لیست احتمالی تیم ملی در جام جهانی 2022 قطر

جمعه هفته جاری آخرین فرصت ارسال لیست اولیه تیم های ملی شرکت کننده در جام جهانی به فیفا است که طبق قانون حداقل ۳۵ بازیکن و حداکثر ۵۵ بازیکن و سپس ۲۶ نفر از این لیست خواهند بود. 4 دروازه بان و 22 بازیکن تا 23 نوامبر انتخاب خواهند شد. و به جام جهانی خواهند رفت. لیست اولیه محرمانه است و به رسانه ها اعلام نمی شود، اما لیست نهایی یک روز پس از ارسال توسط فیفا به صورت رسمی اعلام می شود. به همین دلیل با توجه به نفرات دعوت شده کی روش تاکنون، می توان لیست نهایی قطر را تخمین زد و انتخاب ها را تا حدودی شناخت.

کی روش تاکنون از یک لیست کامل برای حضور در اردوی اتریش دعوت کرده و دو اردوی کوچک برای بازیکنان لیگ برتری در لیست 16 و 17 بازیکن تشکیل داده است که می تواند شاکله اصلی تیم ملی باشد.

دروازه بان ها:

علیرضا بیرانوند، امیر عابدزاد، پیام نگاز و حسین حسینی برای اردوی اتریش به لیست تیم ملی دعوت شدند و در دو اردوی بازیکنان بومی به جز عابدزاده لژیونر و تراکتورسازی، افراد دیگری نیز حضور داشتند. بعید است که کسی خارج از این گروه 5 نفره از کی روش بلیط قطر بگیرد.

خط دفاع:

رامین رضاییان، صادق محرمی، صالح حردانی، حسین کنعانی زادگان، مجید حسینی، مرتضی پورعلیگنجی، شجاع خلیل زاد، ابوالفضل جلالی، میلاد محمدی، امید نورفکون مدافعان تیم ملی در اردوی اتریش بودند و حالا در آخرین اردوهای کوچک ثامن فال الله. و آرمن سهرابیان نیز در مجموع 12 نفر برای خط پدافند اضافه شدند و افرادی که به اتریش اعزام شده بودند را می توان جزو آنها فرض کرد. بازیکنانی مانند میلاد محمدی، عارف غلامی، دانیل اسماعیلفر و میلاد زکی پور که از سوی اسکوچیچ دعوت شده اند، شاید شانس کمی برای حضور داشته باشند.

خط وسط:

امید ابراهیمی، سعید عزت الله، میلاد سرلک، سامان قدوس، احمد نورالله، احسان حاجی صفی و وحید امیری به اردوی اتریش اعزام شدند و مهدی مهدی پور، روزبی چشمی و محمد خدابندیلو به آخرین اردوهای کوچک خارج از این لیست دعوت شدند. یعنی یک گروه 10 نفره که می توان به علی کریمی و سعید صادقی اضافه کرد.

خط حمله:

در اردوی اتریش علی قلی زاده، علی رضا جهانبخش، مهدی ترابی، مهدی طارمی، کریم انصاری فرد و سردار آزمون نفرات حضور داشتند و محمد محبی نیز به اردوی کوچک اضافه شد. به غیر از این نفرات می توان مهدی کایدی، علیپور و شهاب زاهدی را نیز اضافه کرد و همچنین ممکن است محمد عباس زاده و آقای گل از لیگ برتر و افرادی مانند شهریار موگانلو نیز در لیست اولیه حضور داشته باشند. البته مصدومیت سردار آزمون هم در این لیست است و مشخص نیست که الله یار صیادمانچه جام جهانی را از دست داده و بعید است کافه رضایی با توجه به شرایطش رنگ تیم ملی را ببیند.

رونمایی غیر رسمی از لیست کی روش برای تیم ملی

دروازه بان ها

علیرضا بیرانوند، امیر عابدزاده، پیام نظام، حسین حسینی، محمدرضا اکبری

مدافعان

رامین رضاییان، صادق محرمی، صالح حردانی، حسین کنعان زادقان، مجید حسینی، مرتضی پورعلیگنجی، شجاع خلیل زاد، ابوالفضل جلالی، میلاد محمدی، امید نورکون، سامان فلاح، میلاد محمدی، احسان حاجی صفی، آرمین

هافبک ها

امید ابراهیمی، سعید عزت الله، میلاد سیرلک، سیمون قدوس، احمد نورالله، احسان حاجی صفی، وحید امیری، مهدی مهدی پور، یاسین سلمانی، محمد کریمی، رزپی چیشمی، محمد خدابندلو، علی کریمی، سعید صادقی، مهدی اسعدی.

خط حمله

علی قلی زاده، علی رضا جهانبخش، مهدی ترابی، مهدی طارمی، کریم انصاری فرد، سردار آزمون، مهدی قیدی، محمد محبی، علی علیپور

منبع: ایلانا

Charlie Owens

تحلیلگر هاردکور طرفدار عمومی فرهنگ پاپ. خالق مادام العمر تنظیم کننده. اهل سفر. متخصص وب متعهد

تماس با ما