فولاد کم کربن ساده ساخته می شود. اما با افزودن برخی مواد به داخل و خارج لوله، آن را ضد زنگ می کنند.

این لوله ها به دلیل یکنواختی و قوام بودن، استحکام بیشتری نسبت به سایر لوله ها دارند و قیمت بالاتری نسبت به سایر لوله ها دارند. استفاده های مختلف از لوله های مانیسمان در دسته بندی های مختلف وجود دارد.

ویژگی های لوله مانیسمان چیست؟

لوله های مانیسمان آنها با بسیاری از استانداردها و گواهینامه ها تولید می شوند. هر محصول باید مطابق با استانداردهای ادعا شده توسط سازنده تولید شود. در غیر این صورت، محصول دقیقی نیست.

دو استاندارد زیر معمولا برای ساخت لوله های فلزی بدون درز استفاده می شود:

برای لوله های فولادی با استاندارد ASME B36.10

برای لوله های فولادی با استاندارد ASME B36.19

ارائه دهندگان این استانداردها محدوده خاصی را برای هر مشخصه لوله بدون درز، مانند قطر، ضخامت و طول تعیین می کنند. کارخانه هایی که ادعا می کنند محصولات خود را بر اساس این معیارها به بازار عرضه می کنند، باید لوله را در محدوده ها و ابعاد از پیش تعیین شده تولید کنند.

کاربرد لوله مانهایم

  • لوله مانیسمان جهت خطوط فشار قوی
  • لوله مانیسمان فولاد برای خطوط غذایی و دارویی
  • لوله مانیسمان جهت خطوط هیدرولیک
  • لوله مانیسمان برای خطوط نفت و گاز

با انواع لوله های مانیسمن آشنا شوید

لوله های مانیسمان که زیرمجموعه ای از لوله های فولادی است، معمولا قطر کمی دارد و در مواردی که به قطرهای بزرگتر از این نوع لوله ها نیاز باشد، فرآیند تولید تغییر کرده و هزینه زیادی را به همراه خواهد داشت.. لوله مانیسمان بر اساس کاربرد، اندازه و دسته بندی به انواع مختلفی تقسیم می شوند. این تیوب ها معمولاً در دو سایز 6 و 12 متری و گریدهای 20، 40، 60، 80، 120 و 140 تولید می شوند و از گریدهای 20 و 40 بیشتر از سایر انواع موجود استفاده می شود. با توجه به کارخانه تولید، لوله های مانیسمان را می توان به انواع مختلفی تقسیم کرد. این لوله به دلیل فرآیند تولید خاصی که نیاز دارند توسط تعداد محدودی از کارخانه ها تولید می شود. اما سطح و کیفیت لوله های تولیدی این کارخانه ها تفاوت چندانی با هم ندارند و ضخامت و اندازه لوله عامل تعیین کننده در قیمت آن است. لوله های دقیق کاوه ایران و کارخانه لوله و نورد اهواز از جمله کارخانه های تولید داخلی هستند. لوله مانیسمان بودن. البته لازم به ذکر است که در برخی از حجم ها موجودی به بازار وارد می شود.

فرآیند تولید لوله مانیسمان چیست؟

مرد مرد، یک صنعتگر آلمانی در سال های آخر قرن نوزدهم لوله های بدون درز را به روش منحصر به فرد خود تولید کرد. این روش، در میان روش های دیگر، زیرمجموعه ای از فرآیندهای تولید لوله بدون درز است. در این روش تولید، میله‌های استوانه‌ای با استفاده از دو غلتک و یک دوک پانچ به یک آستین استوانه‌ای توخالی تبدیل می‌شوند. از گذشته تا به امروز این روش تکامل یافته و امروزه به روش های مختلفی تولید می شود که منجر به اختلاف قیمت می شود. پمپ ها مرد مرد در انواع مختلف بوده است.

لوله های بدون درز معمولا به سه روش زیر ساخته می شوند:

ریخته گری چرخشی، ریخته گری گریز از مرکز، قالب گیری تزریقی

در زیر هر یک از این روش ها را به طور جداگانه شرح می دهیم:

فرآیند تولید چرخشی

در این روش ابتدا شمش بنا به درخواست مشتری به ابعاد مختلف بریده می شود. پس از اینکه آلیاژ به اندازه کافی در یک کوره قوس گازی گرم شد، سطح مقطع توسط دستگاهی به نام انژیاتور تقریبی می شود. سپس با استفاده از سنبه از داخل جاروبرقی می شود. لوله به منظور یکنواخت شدن لوله خم می شود و دوک درون لوله از آن جدا می شود. در مرحله بعد بالا و پایین لوله گرفته می شود تا از شکل برش به شکل گرد تبدیل شود. پس از کشش که معمولاً تا 24 متر انجام می شود و خنک سازی که معمولاً توسط آب و با فرآیند خاصی انجام می شود، لوله را به طول مورد نیاز برش می دهند. در نهایت آزمایش هیدرواستاتیک بر روی نمونه ها انجام می شود و در صورتی که قصد خروج لوله وجود داشته باشد، برای جلوگیری از خوردگی لوله، پوشش روغنی روی سطح لوله ایجاد می کند. آخرین مرحله پر کردن و بارگیری لوله ها است. در این روش محصول نهایی معمولاً بسیار ضخیم و بلند است. برای کاهش ضخامت لوله های مانیسمان تولید شده از روش نورد استفاده می شود که می توان آن را با دوک داخلی یا غلتک پیلگر در کنار دوک داخلی ساخت.

فرآیند تولید با استفاده از روش ریخته گری گریز از مرکز

این روش در صورت نیاز به لوله های بدون درز با طول کوتاه و ضخامت زیاد استفاده می شود. همچنین در مواردی که مشخصه های گرادیان در امتداد شعاع لوله مورد نیاز است، تنها می توان از این روش استفاده کرد. در این روش از قالب چرخشی که با سرعت بالایی حرکت می کند استفاده می شود. ابتدا فلز مذاب داخل قالب دوار ریخته می شود و در اثر نیروی گریز از مرکز، مذاب به سمت بیرون قالب متمایل شده و فرآیند انجماد از دیواره قالب شروع می شود.

فرآیند تولید با استفاده از روش قالب گیری تزریقی

در این روش که کمتر رایج است، مواد مذابی که قرار است بدنه لوله را بسازند، در محفظه ای حاوی نیتروژن قرار داده و با چرخاندن میله ای روی آن پاشیده می شوند. قطر این میله تعیین کننده ضخامت داخلی لوله است. با کنترل میزان مواد مذاب پاشیده شده می توان ضخامت دیواره لوله تولیدی را کنترل کرد.

شرکت دانکی ولز با بیش از 50 سال سابقه در صنعت آهن فعالیت خود را در این زمینه آغاز کرد. برند Hamiyar Fells در سال 1388 در زمینه تامین کننده تجهیزات پالایشگاهی، سکوهای نفتی و فروش کلیه محصولات آهنی راه اندازی شد و در لیست AVL شرکت نفت اسلامی جوهوری قرار گرفت.

با گسترش فعالیت این شرکت در زمینه آهن و فولاد، عضویت در فدراسیون آهن و فولاد کشور و عضویت در اتاق بازرگانی تهران، علامت تجاری «هایمار ولیز» به ثبت رسید.

با توجه به تاریخچه شرکت متال، با مسئولیت محدود. در زمینه فولاد، آهن و تجهیزات ساختمانی که طرف قرارداد با 38 سازمان است، در محصولات تیران، آهن سیاه; آنها با صفحات رنگی، صفحات روغنی و گالوانیزه، میلگرد، فولادهای آلیاژی، کیس و پروفیل، نبشی و پیچ و مهره، لوله، اتصالات و شیرآلات صنعتی به مشتریان خدمات ارائه می دهند.

Izaiah Harrison

سازمان دهنده کل مبشر موسیقی شیطانی. گیک قهوه. خالق برنده جایزه متعصب الکل مزاحم عمومی

تماس با ما